Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/cina/cestovani/covid_19.html

Čína dovolená a poznávací zájezdy

Velká rozmanitá Čína láká na historické pamětihodnosti, moderní velkoměsta, panenskou přírodu a výtečnou kuchyni. Je zemí starobylé kultury, kterou připomínají mnohé chrámy a veselé festivaly plné masek, tance i hudby. Pořádají se také originální festivaly ledových a barevně podsvícených soch, kde nechybí ani ohňostroj.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Nejlépe hodnocené hotely v Číně

Někteří turisté míří do Číny za starobylými památkami, jiní vyhledávají moderní architekturu. Vyrazit sem můžete i za nákupy, objevováním přírody nebo za sportovním vyžitím, ať už se jedná o cyklistiku nebo třeba horolezeckou výpravu. Největším lákadlem je pochopitelně Velká čínská zeď, milovníky historie však potěší i návštěva Zakázaného města v Pekingu nebo Terakotové armády u města Si-an.

Města a místa v lokalitě

Všechny lokality

Mapa Číny

Počasí a klima v Číně

Na jihu Číny je klima subtropickétropické monzunové s vysokými teplotami. V lednu činí průměrná teplota v Kantonu 13,5 °C a v červenci 29 °C. Na východě panuje mírné teplé podnebí. Na severu bývají chladnější zimy. Ve vnitrozemí vládne stepní a pouštní klima s extrémními teplotními rozdíly. Teploty v hlavním městě Pekingu se pohybují kolem -4,7 °C v lednu a 26 °C v červenci.

Cestovatelský magazín