Dovolená Čína – zájezdy a průvodce

Velká rozmanitá Čína láká na historické pamětihodnosti, moderní velkoměsta, panenskou přírodu a výtečnou kuchyni. Je zemí starobylé kultury, kterou připomínají mnohé chrámy a veselé festivaly plné masek, tance i hudby. Pořádají se také originální festivaly ledových a barevně podsvícených soch, kde nechybí ani ohňostroj.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Nejlépe hodnocené hotely v Číně

Někteří turisté míří do Číny za starobylými památkami, jiní vyhledávají moderní architekturu. Vyrazit sem můžete i za nákupy, objevováním přírody nebo za sportovním vyžitím, ať už se jedná o cyklistiku nebo třeba horolezeckou výpravu. Největším lákadlem je pochopitelně Velká čínská zeď, milovníky historie však potěší i návštěva Zakázaného města v Pekingu nebo Terakotové armády u města Si-an.

Počasí v Číně

Na jihu Číny je klima subtropické až tropické monzunové s vysokými teplotami. V lednu činí průměrná teplota v Kantonu 13,5 °C a v červenci 29 °C. Na východě panuje mírné teplé podnebí. Na severu bývají chladnější zimy. Ve vnitrozemí vládne stepní a pouštní klima s extrémními teplotními rozdíly. Teploty v hlavním městě Pekingu se pohybují kolem -4,7 °C v lednu a 26 °C v červenci.

Cestovatelský magazín