Dovolená Francouzská Polynésie – zájezdy a průvodce

Francouzskou Polynésii utváří na sto samostatných ostrovů Jižního Pacifiku a pět souostroví. Má nádherné písčité pláže, korálové útesy v blankytném moři i bujnou vegetaci. Každý rok láká k návštěvě víc a víc turistů. Tahiti s hlavním městem Papeete představuje výchozí bod pro cesty na další ostrovy, např. Moorea nebo Bora Bora.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Nejlépe hodnocené hotely ve Francouzské Polynésii

Francouzská Polynésie je především rájem potápěčů. Bohatý podmořský život, množství bílých písečných pláží a ananasové plantáže nabízí ostrov Moorea. Pro klidnou dovolenou se nejlépe hodí ostrov Bora Bora, často považovaný za nejkrásnější na světě. Toužíte-li poznat život tradiční polynéské vesnice, včetně zvyků a místních pokrmů, zamiřte na Tahiti.

Počasí ve Francouzské Polynésii

Od listopadu do dubna panuje ve Francouzské Polynésii období dešťů, přičemž nejdeštivějším měsícem je leden. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje mezi 21 °C a 31 °C. Voda mívá okolo 26–28 °C. Francouzská Polynésie má přes 3000 slunečných hodin v roce a přeháňky tu trvají často jen několik minut. Nejvhodnějším obdobím pro návštěvu je březen či listopad, kdy tu bývá méně turistů.

Cestovatelský magazín