Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/afrika/gambie/cestovani/covid_19.html

Gambie dovolená a zájezdy

Gambie, pozoruhodná nejmenší země Afriky, má hezké písečné pláže lákající k odpočinku ve stínu kokosových palem. Vybízí ale i k procházkám podél břehu řeky Gambie, kde místní obyvatelé dodnes žijí v tradičních příbytcích. Při návštěvě byste neměli vynechat ani rezervace, které zaujmou svou nezvyklou a nedotčenou přírodou.

Nádherná, exotická, africká Gambie

Gambie je možná malou zemí, ale přináší spoustu zábavných aktivit. Můžete se opalovat na nedotčených plážích, užívat si plavbu po řece, nechat si zaplést vlasy a vyzkoušet nový účes, dopřát si příjemnou masáž, vyrazit na řemeslný trh, obdivovat umění v galeriích nebo navštívit některá zajímavá muzea. Ze sportů se nabízí golf, tenis, jízda na koni či velbloudu, cyklistika, rybolov nebo surfování.

Města a místa v lokalitě

Všechny lokality

Mapa Gambie

Počasí v Gambii

Pobřeží Gambie omývají vody Atlantského oceánu. V zemi panuje tropické klima. Průměrné roční teploty se pohybují kolem 26 °C. Mohou však vystoupat až na 43 °C. Nejnižší teplota v okolí hlavního města Banjulu činí v měsících bez srážek 7 °C. Období sucha od listopadu do května střídají lijáky mezi červnem a říjnem. Skoro celé území pokrývají savany, jen kolem řek se zelenají močály a lesní porost.

Cestovatelský magazín