Gambie dovolená a zájezdy

Gambie, pozoruhodná nejmenší země Afriky, má hezké písečné pláže lákající k odpočinku ve stínu kokosových palem. Vybízí ale i k procházkám podél břehu řeky Gambie, kde místní obyvatelé dodnes žijí v tradičních příbytcích. Při návštěvě byste neměli vynechat ani rezervace, které zaujmou svou nezvyklou a nedotčenou přírodou.

Nejlépe hodnocené hotely v Gambii

Gambie je možná malou zemí, ale přináší spoustu zábavných aktivit. Můžete se opalovat na nedotčených plážích, užívat si plavbu po řece, nechat si zaplést vlasy a vyzkoušet nový účes, dopřát si příjemnou masáž, vyrazit na řemeslný trh, obdivovat umění v galeriích nebo navštívit některá zajímavá muzea. Ze sportů se nabízí golf, tenis, jízda na koni či velbloudu, cyklistika, rybolov nebo surfování.

Počasí v Gambii

Pobřeží Gambie omývají vody Atlantského oceánu. V zemi panuje tropické klima. Průměrné roční teploty se pohybují kolem 26 °C. Mohou však vystoupat až na 43 °C. Nejnižší teplota v okolí hlavního města Banjulu činí v měsících bez srážek 7 °C. Období sucha od listopadu do května střídají lijáky mezi červnem a říjnem. Skoro celé území pokrývají savany, jen kolem řek se zelenají močály a lesní porost.

Cestovatelský magazín