Island dovolená a zájezdy

Členité islandské pobřeží zdobí zejména na severu působivé fjordy. Také jsou tu činné sopky, horké prameny a jezera. Desetinu plochy pokrývají ledovce, pročež se Islandu přezdívá země ledu a ohně. Láká na spoustu unikátních přírodních krás, jako jsou slavné černé pláže na jihu. K nejhezčím patří Reynisfjara známá ze Hry o trůny.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Nejlépe hodnocené hotely na Islandu

Ostrov typický termálními prameny, vodopády či gejzíry vzbuzuje úžas za každého počasí. Toužíte-li po dovolené na vskutku neobyčejném místě, vydejte se do říše ledových jeskyní, aktivních sopek, vznešených fjordů a bohaté mytologie. Island vybízí k aktivnímu trávení času – cyklistice, pěší turistice a sjíždění divokých řek. Ale můžete klidně jen užívat nočního života nebo pozorovat polární záři.

Počasí a klima na Islandu

Dá-li se počasí na Islandu charakterizovat jediným slovem, je to proměnlivost. Situace se zde může změnit během několika minut. Na severu lze očekávat sušší chladnější vzduch, zatímco na jihu panuje vlhké mořské klima.

Průměrná teplota v Reykjavíku činí v lednu přibližně -0,5 °C a v červnu 11 °C. Zřejmě nejvhodnější dobou pro návštěvu Islandu jsou letní měsíce, kdy mohou teploty přesáhnout 20 °C.

Cestovatelský magazín