Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/kambodza/cestovani/covid_19.html

Kambodža dovolená

Kambodžské království leží v jihovýchodní Asii u Thajského zálivu. V jeho srdci se nachází UNESCEM chráněné jezero Tonlésap, kolem něhož žijí lidé v domcích na kůlech. K dalším zajímavým místům patří hlavní město Phnompenh s královským palácem, Angkor s chrámovým komplexem Angkor Watt a Sihanoukville s hezkými plážemi.

Nejlépe hodnocené hotely v Kambodži

Čím zaujme Kambodža?

Kambodža je pozvolna objevovanou zemí, kam si většina turistů jen odskočí během dovolené v Thajsku či Vietnamu. Cestují přitom za známými památkami v hlavním městě Phnompenh, ke chrámům Angkor Watt a k jezeru Tonlésap. Kambodža slibuje příjemnou dovolenou se sluněním na pláži a výlety do přírody. Turismus pomalu prosakuje i na okolní malebné ostrůvky. Na své si přijdou i milovníci nočního života.

Města a místa v lokalitě

Všechny lokality

Kambodža mapa

Počasí v Kambodži

Nejvhodnějším obdobím pro návštěvu Kambodži je listopad–březen, kdy zde panuje lehce větrné osvěžující podnebí s příjemnými teplotami. V listopadu a lednu nastává vrchol turistické sezóny. Můžeme očekávat přibližně 24 °C. Od dubna do června a od září do října pak přicházejí extrémní vedra (až 40 °C). Období dešťů trvá od července do října a rodiny s dětmi ho tráví na plážích jižního pobřeží.

Cestovatelský magazín