Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/kazachstan/cestovani/covid_19.html

Kazachstán dovolená

Kazachstán možná není právě typickým turistickým cílem, ale rozhodně je pozoruhodnou zemí se zajímavou etnickou směsí a rozmanitou krajinou, která zahrnuje vše od pustých stepí po vysokohorské scenerie a pouště. Kazašská kuchyně je založená především na mase, ale mnohé bazary nabízejí řadu možností i pro vegetariány.

Proč si vybrat Kazachstán?

Dobrodružní cestovatelé najdou v Kazachstánu fascinující zemi s nádhernou přírodou a obrovskými pláněmi, které byly domovem nomádských kmenů. Na své si přijdou nejen milovníci vysokohorské turistiky. Kazachstán je dobrým tipem také pro rodiny s dětmi, které potěší výlet do zoologické zahrady, aquaparku či zábavního parku ve městě Almaty. Země je rovněž rájem nákupů. Nabízí trhy i moderní centra.

Města a místa v lokalitě

Všechny lokality

Kazachstán mapa

Počasí a klima Kazachstán

Na území Kazachstánu lze zažít všechna roční období s mrazivou zimou, kvetoucím jarem, horkým létem a šarlatovým podzimem. Kontinentální podnebí přináší teploty, které v létě šplhají ke 40 °C a v zimě naopak klesají pod -40 °C. Nejchladnějším měsícem je leden s průměrnými teplotami na severu -19 °C a na jihu -8 °C. Nejtepleji bývá v červenci. Chladná zima začíná v listopadu a trvá do konce dubna.

Cestovatelský magazín