Norsko dovolená a zájezdy

Norsko je unikátní kraj s nádhernou divokou přírodou, říše pohádkových trollů a strmých vodopádů, romantických jezer i slavných fjordů zařezávajících se hluboko do pevniny. Země zasněžených vrcholků láká všechny dobrodruhy a milovníky přírody. Zájemci o kulturu a historii by neměli opomenout návštěvu muzeí a památek v Oslu.

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Nejlépe hodnocené hotely v Norsku

Turisté jezdí do Norska hlavně za nezapomenutelným zimním dobrodružstvím v kraji půlnočního slunce, chladných teplot a sněhem pokrytých hor. K nejoblíbenějším zdejším výletům patří plavba podél Nærøyfjordu (fjord na seznamu UNESCO), výprava se sněžnicemi na vyhlídkovou plošinu Stegastein, výstup na skalní blok Preikestolen či kouzelná návštěva modrých ledových jeskyní pod ledovcem Jostedalsbreen.

Počasí v Norsku

Vzhledem k působení Golfského proudu je podnebí v Norsku nečekaně mírné, na severu subarktické a na jihu přímořské. Mrazy nebývají nijak extrémní. Průměrné teploty např. v červenci, kdy nastává hlavní turistická sezóna, se pohybují okolo 16 °C na jihu a kolem 11 °C na severu. Norské počasí je obecně značně proměnlivé. Kvůli své nestálosti se někdy přirovnává k počasí Velké Británie.

Cestovatelský magazín