Malé Karpaty dovolená

Dovolenou v Malých Karpatech, oblasti ohraničené Bratislavou a Novým Mestom nad Váhom, si můžete poskládat přesně podle vašich cestovatelských přání. Do kraje s nejčistším ovzduším na Slovensku, panensky krásnou přírodou, kosmopolitním hlavním městem, množstvím hradů i zámků a skvělých vín se budete rádi vracet. Velký počet zábavních areálů i naučných stezek potěší rodiny s malými dětmi.

Ve znamení turistiky

Ať už si v Malých Karpatech zvolíte kteroukoli z mnoha turistických tras, téměř jistě budete cestou míjet hrad či jeho pozůstatky. Mohutný hrad Červený Kameň s obdivuhodně zrekonstruovanými interiéry, zámek Budmerice ve francouzském stylu, tajemnou zříceninu Dobrá Voda, legendami opředený Čachtický hrad i bratislavský klenot – hrad Devín.

Bratislavu rozhodně chcete vidět

Hlavní město Slovenska nabízí nepřeberné množství aktivit pro sportovce, milovníky kultury, rodiny s malými dětmi i kavárenské povaleče. Z restaurace UFO, umístěné ve výšce 80 metrů nad hladinou Dunaje, si můžete naplánovat prohlídku Bratislavy a okolí.

Zárukou příjemně stráveného času je návštěva zoologické zahrady, dinoparku, botanické zahrady, Kart one areny - největší motokárové indoor dráhy na Slovensku, lanového centra Lanoland i vyhlídková plavba po Dunaji. 

V letních měsících poskytne vítané osvěžení návštěva jezera Zlaté Písky. Milovníky golfu potěší dvě moderní golfová hřiště.

Co dál vidět v okolí?

Uvolněnou atmosférou i malebností vinic vás okouzlí město Pezinok, součást Malokarpatské vinné cesty. Historické centrum, všudypřítomné vinné sklípky, skvělá víno a poctivá domácí kuchyně sem vábí návštěvníky ze širokého okolí. V zimních měsících se těší velké oblibě zdejší ski areál Pezinská Baba.

Mapa Malé Karpaty

Malé Karpaty počasí

V oblasti Malých Karpat panuje podnebí mírného vnitrozemského rázu, jež se vyznačuje teplými slunnými léty a mírnými zimami se štědrou sněhovou nadílkou. 

Teploty v jarních měsících se pohybují v rozmezí 11°C – 15°C. 

Největší souhrn srážek bývá obvykle v letních měsících (červen, červenec), kdy jsou běžným jevem slunečné dny a odpolední deště či bouřky. 

Léto je slunečné a teplé (průměrná denní teplota 22°C). Bouřky se vyskytují hlavně v první polovině léta. 

Podzim přichází pozvolna a je velmi poměrně větrný bez velkých teplotních výkyvů. 

Zima v Malých Karpatech bývá chladná s dostatečnou sněhovou pokrývkou (ve vyšších polohách).

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Cestovatelský magazín