• Od 6.4.2022 není třeba pro vstup do Španělska leteckou cestou vyplňovat příjezdový formulář, za předpokladu, že se cestující může prokázat:
 • 1. Dvě očkovací dávky, nesmí od druhé dávky uplynout více jak 270 dní; nebo 3 dávky, bez časového omezení platnosti
 • 2. Evropský certifikát o negativním antigenní testu ne starší než 24 hodin před odletem nebo o negativním PCR ne starší než 72 hodin před odletem
 • 3. Certifikát o prodělání nemoci, platný po 11 dnech od prodělané nemoci - délka platnosti certifikátu 180 dní
 • Pokud se cestující nemůže prokázat některým z uvedených certifikátů, musí vyplnit zmíněný formulář.
Cesta zpět do ČR
 • Návrat ze Španělska je od 18.3.2022 možný bez jakýchkoliv opatření

Baleárské ostrovy dovolená

Souostroví Baleáry leží na západě Středozemního moře a sestává ze dvou skupin: vlastních Baleár – zahrnujících Mallorcu, Menorcu a další ostrůvky – a z Pityuských ostrovů, mezi něž patří Ibiza, Formentera aj. Baleáry prosluly svým sluncem a plážemi. Pouhý kousek od populárních letovisek okouzlují krásné scenerie a stará města.

Rozmanité Baleáry

Největší z ostrovů Mallorca má kosmopolitní hlavní město Palma a pohoří Serra de Tramuntana zapsané na seznamu UNESCO, dále spoustu atraktivních měst a vesniček.

Menorca je tišší a zaujme např. hezkou rybářskou vesnicí Fornells.

Jih Ibizy se proslavil nočním životem, zatímco sever nabízí uvolněnější pobyt a luxusní ubytování na venkově.

Formentera, nejmenší z Pityuských ostrovů, se skvěle hodí pro klidnější dovolenou. Nabízí nedotčené pláže lákající k relaxaci, opalování a windsurfingu. Není zde žádné letiště, ale dostanete se sem lodí. Asi 11 km dlouhá plavba z Ibizy zabere 75 minut.

Cesta na Baleáry

Pateří je samozřejmě letecká doprava. Kromě ní každý týden jezdí mezi Mallorcou a dalšími cíli přibližně 79 trajektů, většina do pevninského Španělska. Společnost Baleària jezdí z Dénie, Valencie a Barcelony. Pravidelné linky provozuje též Trasmediterránea.

Proč Baleárské ostrovy dovolená

rušná oblast noční kluby šnorchlování písčitá pláž vhodné pro páry válení u moře

Mapa Baleárských ostrovů

Baleáry počasí a klima

Na Baleárských ostrovech panuje typické středomořské podnebí a slunce svítí přes 300 dní v roce. K příjemnému pobytu dopomáhá celoroční průměrná teplota vzduchu 21,8 °C.

Počasí bude prakticky stejné na Mallorce, Menorce, Ibize i Formenteře – ostrovy jsou od sebe vzdálené nanejvýš desítky km. Optimální čas k dovolené nastává od května do září, kdy teploty moře činí 19 až 26 °C.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Cestovatelský magazín