Velká Británie dovolená

Spojené království Velké Británie a Severního Irska je zemí Shakespeara, BeatlesHarryho Pottera. Zatímco Skotsko láká na tajemné hrady a romantická jezera, Anglie okouzluje památkami starého dobrého Londýna a slavným Stonehenge. Působivý je rovněž Belfast s unikátní radnicí nebo Cardiff s hradem a četnými pamětihodnostmi.

Nejlépe hodnocené hotely ve Velké Británii

Jaká zajímavá místa můžete objevit

Co musíte vidět v Británii?

Velká Británie zahrnuje 4 země a spoustu možností, jak trávit čas. Největším zábavním a kulturním centrem je Londýn, nabízející sportovní vyžití, památky, muzea, anglické hospůdky, divadla i parky. Za návštěvu stojí též Národní muzeum a galerie Walesu, muzeum v Aberdeenu ad. Mezi typické britské sporty patří kriket, ragby, golf či anglické dostihy. Daří se tu i tenisu, atletice nebo baseballu.

Počasí v Británii - nejenom mlha a déšť

O Velké Británii je známo, že zde často prší. Mírné podnebí s sebou nese vlhké a mnohdy chladnější počasí, které provází mlha. To však neznamená, že by si Britové neužívali slunečných letních dnů. Teploty tehdy šplhají na 25 °C. Letní období je nejsilnější turistickou sezónou, kdy nejen londýnské památky praskají ve švech. Od listopadu do ledna bývá většina zavřená právě kvůli nevlídnému počasí.

Nejlepší doba pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Cestovatelský magazín