Eurovíkendy Helsinky

Helsinky jsou hlavním a zároveň největším městem Finska. Město bylo založeno v roce 1550 a žije zde přibližně 565 tisíc obyvatel. Vzhledem k tomu, že se jeho centrum nachází na malém poloostrovu při pobřeží Finského zálivu, jedná se rovněž o nejdůležitější přístav v zemi. Jádro města je postaveno v empírovém stylu a zbytek města převážně v neorenesančním a neoklasicistním slohu. Helsinky nabízí bohatý kulturní život. Kromě klasických kaváren a nočních barů zde naleznete také několik „českých“ hospůdek a jeden bar příhodně pojmenovaný Zetor. V květnu 2007 se zde konalo finále pěvecké soutěže Eurovize.

Zajímavá místa a památky:

Suomenlinna – Bývalá námořní pevnost patří mezi největší turistické atrakce a dokonce je zařazena na seznamu památek UNESCO.
Senaatintori – Mohutná bílá evangelická katedrála.
Chrám zesnutí Panny Marie – Byl postaven pravoslavnou církví jako reakce na Senaatintori. Leží nedaleko od své konkurence.
Nuuksio – Finský národní park, který je plný jezer, skal, lesů a jiných přírodních krás. Je snadno přípustný v rámci městské hromadné dopravy.
Linnanmäki – Obrovský místní zábavní park, ve kterém se nachází hned několik horských drah.
Národní opera – Nalézá se nyní v nové budově pocházející z 90. let minulého století.

Jak do Helsinek:

Využijte možnosti některého z Eurovíkendů. Jejich nejširší nabídku za nejvýhodnější ceny naleznete na eurovikendy.invia.cz.