Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/albanie/cestovani/covid_19.html

Neznámé krásy Albánie

Albánie

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Neznámé krásy Albánie

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Program zájezdu

Den 1: Odlet z Prahy do Tirany, transfer do hotelu.
Den 2: Prohlídka města Kruje. Naleznete tu věhlasnou skalní pevnost, vybudovanou na přelomu 5. a 6. století. Uvnitř pevnosti se nachází Skanderbegovo muzeum a starý obnovený orientální trh. Další návštěvou jsou ruiny antického města Apolonie. Návštěva slavného archeologického centra Apolonia. Jsou zde zbytky města z roku 558 př. n. l. Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.
Den 3: Ranní odjezd do Vlory, jež je začátkem Albánské Riviery. Vlora stojí za zastávku především kvůli monumentálnímu pomníku nezávislosti Albánie, která byla v roce 1912 vyhlášena právě zde. Transfer do přístavu a plavba na Karaburun, kde budete mít čas na odpočinek a koupání. Během plavby spatříte nejen jeskyni piráta Haxhi Aliu, ale i ostrov Sazan, který je znám pro jedinečnou faunu. Možnost zakoupení oběda během plavby za příplatek cca 13 euro.
Den 4:
Snídaně. Příjezd do Porto Palermo. Návštěva pevnosti Ali Pasha z 18. století, která nabízí malebný výhled na Jónské moře. Přejezd do Sarandy, oblíbeného albánského letoviska u Jónského moře. Procházka po přímořské promenádě, volný čas. Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh. Zastávka na jedné z nejznámějších pláží Albanie - Himara.Poté prohlídka byzantského kláštera u Mesopotam,individuální volno v letovisku Saranda.
Den 5:
Přejezd do přístavu Butrinti, starobylého města zapsaného na seznamu UNESCO, zvaného „balkánské Pompeje“. Prohlídka archeologického naleziště vč. zbytky římských lázní, agora, amfiteátr, Asklépiův chrám, obřadní třída a chrám Minervy. Volný čas. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.
Den 6:První zastávkou je Syri i Kalter(Modré oko), výjímečně silný krasový pramen vyvěrající nedaleko města Gjirokaster.Křištálově čistá voda zde tvoří kruhové jezírko,ze kterého vytéká řeka Bistrica.Návštěva kamenného města Gjirokaster, město postavené na svazích lemujících údolí řeky Drin. Jeho hradby pocházejí ze 3. století a jeho opevněné stavby, z nichž většina byla postavena v 17. a 18. století, vynesly městu zápis na seznam světového dědictví UNESCO v roce 2005. Ve vinařství Cobo vás majitelé provedou a vysvětlí proces pěstování vína v Albánii s následující degustací.
Den 7:
Návštěva města Berat, města „tisíce oken“, zapsaného na seznamu UNESCO: středověká byzantská pevnost Berat a Onuphrius Museum. Procházka historickými čtvrtěmi Magalem a Gorica. Přejezd do Tirany. Procházka centrem: Skanderbegovo náměstí, vyhlídková věž z roku 1830, mešita Ethem Bey z roku 1789. Návštěva Bunk'Art - bunkru studené války, který byl přeměněn na muzeum a nyní je považován za jednu z hlavních atrakcí města. Ubytování v hotelu, večeře, nocleh.
Den 8:
Transfer na letiště,odlet do Prahy. Klienti, kteří mají zakoupený navazující pobyt jedou na letiště a poté mají transfer z letiště do vybraného hotelu.

Fakultativní služby

Příplatek za jednolůžkový pokoj
Fakultativní poplatky: oběd na lodi během plavby kolem poloostrova Karaburun:cca 10 EUR /osoba

Informace

Cena nezahrnuje
Stravování, jež není uvedeno v programu.
Povinné poplatky splatné na místě i průvodce: vstupy do památek, místní průvodci, pobytová taxa , poplatky na místě – cca 130 euro
Spropitné 5euro/osoba/den (personál, průvodce, řidič)
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob.
Změna programu, či případná změna pořadí jednotlivých výletů dle aktuální situace je vyhrazena.

Cena zahrnuje

Leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a poplatků
7 noclehů v hotelech *** s polopenzí
Stravování dle programu zájezdu
Transfery dle programu na místě
Česky mluvící průvodce

Vybavení hotelu

  • Novinka
  • Pouze v Čedoku

Vyberte si termín