Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/jizni_amerika/argentina/cestovani/covid_19.html

Napříč Jižní Amerikou (Ekvádor, Peru, Bolívie, Argentina, Uruguay)

Hodnocení: 3/5

Argentina, Buenos Aires

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Napříč Jižní Amerikou (Ekvádor, Peru, Bolívie, Argentina, Uruguay)

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

1. den

PRAHA -QUITO: ráno odlet z Prahy do Quita - hlavního města Ekvádoru, po příletu transfer do hotelu.

2. den

MLŽNÝ PRALES MINDO: celodenní výlet do přírodní rezervace v oblasti Mindo. Procházka mlžným pralesem bohatého na pestrobarevné druhy orchidejí, motýlů a ptáků, mj. až 8 druhů kolibříků. Návštěva kakaové plantáže s ukázkou celého procesu zpracování kakaa až po čokoládu. Odpoledne návrat do Quita.

3. den

QUITO : Quito - prohlídka historického centra (náměstí Plaza de la Independencia s presidentským a arcibiskupským palácem, katedrála s hrobkou ekvádorského hrdiny generála Sucre, koloniální skvosty - klášter San Francisco a kostel La Compaňía, v jejichž interiérech bylo použito neskutečné množství zlata, poté návštěva vrchu Panecillo, odkud je krásný pohled na celé město a okolní sněhem pokryté vulkány. Poté se vydáme k památníku Mitad del Mundo, které nabízí velice zajímavé etnografické muzeum nebo Intiñan zase důkazy o tom, že jsme skutečně na rovníku.

4. den

COTOPAXI: průjezd po „Avenidě de los Volcanos“, ze které bývá vidět mj. jedna z nejvyšších sopek světa Cotopaxi (5.897 m). Výlet k laguně zatopeného kráteru Quilotoa (3.800 m), pěší procházka podél hrany kráteru, zdatnější mohou případně sestoupit až k laguně. Cestou budeme pozorovat překrásnou horskou krajinu s políčky a ve vesnicích se zase setkáme s místními Indiány, kteří nám dají nakouknout do života pod kouřícími vulkány. Tato oblast je známá po celém Ekvádoru pro své pestrobarevné malby na ovčí kůži.

5. den

LIMA - CUZCO:

6. den

CUZCO: Cuzco, celodenní pobyt v bývalém hlavním městě říše Inků, dnes nejkrásnějším městě Peru. Obdivovat zde budeme zejména bohatě zdobené koloniální domy a kostely s kamennými stěnami okolo náměstí Plaza de Armas, komplex Koricancha - kdysi pokryt těžkými pláty zlata, spletité uličky a tržiště. Odpoledne navštívíme ještě mohutnou pevnost Sacsayhuaman, odkud je krásný pohled na celé město.

7. den

OLLANTAYTAMBO - MARAS - CHINCHERO: ráno přesun do Posvátného údolí Inků. Vysoko nad řekou Urubamba pod majestátními Andami se rozkládá nedokončený chrámový komplex Ollantaytambo. Dále navštívíme solné doly v Maras a také indiánskou vesničku Chinchero známou úrodnými políčky brambor a pestrobarevným trhem. Navečer přesun vlakem do Machu Picchu Pueblo (dříve Aguas Calientes).

8. den

MACHU PICCHU: Machu Picchu, nejznámější archeologické místo Jižní Ameriky, nezapomenutelné pohledy na obrovské rozvaliny tohoto záhadného města Inků. Za doprovodu místního průvodce se dozvíme více o tomto po staletí v džungli ukrytém sídle. Návrat autobusem do Machu Picchu Pueblo, odpoledne následně vlakem podél řeky Urubamba do Ollantaytambo a dále zpět do Cuzca.

9. den

CUZCO - PUNO: přejezd do Puna k jezeru Titicaca, z části podél řeky Vilcanota mezi dvěma Kordillerami, přes průsmyk La Raya (4318 m) až na náhorní planinu Altiplano. Cestou prohlídka zbytků inckého chrámu a centrálních sýpek v Raqchi a indiánské vesničky Andahuaylillas, kde navštívíme krásně malovaný kostelíček ze 17.století (Sixtinská kaple Ameriky).

10. den

TITICACA: celodenní pobyt na jezeře Titicaca, ráno plavba lodí za indiány kmene Aymara na plovoucí ostrovy Uros vytvořené z rákosu zvaného totora. Možnost plavby na rákosovém člunu. Poté pokračování v plavbě na pevný ostrov Taquile, kde žije komunita Kečua, která si stále drží své tradice. Jejich tkané předměty patří mezi nejkrásnější a nejkvalitnější na světě a pro jejich zachování byl ostrov zapsán na seznam UNESCO. Procházka po ostrově s nádhernými výhledy na zasněžené Královské Kordillery na bolívijské straně jezera. Návrat do Puna.

11. den

PUNO - LA PAZ: ráno přejezd do horního La Pazu (El Alto) v Bolívii, odkud sjedeme moderní lanovkou do historické části města, kde budeme ubytováni. Prohlídka města založeného v kotlině pod majestátní horou Illimani (6.439 m), náměstí Murillo s prezidentským palácem a metropolitní katedrálou, kostel San Francisco, ulička Jaen s muzei a čarodějnický trh, nákup suvenýrů. Odpoledne fakultativně výlet do Valle de la Luna (Měsíční údolí) s úžasnými skalními věžemi a útvary vytvarovaných erozí.

12. den

LA PAZ - BUENOS AIRES: ráno přelet z La Pazu do hlavního města Argentiny – Buenos Aires. Transfer na hotel. Odpoledne prohlídka centra města (140 metrů široká Avenida 9 de Julio s Obeliskem postaveným ke 400.výročí založení města, Colón - nejslavnější budova opery Jižní Ameriky, náměstí Plaza de Mayo s vládní budovou Casa Rosada a metropolitní katedrálou a nakonec moderní přístav Madero s bary a restauracemi. Večer fakultativně představení tanga.

13. den

COLONIA DEL SACRAMENTO - MONTEVIDEO:

14. den

COLONIA DEL SACRAMENTO - BUENOS AIRES:

15. den

PAMPA: celodenní výlet do pampy, během pobytu na venkovském ranči (estancia) poznáme život jaký vedli a ještě stále vedou zdejší gaučové, krom toho uvidíme tradiční tance, ukázkovou jízdu na koni a ochutnáme místní specialitu pečené hovězí asado, piroh plněný zeleninou či masem empanada a samozřejmě kvalitní argentinské víno (vše v ceně). Večer návrat do Buenos Aires.

16. den

BUENOS AIRES - PRAHA: Buenos Aires, dopoledne odpočinek, individuální volno, Poté návštěva dalších částí města: San Telmo - tradiční čtvrť, kde se tančí tango, La Boca - pestrobarevná čtvrť umělců, dříve imigrantů, ulička Caminito a nakonec exkluzivní čtvrť La Recoleta se známým hřbitovem a zelenající se oáza klidu plná parků a zahrad – Palermo. Poté transfer na letiště a večer odlet do Prahy.

17. den

PŘÍLET DO PRAHY:

Cena zahrnuje:

leteckou přepravu a letištní poplatky, místní přelet a letištní poplatky, 15x nocleh ve 3* a 4* hotelech se snídaní, 1 x oběd, veškeré transfery během okruhu (vlakem do Machu Picchu Pueblo a zpět, lodi na ostrovy Taquile a Uros, lanovkou na El Alto v La Pazu, trajektem z Buenos Aires do Colonia del Sacramento a zpět), všechny prohlídky a vstupy dle programu, služby česky hovořícího průvodce (min. 10 osob)

Cena nezahrnuje:

fakultativní výlety a vstupy, spropitné, cestovní pojištění Fakultativní příplatky:, La Paz - výlet včetně vstupu do Měsíčního údolí: cca 20 USD, Buenos Aires - představení argentinského tanga: cca 75 USD, s večeří cca 100 USD

Vyberte si termín

Doprava letecky

11:00 h

Popis

Buenos Aires, hlavní město Argentiny, leží na západním pobřeží Atlantského oceánu.

Počátky sahají do období španělské kolonizace kolem 16. století, která ve městě vystavěla i řadu památek a zanechala svoji nesmazatelnou stopu.

Podnebí je mírně vlhké a subtropické, kdy letní měsíce jsou obvykle velmi horké, od prosince do března se teplota pohybuje mírně pod 25 °C, od června do srpna však můžou teploty spadnout pod 10 °C.

Mezi významná místa patří Plaza de Mayo, Casa Rosada jako prezidentský palác, zvláštní hřbitov Cementario de la Recoleta, čtvrť Palermo a další historické a jedinečné stavby.

Vzdálenost

cca 11 800 km