• Nutný platný EU COVID certifikát o ukončeném očkování (min. 14 dní po), prodělaném onemocnění COVID-19 nebo provedeném testu
 • Testy mohou být PCR max. 72 hod staré nebo antigenní max. 48 hod od odběru
Cesta zpět do ČR
 • Nutný příjezdový formulář pro všechny
 • Očkované osoby (min. 14 dní po 2. dávce) a osoby s prodělaným onemocněním COVID-19 bez testů
 • Děti do 5,99 let bez nutnosti testů a příjezdového formuláře
 • Ostatní osoby s povinností testů

Hotel Arabella Beach

Bulharsko, Albena, Albena

Více o ubytování

od 5 519 za osobu

Vyberte termín

Vybrali jsme pro vás

Sledujte předpokládaný vývoj cen v následujících měsících

Vyberte si termín

Neoficiální popis ubytování

Číslo hotelu: 26 441

Poloha

Hotel Arabela Beach se nachází přímo u pláže uprostřed přírody v letovisku Albena a nabízí služby all-inclusive a "dine around" a velký venkovní bazén. Centrum města Albena s možností nákupů a posezení v některých z místních restaurací, je od hotelu vzdáleno 300 m. Na letiště ve Varně je to 40 km.

Vybavení

K vybavení objektu patří vstupní hala s recepcí, hlavní restaurace, lobby bar, snack bar, bar u bazénu, Wi-Fi v lobby zdarma, venkovní bazén (lehátka a slunečníky zdarma), miniklub, dětský bazén, dětské hřiště.

Ubytování

Hotel má klimatizované pokoje s balkonem, kabelovou TV, psacím stolem, minibarem a vlastní koupelnou se sprchovým koutem, fénem a toaletními potřebami zdarma.

Strava

Program all inclusive zahrnuje snídaně, obědy a večeře formou bufetu, během dne lehké občerstvení, zmrzlina. Neomezené množství rozlévaných nealkoholických a vybraných alkoholických nápojů místní výroby. Do hlavní restaurace si můžete zajít na tematické večerní menu a ve snack baru u bazénu si vybrat z různých druhů ovoce a zeleniny. V lobby baru a baru u bazénu se podávají osvěžující nápoje.

Služby

Na místě je k dispozici řada vodních sportů, fotbal, volejbal, basketbal, stolní tenis, fitness, squash i minigolf. Hotel také 6 dní v týdnu pořádá večerní show a zábavní programy. V hotelu Arabela Beach najdete masážní studio, hernu a bazén pro děti. Wi-Fi je dostupné zdarma.

Pláž

Hotel stojí přímo u krásné písčité pláže. 1 slunečník a 2 lehátka na pokoj zdarma.

Informace o hotelu

 • Vzdálenost od pláže 0 m
 • Vzdálenost od centra města 300 m
 • Vzdálenost od letiště 40 km
 • Klimatizace ano
 • Vnější bazén ano
 • Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma, Lehátka a slunečníky na pláži zdarma ano
 • TV ano
 • Minibar, Bar ano
 • Dětské hřiště, Dětský bazén ano
 • Tenis, Volejbal ano
 • Surfování ano
 • Potápěčské centrum ano
 • Silnice kolem hotelu ano
 • Animační programy ano
 • Hotelová restaurace ano
 • Wifi zdarma ano

Recenze hotelu

Hodnocení 3,8/5
Invia

Výborné (16 hodnocení)

Ubytování 3,4/5

Strava 4,1/5

Okolí 4,3/5

Cena 3,7/5

Tento hotel je 22. nejlépe hodnoceným hotelem z celkového počtu 75 v Albena.

Luboš Renka Červenec 2018

Datum pobytu: 1.7. - 8.7.2018

Hodnocení 4,5/5
Velmi dobrá dovolená pro lidi, kteří mají náročný pracovní rok a chtějí si důkladně odpočinout bez nutnosti starat se o své potřeby. Přesně dovolená p
Celkové hodnocení

Velmi dobrá dovolená pro lidi, kteří mají náročný pracovní rok a chtějí si důkladně odpočinout bez nutnosti starat se o své potřeby. Přesně dovolená pro zaměstnance, kteří po si velkém nasazení přejí nedělat vůbec nic a o nic se nestarat. Velmi jsme si odpočinuli.

Ubytování 4,5/5

Strava 4,5/5

Okolí 4,5/5

Cena 4,5/5

Ubytování
Pokoj byl prostorný, sice z boku nad kuchyní, ale i s částečným výhledem na moře. Výhled na kuchyň nám nijak zásadně nevadil, v pokoji jsme hlavně přespávali, jinak jsme byli hlavně u moře.

Strava
Strava byla opravdu rozmanitá a pestrá, dostatek různě upravených mas, příloh i zeleniny, ovoce, zákusků a nápojů.Jediný problém byl, že grilované maso či zelenina, ať už venku či uvnitř, bývalo připálené. Kupodivu to hostům příliš nevadilo, stály se na to i fronty, ale já a manželka jsme si raději vybrali jiné pokrmy a byli jsme s nimi spokojeni. Dále červené víno pro ALL INCLUSIVE nebylo tak lahodné jako loni, ale růžové a bílé bylo velmi dobré.

Služby hotelu
Služby hotelu byly v pořádku, jen při našem asi v 10 hodin ráno jsme museli čekat na pokoj až do dvou hodin odpoledne, přičemž mladá a ne úplně zkušená recepční nevěděla, zda máme dostat oběd v den příjezdu (měli jsme na něj nárok, musel jí to vysvětlit náš delegát a zabralo to) a příliš nepospíchala s našimi náramky pro služby ALL INCLUSIVE. Opět jsme si je museli "vydupat" už v 10.30 hodin, abychom mohli jít na pláž a dát si nějaký nápoj po cestě. Občas se porouchal jeden z výtahů, ale snažili se jej vždy brzy opravit. Jinak vše bylo v pořádku, při odjezdu z hotelu jsme ráno na recepci v pořádku obdrželi balíčky na snídani.

Pláž
Pláž byla velmi čistá, udržovaná, lehátka i slunečníky byly v pořádku, obsazenost pláže byla asi 75 %.

Vstup do vody byl pozvolný, dost dlouho mělčina, u vymezovacích bójí člověk výšky 180 cm ještě stačí pohodlně stát na dně.

Byla tato recenze užitečná? (11) (0)

Martina Nedomová Srpen 2017

Datum pobytu: 23.7. - 30.7.2017

Hodnocení 4,2/5
dovolená se nám velmi líbila výhodou byla blízkost pláže u hotelu, krásný bazén u hotelu a dobré jídlo spíše výborné jídlo s velkým výběrem a milá obs
Celkové hodnocení

dovolená se nám velmi líbila výhodou byla blízkost pláže u hotelu, krásný bazén u hotelu a dobré jídlo spíše výborné jídlo s velkým výběrem a milá obsluha a čistota ,nevýhoda kdo nemluví anglicky nebo bulharsky má smůlu češi nikde nebo velmi málo

super dovolená

Ubytování 3,3/5

Strava 5,0/5

Okolí 5,0/5

Cena 4,5/5

Ubytování
ubytování spíše připomínalo nemocnici, ale nakonec pokoj nebyl tak špatný, výhodou byla klimatizace v ceně zklamání bylo určením pokoje na parkoviště a ne na pláž máme děti 13 let a čekaly výhled na moře. Zaplatili jsme za trezor cca 500 kč a byl dvakrát porouchaný ,nemohli jsme k penězům dost špatné než to dali do pořádku. cca 4 hodiny ale nakonec jinak žádný problém.

Strava
strava byla asi nejlepší .....výběr z neskutečného množství dobrot pro každého ,vynikající.... mohl si každý vybrat co má rád ....hodně zeleniny, ovoce, maso, prostě super.

Služby hotelu
Mohlo by to být lepší ,spíš průměr bez souhlasu uklízení pokojů, byt jsme nedali ceduli "uklidte pokoj" chodili tam jak do cukrárny nám to nevadilo měli jsme sejf s problémem, no ale šlo by to lépe....ale nic se neztratilo tak docela nakonec ok

Pláž
pláž čistá ,krásná ,klidná až moc, písčitá ta byla skvělá nikdo neotravoval lidé slušní byla opravdu pěkná super!!!!!

Byla tato recenze užitečná? (5) (0)

Filtrovat recenze

Anna Račáková Říjen 2019

Datum pobytu: 8.9. - 15.9.2019

Hodnocení 3,8/5
První dojem z příchodu na hotel nás překvapila skutečnost, že hlavní dveře hotelu šli ztuha otevřít, silně dřely o podlahu. Vybavení vstupní haly bylo zastaralé, a strohé, čekali jsme do 14 hodin na klíče od pokoje a naše zavazadla nebyla kam bezpečně uskladnit.Měli jsme je v nezamčené místnosti snad místnost pro uklizečky a průchodná pro všechny.
Celkové hodnocení

První dojem z příchodu na hotel nás překvapila skutečnost, že hlavní dveře hotelu šli ztuha otevřít, silně dřely o podlahu.

Vybavení vstupní haly bylo zastaralé, a strohé, čekali jsme do 14 hodin na klíče od pokoje a naše zavazadla

nebyla kam bezpečně uskladnit.Měli jsme je v nezamčené místnosti snad místnost pro uklizečky a průchodná pro všechny.

Ubytování 3,8/5

Strava 4,0/5

Okolí 4,5/5

Cena 3,0/5

Byla tato recenze užitečná? (3) (4)

Pavlína K. Červenec 2019

Datum pobytu: 5.7. - 13.7.2019

Hodnocení 1,2/5
Dovolenou nám zkazil okamžik, kdy nám ukázali pokoj. Byl to spíš podprůměrný Hostel, v koupelně špinavý závěs, plíseň na zdi, kvedlající se kohoutek, v celém pokoji smrad z odpadů ze záchodu, kde byla v podlaze díra v dalžbě o kterou jsme si rozsekli palec. Ihned jsme pokoj reklamovali, bylo nám řečeno, že hotel disponuje pár rekonstruovanými pokoji, takže jsme na nich druhý den ráno trvali. Deleg
Celkové hodnocení

Dovolenou nám zkazil okamžik, kdy nám ukázali pokoj. Byl to spíš podprůměrný Hostel, v koupelně špinavý závěs, plíseň na zdi, kvedlající se kohoutek, v celém pokoji smrad z odpadů ze záchodu, kde byla v podlaze díra v dalžbě o kterou jsme si rozsekli palec. Ihned jsme pokoj reklamovali, bylo nám řečeno, že hotel disponuje pár rekonstruovanými pokoji, takže jsme na nich druhý den ráno trvali. Delegát nám spolu s managerem recepce vlezl do pokoje jak na inspekci a přesvědčoval nás, že jako 4 hvězdy jsou vlastně 3, a že tam nevidí nic, co by byl špatně a že rekontruované pokoje mají jinou cenu. Tím z nás vlastně udělal klienty drhé kategorie a po informaci, že tedy zavolám do CK, že takhle opravdu se očividně lekl a do 12 jsme měli pokoj vyměnený i s omluvou.Na patře samý Rusáci, tak asi tušíme, pro koho mají ty lepší pokoje. Ovšem, kdo si nestěžuje bydlí skutečně v té hrůze, která nemá nic společného ani s 2 hvězdama. Hotel je úplně mimo po všech stránkách včetně stravy, to Vám dojde, když uvidíte pool bark se 4 lahvema,kde většinou nikdo ani nebyl, žádné koktejly umíchat neuměli. Vedle je také 4 hvězda hotel, bool bar úplně jiná liga, seznam míchaných drinků, snack bar (prostě druhá snídaně). Místo toho v Arabella byl snack o oschlých sušenkách a zmrzlině, která chutnala jako palmový oslazený tuk. Rozhodně cena neopdovídá daným službám a rozhodně toto nejsou 4 hvězdy!

Ubytování 0,8/5

Strava 1,5/5

Okolí 2,5/5

Cena 0,5/5

Ubytování
Rekonstruovaný pokoj byl zcela na kraji přímo nad kuchyní, takže v 6 ráno už nás budil hluk a v 10:30 večer taktéž. Navíc při otevřeném balkonu byly sylšet větráky, které byly hned nalepené u balkonu a pod balkonem byly popelnice. Takže logickým vyústěním bylo, že jsme na pokoji 2x našli šváby. Nicméně pořád to byl lepší pokoj, než ten původní nerekonstruovaný. Hotel absolutně neopdovídá 4 hvězdám, což Vám dojde, když se podíváte na služby veldejšího 4 hvězdičkového hotelu.

Strava
Ryby byly všeho všudy 4x, jídlo rozhodně průměr spíš podprůměr, mnohdy chyběly cedulky o co se valstně jedná a fakt to nebylo k poznání, běžně uvedeno "chicken soup" a tam rybí nebo nějaká co ani nebylo poznat co je. Personál nerozumí anglicky, německy - jsou úplně mimo. Na dotaz jakou rybu se jedná prostě jen úsměv a odchod. Hranolky o které zejména mezi dětmi byl velký zájem se dělali v jednom malém friťáku, takže vystačily vždy jen na 3 zájemce a konec a muselo se čekat dál - úplný nesmysl.

Služby hotelu
Jaké služby? Animační program večer tak jak je v popisu zájezdu nebyl ani jeden. Jednou nás pozvali do vedlejšího hotelu na africké tance, asi jim nás bylo líto, že tam máme ticho a nudu.

Pláž
Pláž byla relativně čistá a super bylo, že lehátka byla v ceně, ovšem s tím vším ostatním viz výše to zcela ztrácelo point.

Byla tato recenze užitečná? (7) (0)

Oldřich K. Červenec 2019

Datum pobytu: 28.6. - 5.7.2019

Hodnocení 2,8/5
Delegát věděl, kdy přijedeme a kdy odjedeme, neměl ale informace, že přílet a odlet byl změněn a jaký měl původně být. Úplně zbytečně jsme po příjezdu v 1 hodinu po půlnoci dostali večeři (prý předpisy...), při odjezdu po 8 hodině večer měl být posledním plánovaným jídlem oběd. Toto delegát vyřešil. Po příletu jsme nebyli informováni o termínu schůzky, jen nás od stánku CK přesunuli k vedlejšímu.
Celkové hodnocení

Delegát věděl, kdy přijedeme a kdy odjedeme, neměl ale informace, že přílet a odlet byl změněn a jaký měl původně být. Úplně zbytečně jsme po příjezdu v 1 hodinu po půlnoci dostali večeři (prý předpisy...), při odjezdu po 8 hodině večer měl být posledním plánovaným jídlem oběd. Toto delegát vyřešil. Po příletu jsme nebyli informováni o termínu schůzky, jen nás od stánku CK přesunuli k vedlejšímu.

Ubytování 2,5/5

Strava 3,5/5

Okolí 3,5/5

Cena 2,0/5

Ubytování
Cedulka označující hotel jako čtyřhvězdičkový byla vybledlá tak, jako kvalita pokoje.

Po příjezdu hotelový sluha (či jak se tato pozice dnes označuje) vnutil dopravu zavazadel na.pokoj a neodcházel, až po spropitném.

V pokoji bylo množství nedostatků, z nichž každý by se dal jednoduše bez velkých nákladů odstranit, v součtu ale kvalitu výrazně degradovaly. Např. děravé záclony, vzhled a těsnění sanity v koupelně, nepohyblivé dveře ve skříni, nezakrytá kabeláž v rozích lišt, drát před prahem balkonových dveří, stav přistýlky, počet židlí, chybějící elektrické zásuvky u postelí.

Strava
Strava odpovídala místu a době, snad jen pro zákusky mohl být k dispozici přiměřený příbor. Některé džusy z automatů byly příliš ředěné a neodpovídaly popisům u tlačítek.

Služby hotelu
Jiné služby jsme nevyužívali, pokojová služby byla v pořádku. Místnost pro uložení zavazadel před odjezdem byla nezamčená a měla další vchod.

Pláž
Pláž byla v pořádku.

Byla tato recenze užitečná? (2) (0)

Dagmar Křížová Červen 2019

Datum pobytu: 9.6. - 16.6.2019

Hodnocení 4,0/5
Byli jsme na začátku června, takže v tomto období byl hotel klidný, málo lidí, pláž čistá, vše napohodu. Bulharsko je zajímavé, tak jakoby se zastavil čas, trochu zastaralé, ale možná to není na škodu, když vidíte zemi nezasaženou západními marketingy. Příroda trochu jako u nás v 70 letech. Krásné místo pro život. Nezničené průmyslem. Voňavka s růžovým olejem v dřevěném obalu (typická věc) stojí 1
Celkové hodnocení

Byli jsme na začátku června, takže v tomto období byl hotel klidný, málo lidí, pláž čistá, vše napohodu. Bulharsko je zajímavé, tak jakoby se zastavil čas, trochu zastaralé, ale možná to není na škodu, když vidíte zemi nezasaženou západními marketingy. Příroda trochu jako u nás v 70 letech. Krásné místo pro život. Nezničené průmyslem. Voňavka s růžovým olejem v dřevěném obalu (typická věc) stojí 1,5 Leva a leva je zhruba 15 Kč. A voní jako dřív. Ke konci našeho pobytu se hotel plnil Ruskými a Rumunskými klienty a už to nebylo ono. V sezoně to musí být masakr. Delegát byl příjemný muž a až na pondělní výlet který už byl pasé nám řekl vše co jsme chtěli a domluvil co bylo potřeba. V okolí jsou obchody, nebo není problém zajet na autobusové nádraží a udělat si výlet kamkoliv, ale nikde jsme nebyli - proč taky..... bylo vedro nebo pršelo :-)

Ubytování 3,8/5

Strava 4,0/5

Okolí 4,0/5

Cena 4,5/5

Ubytování
pokoje jsou vybaveny klimatizací což je opravdu úlevné, když jste spálení a venku je výheň. Trochu starší nábytek, ale vše čisté. Koupelna také postarší s utrhanými úchytkami na ručníky, také polička na šampon chyběla - pouze nad umyvadlem, ale záchod splachoval, voda tekla tak nebylo co řešit. Pokoje mají balkon a výhled na moře, ale moc jsme tam nepobývali. Skříně nebyly funkční- dveře nefungovali, trezor jsme nepochopili a ze strachu že věci pak nevyndáme jsme ho ignorovali. Úklid probíhá každý den, nebyl s tím problém. TV - starší malá k ničemu pokud neumíte rusky nebo Bulharsky.

Strava
Celkem rozmanitá, určitě skvěle uvařeno, přílohy veskrze vše na co jsme zvyklí, až na knedle, ale to snad nikdo nečeká. Rozmanité snídaně, množství zeleniny, sýry, dezerty byly také dobré. Jen maso trochu jinak než jsme zvyklí, ale vždy se dalo něco vybrat a také ryby byli každý den. Za mě byla spokojenost. Nápoje už byly horší - pseudodžusy v jídelně trochu divné, vody dost alkohol v lobby baru asi dle libosti. Káva také skvělá - občas něco došlo a chvíli trvalo než doplnili ale u kafe se to nestalo. Samostatná kapitola byl plážový resp. bazénový bar... viz pláž

Služby hotelu
Celkově nám bylo v hotelu fajn. Všude se mezi hosty najdou prasata, burani a pitomci obecně, což neplatí o hotelovém personálu. Trochu pomalejší byli ale ne v jídelně. Chybí služba plážových ručníků. Ty si každý vezměte s sebou svoje. Také výlety plánované na pondělí jsme neměli šanci stihnout když delegát měl s námi schůzku až v pondělí odpoledne. Služby hotelu v podstatě byly: kuchyň, bary a úklid + Recepční. Trochu blbé také bylo, že nás v osm ráno vyložili v hotelu a čekali jsme na pokoj do 14 hodin. Celkem opruz.

Pláž
Pláž je pár kroků od hotelu, je okrajová a byla prázdná. Víc lidí bylo u bazénu, asi kvůli dětěm nebo starci. Písek byl skvělý, dokonce jsou v něm mušličky. Lehátka byly v ceně all inklusive. Takže žádný problém. Moře je málo slané, takové zelené ale čisté a s malým přílivem max 1 metr. Trochu vlny, ale protože je široko daleko mělčina tak žádný problém. Viděla jsem šnorchlovat 1 člověka, takže asi nic moc. Trochu mě zklamalo. Ve vodě je život, medúzy, které ale nežahali, rybičky a štípavky. Ty štípali malinko... Přesto jsem v moři byla dost často. Ve vlnách nebo se jen tak dívala. Krása. Plážový bar stručně: dívka asi 20ti letá, těžká ignorace mobil stále v ruce, nebo telefonovala. Když jste přišli k baru tak si vás prostě nevšímala, bylo nutné na bar zabušit. Pak nebyl problém, ale led dávala jen na žádost. Zato byla přebornice ve vylévání alkoholu do dřezu !!!! opravdu to jsem v životě neviděla, vzala dvě litrové flašky rumu (místní) a vylila to do dřezu. Asi aby vykázala, že rozlila hodně pití. Nikde žádní seznam sortimentu na co máte s náramkem nárok. To byla asi největší slabina hotelu.

Jinak bazén byl super nebylo co vytknout.

Počasí mě překvapilo, zažili jsme všechno - slunce, zamračeno, déšť a bouřky. Ty byly skoro denně, ale slunce zas vysvitlo a mělo tedy sílu, bez namazání to nešlo.

Byla tato recenze užitečná? (3) (0)

Hana R. Červen 2019

Datum pobytu: 14.6. - 21.6.2019

Hodnocení 3,8/5
Hotel se nachází v klidné části, výborná dovolená, když si potřebujete odpočinout.
Celkové hodnocení

Hotel se nachází v klidné části, výborná dovolená, když si potřebujete odpočinout.

Ubytování 3,0/5

Strava 5,0/5

Okolí 5,0/5

Cena 3,0/5

Ubytování
Neodpovídá čtyřem hvězdičkám, ale na vyspání dobré.

Strava
Strava byla výborná.

Služby hotelu
Služby hotelu na dobré úrovni.

Pláž
Pláž čistá, udržovaná.

Byla tato recenze užitečná? (2) (0)

Načítám

Načítám mapu a popis lokality...

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota 2 °C v noci -3 °C

 • Teplota vody 8 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra 0 °C v noci -3 °C

 • Úterý -1 °C v noci -4 °C

 • Středa 2 °C v noci -5 °C

Nejlepší čas pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec