Hotel Chatky Ostaš Police nad Metují

Česká republika-Broumovsko

od 5 990 za osobu

Vyberte termín

Dostupné termíny

Sledujte předpokládaný vývoj cen v následujících měsících

Vyberte si termín

Popis ubytování

Číslo hotelu: 43 334

Popis hotelu pro vás připravujeme.

Informace o hotelu

 • Lednička ano
 • Domácí zvířata povolena ano
 • Hotelová restaurace ano
 • Volejbal ano
 • Wifi zdarma ano
 • Kuchyňský kout ano

Mapa a oblast

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Popis

"Broumovsko je malebnou krajinou hor a údolí, skal a roklí, mozaikou lesů, luk, pastvin a polí. Hluboko pod povrchem Polické křídové pánve proudí nejčistší voda. Je to krajina zabydlená a po staletí umně obhospodařovaná. Na každém kroku se v ní setkáváme s bohatou historií. Pro tuto krajinu je příznačná její pestrost a prolínání krás přírody a historie."

Neobyčejné přírodní krásy Broumovska byly po staletí hospodářsky kultivovány a obohacovámy o umělecké památky pod správou benediktinského řádu. Vyváženým obhospodařováním a hodnotným stavitelstvím vznikla svébytná, harmonická, ekologicky a esteticky vyvážená krajina. Rovnováha mezi přírodou a člověkem byla narušena až v posledních desetiletích. Avšak ani změny po druhé světové válce, ani vynucená přeměna venkova za socialismu nedokázaly zničit ducha krajiny v níž se protíná jedinečný přírodní základ s někdejším moudrým vlivem člověka v tak pevném řádu

Broumovsko je známé především svými přírodními krásami. Leží tu Adršpašsko-teplické skály, největší a nejdivočejší skalní město ve Střední Evropě o rozloze bezmála 18 km2 a neméně zajímavé Broumovské stěny. Obě tyto národní přírodní rezervace jsou výjímečné svým reliéfem a klimatickým režimem, které umožňují život pozoruhodné květeny a zvířeny. K dalším maloplošným chráněným územím patří přírodní rezervace Ostaš a Křížová cesta a přírodní památky Borek a Kočičí skály. Leží tu rovněž více než 300 evidovaných lokalit vzácných druhů rostlin a živočichů i zajímavých jevů neživé přírody.

Broumovsko je zároveň mimořádně cenné svými kulturními památkami. Nacházejí se tu dvě městské památkové zóny - Broumov a Police nad Metují, vesnická památková rezervace - Křinice, dva benediktinské kláštery, zvláštní skupina devíti barokních venkovských kostelů, nejstarší dřevěný kostel v Čechách, výstavné zděné statky broumovského typu, desítky kaplí, křížové cesty a stovky pískovcových soch a křížů mimořádné umělecké hodnoty v obcích i ve volné krajině. Broumovský klášter, kostely a venkovské statky jsou v architektuře pojmem. Kulturní památky však leží ve stínu přírodních krás - svědčí o tom i jejich neutěšený stav a menší zájem návštěvníků.

Počasí

Nejlepší čas pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec