Hotel Curie

Česká republika, Západní Čechy, Jáchymov

Více o ubytování

od 11 280 za osobu

Vyberte termín

Vybrali jsme pro vás

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0/5
Invia

Sledujte předpokládaný vývoj cen v následujících měsících

Vyberte si termín

Neoficiální popis ubytování

Číslo hotelu: 63 015

Poloha

Jáchymov leží v hlubokém údolí Krušných hor. Po objevení vydatného naleziště stříbra v r.1516 se původní osada Konradsgrün proměnila v hornické město a začala se psát jeho bohatá historie. Už v r. 1520 byl Jáchymov prohlášen svobodným horním městem s 5 000 obyvatel a nazývalo se Údolí sv. Jáchyma (Sankt Joachimsthal) a brzy se proslavilo ražbou stříbrných mincí. Podle místa vzniku se pro stříbrnou minci z města Sankt Joachimsthal vžil na evropských tržištích název Thal – Thaler a následně Tolar. V této době patřil Jáchymov k nejlidnatějším městům českého království a byl, kromě svého bohatství, proslulý styky s kulturními centry Evropy a působením významných osobností (G. Agricola). V současné době je město v krušnohorském údolí proslulé právě svými lázněmi a poklidnou atmosférou. První privátní lázničky zde vznikly v r. 1906. Už o pět let později byla otevřena první státní lázeňská budova. Velmi dobré léčebné účinky vedly k rozhodnutí postavit lázeňský hotel - dnešní Radium Palace, který byl otevřen v roce 1912 a náležel k tomu nejlepšímu, co mohla Evropa v té době nabídnout. Léčily se tu především významné osobnosti politického, průmyslového a kulturního života. Ve třicátých letech 20-století navštívilo lázně na devět tisíc hostů ročně. Radiové lázně se těšily světové proslulosti. Roku 1975 zahájilo provoz moderní lázeňské sanatorium akademika Běhounka a po dalších sedmnácti letech byl otevřen lázeňský ústav Curie.

Komplex Curie *** je přímo v centru Jáchymova, pár kroků od autobusové zastávky, se nachází lázeňský komplex Curie***. Jednotlivé budovy (Praha – Curie – Elektra) jsou propojeny bezbariérovým koridorem, takže hosté mohou čerpat všechny služby včetně lázeňské a lékařské péče, aniž by opouštěli budovu.

Ubytování

dvoulůžkové pokoje s možností přistýlky, sprcha nebo vana, WC, TV/SAT, rádio, minibar, telefon, Wi-Fi, zabudovaný trezor nebo trezor na recepci. Župan na vyžádání, zdarma.

Stravování

plná penze formou bufetu.

Vybavení

recepce, výtah, směnárna, internetový koutek, kavárna, kadeřnictví, kosmetické služby, pedikúra, úschovna kol a lyží.

Cena zahrnuje

11x ubytování, plnou penzi formou bufetu, 1x konzultaci s lékařem, 1x laboratorní vyšetření dle indikace lékaře, 10x radonovou koupel. Navíc: ochutnávka nejznámější minerální vody z Luhačovic: 1x Vincentka (láhev 0.7 l) – na pokoj.

Cena nezahrnuje

místní taxu cca Kč 21 / osoba a noc – platba na místě. Parkování – platba na místě.

Radonová kúra

radonová léčba je obecně velmi šetrná, nezatěžuje organismus ani tepelně ani po stránce oběhové, nebo acidobazické rovnováhy. Velmi dobře je tolerována i seniory. Je vhodná především pro léčbu chronických onemocnění, postihujících pohybový aparát. Dále se jedná o pooperační a poúrazové stavy, vyžadující intenzivní hojení a regeneraci poškozených tkání – například totální kloubní náhrady, operace páteře nebo plošné jizvy po popáleninách. Radonová léčba regeneruje stavy s obecnou energetickou disharrnonií – vegetativní lability, neurocirkulační slabost, obecně úbytek sil ve vyšším věku, vyčerpanost u náročných povolání, regenerace u vrcholových sportovců, udržení funkčních rezerv organismu u roztroušené sklerózy nebo Parkinsonovy choroby v časném stadiu. Na radonovou léčbu dobře reagují onemocnění periferních cév, jako jsou vazoneurózy, nedokrevnost při ateroskleróze končetinových tepen, stavy pozánětech žil nebo reumatické vaskulitidy.

Lázeňské služby

lékař, radonové koupele, další lázeňské procedury, rehabilitační bazén; v Lázeňském centru Agricola (cca 300 m) – wellness procedury, bazén, saunový důl.

Domácí mazlíčci

jsou vítáni na vyžádání za poplatek - platba na místě.

Informace o hotelu

 • Vnitřní bazén ano
 • TV ano
 • Minibar, Bar ano
 • Lednička ano
 • Tenis ano
 • Fitness ano
 • Hotelová restaurace ano
 • Kavárna ano
 • Nonstop recepce ano
Načítám

Načítám mapu a popis lokality...

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota 17 °C v noci 10 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra 12 °C v noci 10 °C

 • Čtvrtek 18 °C v noci 10 °C

 • Pátek 18 °C v noci 10 °C

Nejlepší čas pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec