• Již nejsou povinné COVID certifikáty při vstupu do Chorvatské republiky pro osoby přijíždějící ze zemí EU (povinnost předložit COVID certifikát nadále platí pro cestující vstupující do Chorvatské republiky ze třetích zemí, včetně občanů EU vstupujících do Chorvatské republiky ze třetích zemí).
 • Pro cestující ze zemí EU již nebude nutné vyplňovat formulář Enter Croatia.
Cesta zpět do ČR
 • Návrat z Chorvatska je od 18.3.2022 možný bez jakýchkoliv opatření

Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/chorvatsko/cestovani/covid_19.html
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Reina busem s polopenzí

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Kladné stránky

blízko pláže
klimatizace v ceně
wi-fi v ceně
stravování v jídelně domu
delegát

Villa REINA

Villa Reina je dvoupodlažní budova v krásné zelené zahradě. Nachází se ve vyhledávaném prázdninovém městečku Crikvenica, 25 km jihovýchodně od chorvatského města Rijeka. Společně s městečky Dramalj, Jadranovo a Selce, tvoří Crikvenica tzv. Crikvenickou riviéru. Ta se se rozprostírá na východním pobřeží omývaná vodami Kvarenského zálivu Jaderského moře. Promenáda spojující všechny části riviéry se táhne od Jadrova na severu až po Selce na jihu a jsou kolem ní soustředěny všechny turistické služby - obchody, restaurace, pláže, zábava a další služby. Na jihu volně navazuje Vinodolská riviéra s hlavním střediskem Novi Vinidolski. Město jako takové má bohatou lázeňskou historii - roku 1906 bylo prohlášeno klimatickými přímořskými lázněmi a i v současnosti se zde nachází několik léčebných ústavů a zotavoven. Příjemné je také prostředí města, které je upravné, má mnoho zeleně, udžované parky a pulzující promenády. Crikvenica je vyhledávaným pobytovým místem hlavně rodinami s dětmi, a to díky možnostem koupání i pro nejmenší a krásným plážím. V Crikvenici se určitě nudit nebudete, kromě koupání můžete zažít některou ze zábavních akcí, přehlídek či soutěží, které se pořádaji během hlavní turistické sezóny. Jestliže jste milovníky nočního života, také nebudete zklamáni. Crivkvenica je letním střediskem zábavy s množstvím diskoték a plážových a nočních barů. V tomto oblíbeném letovisku si na své přijdou opravdu všichni. Letovisko se může pyšnit také stabilním počasím a vysokým počtem slunečních dní.

Pokoj pro 2 osoby (P 2)

místnost se dvěma pevnými lůžky s možností až 2 přistýlek (pevné lůžko). 3 pokoje jsou se společnou terasou a zahradním nábytkem, ostatní pokoje mají společné terasy s posezením v objektu vily. Není možnost vlastního vaření a součástí ubytování je lednice, rychlovarná konvice, klimatizace, wi-fi (zdarma), TV/SAT a vlastní sociální zařízení (koupelna se sprchovým koutem a WC).

Stravování

polopenze. Podává se v klimatizované jídelně penzionu. Denně vařená klasická jídla jsou servírována podle jídelníčku, bez možnosti výběru. Cena nezahrnuje nápoje.

Vzdálenosti

pláž 200 m, nákupní možnosti 50 m, centrum 900 m.

Pláž

písečná i oblázková s pozvolným vstupem do moře. Ty jsou výborně upravené a udržované, čisté a vybavené podle potřeb i těch nejnáročnějších návštěvníků. Snad úplnou samozřejmostí jsou sprchy, toalety, převlékárny či plážový servis.

Zábava a sport

Celá Crikvenická riviéra, táhnoucí se od Jadrova až po Selce je vhodná pro vyjížďky na kole nebo kolečkových bruslích o čemž svědčí i neuvěřitelných 300 km cyklostezek. Milovníci pěší turistiky bezpochyby zaujmou výlety do okolních kopců a lesů. Letovisko nabízí 7 přehledně značených turistických stezek. A pokud jste vyznavači adrenalinu určitě Vám doporučíme vyzkoušet Adrenalinový park Crikvenica. Oblíbenou zábavou je v této lokalitě potápění (najdete zde i potápěčskou školu - Dive City Crikvanica), kde pod dohledem instruktora budete pozorovat svět pod hladinou. Šnorcholování, jachting nebo rybolov, wakeboarding, windsurfing či parasailing jsou jen malou ochutnávkou toho, co můžete na zdejších plážích zažít. Mimo vodní sporty si na pevnině můžete užít minigolf, tenis, stolní tenis, plážový volejbal či badminton, nebo si můžete vypůjčit kolo a projet se po okolí. A pokud se budete cítit opravdu v kondici, můžete se zúčastnit Crikvenického mezinárodního plaveckého maratonu. Mezi další vyhledávané atrakce patří crikvenické Akvárium nebo již zmíněný Adrenalinový park. Na zvážení jsou i výlety lodí se skleněným dnem, které Vám ukážou okolí z paluby. Během hlavní turistické sezóny se ve městě koná řada kulturních akcí, kdy oblíbené jsou Rybářský týden v Crikvenici nebo Dny Crikvenice. Pokud jste nadšenci gastronomie, určitě Vás potěší Měsíc modré ryby, kdy ve zdejších restauracích můžete ochutnat tradiční rybí speciality. Koná se zde i řada různých akci pro děti. Pokud jde o památky doporučijeme navštívit Muzeum města Crikvenice či Opevněný zámek - Kaštel.

Tak vidíte, nudit se zde nemůže opravdu nikdo.

Destinace

Proč právě Crikvenica?

Pouhých 620 km od českých hranic a 25 km jihovýchodně od chorvatského města Rijeka se nachází město Crikvenica, které je zároveň vyhledávaným prázdninovým letoviskem. Crikvenica společně s městečky Dramalj, Jadranovo a Selce, tvoří tzv. Crikvenickou riviéru. Se svými 11 tisící obyvateli, je největším turistickým letoviskem na Chorvatském přímoří. Crikvenická riviéra se rozprostírá na východním pobřeží omývaná vodami Kvarenského zálivu Jaderského moře. Promenáda spojující všechny části riviéry se táhne od Jadranova na severu až po Selce na jihu a jsou kolem jí soustředěny všechny turistické služby – obchody, restaurace, pláže, zábava a další služby. Crikvenica jako taková má bohatou lázeňskou historii – roku 1906 byla prohlášena klimatickými přímořskými lázněmi – a i současnosti se zde nachází několik léčebných ústavů a zotavoven. Příjemné je také prostředí města, které je upravené, má mnoho zeleně, udržované parky a pulzující promenády. Crikvenica je vyhledávaným pobytovým místem hlavně rodinami s dětmi, a to díky možnostem koupání i pro nejmenší a krásnými plážemi.

V Crikvenici se určitě nudit nebudete, kromě koupání můžete zažít některou ze zábavních akcí, přehlídek či soutěží, které se pořádají během hlavní turistické sezóny. Jestliže jste milovníky nočního života, také nebudete zklamáni. Crikvenica je letním střediskem zábavy s množstvím diskoték a plážových a nočních barů.

Pláže a moře:

Jestli má Crikvenica nějakou přednost, tak jsou to bezesporu její pláže. Ty jsou výborně upravené a udržované, čisté, ale i vybavené podle potřeb i těch nejnáročnějších návštěvníků. Pozvolný vstup a azurové moře jsou samozřejmostí. Najdete zde jak pláže oblázkové, tak i pláž písečnou.

Aktivity v okolí:

Celá Crikvenická riviéra, táhnoucí se od Jadranova až po Selce je vhodná pro vyjížďky na kole nebo kolečkových bruslích o čemž svědčí i neuvěřitelných 300 km cyklostezek. Milovníci pěší turistiky bezpochyby zaujmou výlety do okolních kopců a lesů. Oblíbenou zábavou je v této lokalitě potápění, šnorchlování, jachting nebo rybolov, wakeboarding, windsurfing či parasailing jsou jen malou ochutnávkou toho, co můžete na zdejších plážích zažít. Během hlavní turistické sezóny se ve městě koná řada kulturních akcí, kdy oblíbené jsou Rybářský týden v Crikvenici nebo Dny Crikvenice. Pokud jste nadšenci gastronomie určitě Vás potěší Měsíc modré ryby, kdy ve zdejších restauracích můžete ochutnat tradiční rybí speciality. Koná se zde i řada různých akci pro děti.

Doprava:

Odjezdy z Moravy autobusem KM TRAVEL. Z hlavního odjezdového místa v Hodoníně cesta trvá cca 7 hodin. Jedeme přes Rakousko a Slovinsko.

Cena zahrnuje:

ubytování, polopenzi, autobusovou dopravu, pobytovou taxu, spotřebu energií, služby delegáta, závěrečný úklid, pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

cestovní pojištění (není-li objednáno ve službách)

Informace o hotelu

Vyberte si termín

Destinace

Popis

Malé městečko se nachází u magistrály na úpatí pohoří Velká Kapela. Jméno je odvozeno od chrámu zdejšího pavlánského kláštera, protože v chorvatštině se kostel řekne crkva. Tento chrám založil již v 15. století Nikola Frankopan. Historie osady však sahá mnohem hlouběji do historie. Prapůvodně se zde nacházelo římské sídliště Ad Turres. V minulosti mělo město významné postavení, plnilo především funkci letoviska a lázní pro maďarskou šlechtu. Dodnes se zde nacházejí lázně pro léčbu mořskou vodou.

Vzdálenost

705

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota vody 12 °C

Nejlepší čas pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec