• Již nejsou povinné COVID certifikáty při vstupu do Chorvatské republiky pro osoby přijíždějící ze zemí EU (povinnost předložit COVID certifikát nadále platí pro cestující vstupující do Chorvatské republiky ze třetích zemí, včetně občanů EU vstupujících do Chorvatské republiky ze třetích zemí).
 • Pro cestující ze zemí EU již nebude nutné vyplňovat formulář Enter Croatia.
Cesta zpět do ČR
 • Návrat z Chorvatska je od 18.3.2022 možný bez jakýchkoliv opatření

Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/chorvatsko/cestovani/covid_19.html
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Maják Savudrija

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Výhody

Dům jen 30 m od oblázkové pláže, Zahrada u domu, Parkování u domu, Mobilní signál je zajištěn, Komfortně vybavené apartmány - TV/SAT, K dispozici lehátka a slunečník,

Nástup a odjezd

kterýkoli den v týdnu, aby rezervace navazovaly

Parkování

u domu

Pobyt se psy

nepovolen

Typ pláže

skalnaté, oblázkové

Vzdálenost od moře

30 m

Vzdálenost od pláže

30 m

Doprava

vlastní
(u velkých skupin je možné zajistit autobusovou dopravu)

Možnost zapůjčení

slunečník, lehátka

Znalost jazyků

chorvatsky, anglicky

Nejbližší větší město

, 9km Umag

Nepřehlédněte

Minimální délka pobytu je 2 nocí. Vzhledem k umístění majáků na odlehlých místech se pobytová taxa, která není v ceně pobytu platí naší cestovní kanceláři.
Na majáku je přítomen jeho správce.

APP 4

WC: WC koupelna: vana kuchyně: lednička l,varná deska plynová ložnice: postel 2x,noční stolky ložnice: manželská postel 1x,noční stolky

APP 3 'E'

obývací pokoj s kuchyňským koutem: jídelní kout,komoda,LCD TV,lednička s mrazákem,nádobí,sklokeramická varná deska,trouba na pečení ložnice: postel 1x,noční stolky,skříň koupelna: Rozloha 8 m2,umyvadlo,sprchový kout,zrcadlo chodba: skříň

APP 3 'W'

koupelna: sprchový kout,umyvadlo,WC,zrcadlo ložnice: postel 1x,noční stolky,skříň,zrcadlo obývací pokoj s kuchyňským koutem: jídelní kout,komoda,LCD TV,lednička s mrazákem,nádobí,sklokeramická varná deska,stůl,trouba na pečení chodba: komoda


Informace o hotelu

 • Vzdálenost od pláže 30 m
 • TV ano

Pořádající CK

ADRIA DATABANKA, s.r.o. IČ: 26939207

Recenze hotelu

Hodnocení 4,5 / 5
Invia

Skvělé (1 hodnocení)

Ubytování 5,0 / 5

Okolí 4,5 / 5

Cena 3,5 / 5

Tento hotel je 42. nejlépe hodnoceným hotelem z celkového počtu 1464 v Istrie.

Iveta Jiříčková Srpen 2021

Datum pobytu: 6.8. - 13.8.2021

Hodnocení 4,5 / 5
Super
Celkové hodnocení

Super

Ubytování 5,0 / 5

Okolí 4,5 / 5

Cena 3,5 / 5

Ubytování
Pěkné, dostačující.

Služby hotelu
Příjemný správce.

Pláž
Pláž kamenitá, přímo u ubytování, voda čistá.

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Filtrovat recenze

Iveta Jiříčková Srpen 2021

Datum pobytu: 6.8. - 13.8.2021

Hodnocení 4,5 / 5
Super
Celkové hodnocení

Super

Ubytování 5,0 / 5

Okolí 4,5 / 5

Cena 3,5 / 5

Ubytování
Pěkné, dostačující.

Služby hotelu
Příjemný správce.

Pláž
Pláž kamenitá, přímo u ubytování, voda čistá.

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Destinace

Popis

Nádherný Istrijský poloostrov na západě Chorvatka si získal svoje stálé obdivovatele již v dávné minulosti. Jedním z důvodů pro to byla právě poněkud oddělená poloha od zbytku Chorvatska vysokým pohořím Učke. Tak i v minulosti byla tato oblast neustále pod cizí nadvládou, i přesto, že převážnou většinu obyvatel tvořili a stále tvoří Chorvaté. Na druhou stranu tady spolu soužily různé další národnostní skupiny, jako Slované, Románi nebo Germáni. Na nejrůznějších budovách můžete často narazit na symbol benátského lva. Je to proto, že Istrie byla dlouhou dobu pod benátskou nadvládou.

Tyto vlivy z okolních států zde pochopitelně vytvořily specifické kulturní podmínky, ať už v umění, gastronomii, nebo stavitelství. Obecně jsou místní obyvatelé velmi společenští, tolerantní a zvyklí na příchozí turisty z nejrůznějších koutů světa. Istrijská historie je opravdu velmi dlouhá, za první obyvatele jsou považováni Ilyrové a velmi důležitou roli hrála Istrie v antické době, neboť tvořila součást velkého římského impéria. Do Chorvatska byla vlastně integrována až po druhé světové válce.

Jako první zmíníme krásné městečko Rovinja, ve kterém je multikulturní zázemí zřejmě nejvíc patrné. Mohli bychom ho také nazvat městem umělců. V uličce zvané Grisia se shlukují umělci, řezbáři a ostatní řemeslníci, aby turisty upoutali i pobavili svými výtvory. Umění je věnováno i místní muzeum, sdružující umělecké kousky z dílen malířských mistrů od dávných dob až po 20. století. Zkuste také navštívit unikátní muzeum modelů starých lodí Rakousko-uherské monarchie v městečku Novigrad.

Patrně nejznámější kulturní i architektonickou památkou na Istrijském poloostrově je Eufrasiova bazilika v Poreči, zatím jediný objekt na Istrii, který byl zařazen do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Pojmenován byl podle biskupa Eufrasia a postaven za vlády známého byzantského císaře Justiniána. Nádherná je tato bazilika především zevnitř. Pozornost okamžitě upoutá oltář a krásné oblázkové mozaiky. Ne nadarmo se tento druh kamínkového umění stal symbolem celého města Poreče.

Největším istrijským městem je ovšam Pula s proslulým římským amfiteátrem, šestým největším a zároveň nejzachovanějším na světě. V době své největší slávy dokázal pojmout až 22 000 diváků. Tato mohutná stavba odolala zubu času po více než dva tisíce let. Dnes zde můžete navštívit balet nebo koncert, a rozhodně na vás zdejší prostředí i akustika hluboce zapůsobí. Pula by určitě mohla být nazvána městem historie, neboť se zde nachází jedno z nejdůležitějších muzeí v Chorvatsku - Archeologické muzeum. Pokud budete chtít vyrazit do čerstvé přírody, doporučujeme nádherný a poklidný národní park Brijuni, ve kterém můžete relaxovat a načerpat síly pro poznávání dalších chorvatských zajímavostí. Vyplatí se také zajet se podívat na impozantní maják Porer na mysu Kamenjak.

Pokud jste znalci tvorby Julese Verna, rozhodně si udělejte výlet do hlavního města Istrie - do Pazinu. Právě zde najdete hlubokou Pazinskou propast, která zmíněného spisovatele inspirovala k napsání románu Matyáš Šándorf. Návštěva místního etnografického muzea bude jistě příjemným seznámením s místní lidovou kulturou.
 • Vzdálenost od pláže 30 m

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota vody 20 °C

Nejlepší čas pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec