• Již nejsou povinné COVID certifikáty při vstupu do Chorvatské republiky pro osoby přijíždějící ze zemí EU (povinnost předložit COVID certifikát nadále platí pro cestující vstupující do Chorvatské republiky ze třetích zemí, včetně občanů EU vstupujících do Chorvatské republiky ze třetích zemí).
  • Pro cestující ze zemí EU již nebude nutné vyplňovat formulář Enter Croatia.
Cesta zpět do ČR
  • Návrat z Chorvatska je od 18.3.2022 možný bez jakýchkoliv opatření
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Apartmány 1355-623

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Výhody

Klimatizace zdarma, Internet zdarma, Gril k dispozici, Vybrané jednotky mají pračku, Vybrané jednotky mají myčku na nádobí,

Parkování

ano, u domu

Pobyt se psy

nepovolen

Typ pláže

opalovací molo, písečné

Vzdálenost od moře

500 m

Doprava

vlastní

Vzdálenost od centra

400 m

Příjezd k objektu osobním vozem

dobrý

Vzdálenost od pláže cestou

700 m

Majitelé v objektu

jsou přítomni

Příjezd

14:00

Odjezd

10:00

Znalost jazyků

německy, italsky, anglicky

Gril

ano

Nejbližší směnárna

300 m

Vzdálenost od první pomoci

400 m

Vzdálenost od letiště

100001 m

Vzdálenost od trajektového přístavu

12000 m

Vzdálenost od tenisových kurtů

500 m

Objekt je vybaven internetovým připojením

ano

APP 2+1 '1'

balkon: Rozloha 5 m2 Internet: zdarma klimatizace: zdarma obývací pokoj s kuchyňským koutem: satelit,rychlovarná konvice,mrazák,nádobí,lednička,sklokeramická varná deska,trouba na pečení ložnice: Terasa/balkón koupelna: žehlička (na dotaz),WC,fén (na dotaz),sprchový kout pobyt se psem: nepovolen

APP 4+1 '2'

balkon: Rozloha 15 m2 Internet: zdarma klimatizace: zdarma obývací pokoj s kuchyňským koutem: satelit,mrazák,rychlovarná konvice,trouba na pečení,lednička,sklokeramická varná deska,nádobí ložnice: Rozloha 12 m2 ložnice: rádio,Terasa/balkón koupelna: žehlička (na dotaz),WC,fén (na dotaz),vana pobyt se psem: nepovolen

APP 6+1 '3'

balkon: Rozloha 20 m2 Internet: zdarma klimatizace: zdarma obývací pokoj s kuchyňským koutem: satelit,rychlovarná konvice,trouba na pečení,sklokeramická varná deska,myčka na nádobí,lednička,nádobí ložnice: Rozloha 12 m2 ložnice: Terasa/balkón ložnice: Terasa/balkón koupelna: vana koupelna: pračka,žehlička (na dotaz),WC,fén (na dotaz),sprchový kout pobyt se psem: nepovolen


Pořádající CK

ADRIA DATABANKA, s.r.o. IČ: 26939207

Nenašli jste zájezd, který splňuje všechna vaše přání? Zavolejte mi na číslo +420 226 000 611 a připravím vám dovolenou na míru.

Jan, specialista prodeje zájezdů

Popis

Oblast Kvarneru, tedy dvou chorvatských žup - Přímořsko-goranské a Licko-senjské - je specifická z opačného důvodu než například Istrie nebo Dalmacie. Na rozdíl od těchto oblastí byl Kvarner po dlouhá staletí pod přímým vlivem chorvatských vládců. Právě kvůli tomu zde můžeme najít rysy a zajímavosti ryzí chorvatské kultury, která nebyla až tolik ovlivněna vlivy z ostatních zemí. Bylo zde zachováno bohaté písemné dědictví v hlaholici, chorvatském písmu, které zde bylo užíváno od 9. do 19. století. Dalším typickým rysem oblasti je záliba v častých karnevalech, takže pokud přijedete v tu správnou dobu, rozhodně se nechejte zlákat bouřlivými rytmy, které vás dostanou do té správné nálady.

Hlavním střediskem Kvarneru je důležitý přístav a nejvýznamnější město západního Chorvatska - Rijeka. Co se týče právě zmíněných karnevalů, jste v Rijece na tom správném místě. Místní slavnosti údajně patří mezi pět největších na světě a vynikají spojením staroslovanských tradic a městského karnevalu. Není výjimkou že se během této doby v městě shromáždí sto tisíc účastníků a hostů, mezi nimiž vynikají Holubjanští zvonkaři vyvolávající staré pohanské zvyky, a Morčiči pojmenovaní podle maurských sluhů v Benátkách. Ti se dokonce stali i jakýmsi místním symbolem a můžete je koupit snad na každém kroku například v podobě různých šperků. Ve Rijece rozhodně navštivte kostel ze 17. století, pojmenovaný podle sv. Víta, patrona města a samozřejmě i známé Trsatské hradiště, které bylo založeno již v předřímském období. Místní kostel Panny Marie je druhou nejvýznamnější poutní svatyní v Chorvatsku.

Přímořské město Senji se může pochlubit snad nejvíce monumentální pevností celého Kvarneru ze 16. století - tvrzí Nehaj, která bývala útočištěm známých senjských uskoků, ochraňujících Chorvatské pobřeží před výpady z Turecka.

Pro turismus je nejlépe přizpůsobeno jedno z prvních lázeňských středisek v Evropě - Opatija. V luxusním hotelu Kvarner vás okouzlí starobylá atmosféra dávných časů, pro kterou se zde často konají i důležité události nebo pořady. Mezi další věhlasné hotely patří například Palace, Zagreb nebo Opatija.

Vzdálenost

700