• Již nejsou povinné COVID certifikáty při vstupu do Chorvatské republiky pro osoby přijíždějící ze zemí EU (povinnost předložit COVID certifikát nadále platí pro cestující vstupující do Chorvatské republiky ze třetích zemí, včetně občanů EU vstupujících do Chorvatské republiky ze třetích zemí).
  • Pro cestující ze zemí EU již nebude nutné vyplňovat formulář Enter Croatia.
Cesta zpět do ČR
  • Návrat z Chorvatska je od 18.3.2022 možný bez jakýchkoliv opatření

Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/chorvatsko/cestovani/covid_19.html

Apartmány 3298-5332

Výhody

Klimatizace ve vybraných jednotkách zdarma, WiFi internet zdarma, Domácí mazlíčci za poplatek,

Vzdálenost od moře

100 m

Vzdálenost od pláže

150 m

Doprava

vlastní

Vzdálenost od centra

4000 m

Znalost jazyků

česky, anglicky, chorvatsky

Nejbližší obchod

250 m

Nejbližší pošta

300 m

Nejbližší směnárna

300 m

Vzdálenost od první pomoci

300 m

Nejbližší benzínová pumpa

5000 m

Objekt je vybaven internetovým připojením

ano

APP 5 '1'

kuchyně: lednička,dřez,sporák ložnice: manželská postel 1x ložnice: postel 1x koupelna: sprchový kout balkon: pobyt se psem: povolen,na dotaz,za poplatek (viz ceník) klimatizace: ano,zdarma Internet: WiFi,zdarma další vybavení: gril

APP 5 '2'

kuchyně: lednička,dřez,sporák ložnice: postel 3x ložnice: postel 2x koupelna: sprchový kout předsíň: balkon: pobyt se psem: povolen,na dotaz,za poplatek (viz ceník) klimatizace: ano,zdarma Internet: WiFi,zdarma další vybavení: gril

APP 4 '3'

obývací pokoj: manželská postel 1x jídelna: kuchyně: lednička,dřez,sporák ložnice: manželská postel 1x koupelna: sprchový kout předsíň: balkon: pobyt se psem: povolen,na dotaz,za poplatek (viz ceník) klimatizace: ano,zdarma Internet: WiFi,zdarma další vybavení: gril


Vyberte si termín

Popis

Makarska je snad nejznámější turistickou destinací v Dalmácii, rozkládající se jihovýchodně od Splitu. Je oddělena mysem Osejava z jihovýchodu a poloostrovem sv. Petra ze severozápadu. 60 km dlouhá riviéra se stejnojmenným pulsujícím střediskem se táhne od Brely až po Gradac. Z hlediska dopravy je její poloha velmi příhodná díky umístění přímo na magistrále, stejně jako díky existenci trajektového přístavu, který slouží jako prostředek spojení s ostrovem Brač. Známé je i zdejší lázeňské středisko, zaměřující se na choroby dýchacích cest či pohybového ústrojí.

V minulosti Makarskou ovládaly cizí elementy, hlavně Turci a posléze Benátčané. Zajímavé je, že turecký vliv ze není téměř vůbec patrný.

Co můžete tedy navštívit v centru této nádherné riviéry? Rozhodně neváhejte a podívejte se do některého z mnoha místních kostelů, jako je barokní farní kostel sv. Marka, rozkládající se na Kačićově náměstí. To je pojmenováno podle chorvatského básníka 18. století A. Kačiće-Miošiće, zdejšího rodáka, který má uprostřed náměstí i svůj pomník. Nezapomeňte navštívit muzeum mušlí v budově františkánského kláštera blízko mysu Osejava.

Co by to ale bylo za dovolenou bez krásného a sluncem provoněného koupání v azurové vodě Jaderského moře? Snad nejznámější pláží v Makarské je Donja Luka dlouhá 1,5 km. Kdo není ještě příliš unavený z pobytu na sluníčku, může se samozřejmě sportovně vyžít podle svých požadavků. Stojí zde moderní tenisové středisko, můžete podniknout vysokohorskou túru do pohoří Biokovo, využít jednu z cyklistických stezek nebo dokonce zkusit paragliding nebo jeskyňářství. Koná se zde i velké množství různých sportovních akcí nebo soutěží, mezi kterými je snad nejzajímavější fotbalový zápas "Tlustí a hubení" začátkem srpna. Vyznavači hudby všech žánrů si přijdou na své v disko nebo rockových klubech, či se mohou zúčastnit slavností pod otevřeným nebem.

Nepřeberné množství hotelů nabízí to nejlepší ubytování, jaké si budete přát. Pokud se rozhodnete spojit dovolenou i s ozdravným pobytem, ubytujte se v hotelu Biokovka, dalším tipem jsou hotely Meteor nebo Park.