• Již nejsou povinné COVID certifikáty při vstupu do Chorvatské republiky pro osoby přijíždějící ze zemí EU (povinnost předložit COVID certifikát nadále platí pro cestující vstupující do Chorvatské republiky ze třetích zemí, včetně občanů EU vstupujících do Chorvatské republiky ze třetích zemí).
  • Pro cestující ze zemí EU již nebude nutné vyplňovat formulář Enter Croatia.
Cesta zpět do ČR
  • Návrat z Chorvatska je od 18.3.2022 možný bez jakýchkoliv opatření

Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/chorvatsko/cestovani/covid_19.html

Apartmány 3298-1248

Výhody

Klimatizace zdarma, WiFi internet zdarma,

Vzdálenost od moře

150 m

Vzdálenost od pláže

150 m

Doprava

vlastní

Vzdálenost od centra

1500 m

Znalost jazyků

česky, německy, anglicky, polsky, chorvatsky

Nejbližší obchod

850 m

Nejbližší pošta

1500 m

Nejbližší směnárna

550 m

Vzdálenost od nemocnice

850 m

Nejbližší benzínová pumpa

650 m

Vzdálenost od letiště

40000 m

Objekt je vybaven internetovým připojením

ano

APP 2+1 '1'

obývací pokoj: 1 x pohovka na rozložení pro 1 os. kuchyně: lednička,dřez,sporák ložnice: manželská postel 1x koupelna: sprchový kout balkon: pobyt se psem: nepovolen klimatizace: ano,zdarma Internet: WiFi,zdarma další vybavení: gril

APP 4 '2'

kuchyně: lednička,dřez,sporák ložnice: manželská postel 1x ložnice: manželská postel 1x koupelna: sprchový kout koupelna: sprchový kout předsíň: balkon: pobyt se psem: nepovolen klimatizace: ano,zdarma Internet: WiFi,zdarma další vybavení: satelit,TV,gril

APP 2+1 '3'

obývací pokoj: 1 x pohovka na rozložení pro 1 os. jídelna: kuchyně: lednička,dřez,sporák ložnice: manželská postel 1x koupelna: sprchový kout balkon: pobyt se psem: nepovolen klimatizace: ano,zdarma Internet: WiFi,zdarma další vybavení: gril


Vyberte si termín

Popis

Velmi oblíbená turistická oblast, nazývaná nezřídka tou nejkrásnější destinací východního Jadranu, má svůj počátek v severozápadní oblasti Chorvatska, hned u letoviska Rogoznica. Končí na jihovýhodě přístavem Ploče.

Originálně kombinuje přírodu a její klid s bujným životem a výtvory lidských rukou. Do pobřeží se zakusuje množství malých kouzelných zátok, co oko dohlédne se ve vlnách osvěžují ostrůvky různé velikosti a nechybí samozřejmě i bohaté borovicové háje, zklidňující ruch z turistických letovisek.

Právě v mnohých z nich je zřetelná tradice přímořských rekreačních pobytových míst, která byla velmi oblíbená již po první světové válce. Pro turistický ruch byly v této oblasti vždy velmi příhodné podmínky, o což se zasloužila hlavně absence znečišťujícího průmyslu. K největšímu rozvoji ubytovacích zařízení došlo v 60. letech minulého století, ale výstavba nových hotelů a apartmánů samozřejmě neustále pokračuje. Přece jen nemají zdejší letoviska takovou ubytovací kapacitu jako například v Istrii, i když například Makarská riviéra v sezóně doslova překypuje návštěvníky.

Co se týče pláží, najdeme ve střední Dalmácii především kombinaci písku a drobnějších oblázků, což se jeví jako nejpříjemnější kombinace pro ničím nerušený odpočinek ve sluneční lázni. Pokud se vám bude zdát, že se zde cítíte příjemněji a klidněji než kdekoli jinde, může to být i všudypřítomnou zelení, kterou na jedné straně tvoří hlavně borovice, na straně druhé však i rozličné další rostliny a dřeviny, které zde byly uměle vysazeny. Vzhledem ke stále větší popularitě aktivních dovolených přibylo také množství sportovních středisek či půjčoven sportovního nářadí, aby návštěvníci udělali něco i pro své zdraví.

V popředí výčtu pozitivních vlastností této oblasti patří výborné dopravní možnosti. Nechybí dvě letiště, konečná stanice vlaků ze Záhřebu, přístavy trajektových i dálkových lodních linek nebo i poměrně nově dokončená dálnice ve směru Záhřeb - Split. Vzhledem k výhodné poloze se nabízí spousta míst, která můžete navštívit a udělat si tak nádherný výlet. Podívejte se do centra historického Šibeníku, k proslulým vodopádům řeky Krky, zajeďte si na koňské dostihy do městečka Sinj nebo zažijte jedinečný adrenalinový zážitek při prohlídce safari na kánoích nebo kajacích. Největší chybou by ovšem bylo nenavštívit mimořádné krasové jevy, Modré a Červené jezero u městečka Imotski.