Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/asie/cina/cestovani/covid_19.html

NEJKRÁSNĚJŠÍ SCENÉRIE ČÍNY

Čína

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

NEJKRÁSNĚJŠÍ SCENÉRIE ČÍNY

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Popis

Putování jižní a východní Čínou z Hongkongu do Šanghaje po místech, která patří jednoznačně k tomu nejkrásnějšímu, co Čína nabízí. Fantastický kraj vápencových homolí na řece Li. Pohádkové výjevy jak z jiného světa (ne náhodou se film Avatar natáčel právě zde) v národním parku Čang-ťia-ťie, umocněné procházkami, při nichž mrazí, po průhledném skleněném mostě a chodníku nad bezednými propastmi. Opěvovaná panoramata Žlutých hor s výlety k jejich nejvyšším vrcholům. Třetí nejdelší a nejvodnatější veletok světa – Jang-c´-ťiang (Dlouhá řeka), jehož povodí obývá na půl miliardy lidí. Bývalé kolonie Hongkong a *Macao i jedno z největších světových velkoměst Šanghaj.

V ceně je zahrnuto

Doprava. Ubytování a snídaně. Český průvodce, místní průvodci dle potřeby, zdravotní připojištění, informační materiály a DPH. Doprava: Letecká včetně tax a poplatků, veřejná a nájemní (především vlaky - včetně jízdy superexpresy CRH a Maglev, autobusy, minibusy, taxi, metro). Ubytování: 12x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x noční přejezd v klimatizovaném lehátkovém vlaku. 1-lůžkový pokoj za příplatek 9500 Kč (12x). Strava: 12x snídaně (většinou na asijský způsob). V ceně nejsou víza do Číny - osobně na ambasádě v Praze (2700 Kč), podklady zajistíme.

Doprava

Letecká včetně tax a poplatků, veřejná a nájemní (především vlaky - včetně jízdy superexpresy CRH a Maglev, autobusy, minibusy, taxi, metro)

Ubytování

12x hotely a penziony - 2-lůžkové pokoje s příslušenstvím, 2x noční přejezd v klimatizovaném lehátkovém vlaku. 1-lůžkový pokoj za příplatek 9500 Kč (12x)

Stravování

12x snídaně (většinou na asijský způsob)

Délka tras

letadlem 18 000 km, po zemi 3300 km, pěšky 6x 4-12 km (volitelně)

1. - 3. den

Let do bývalé výspy Británie v Číně - Hongkongu: vyhlídka na město z Victoria Peak (552 m), projížďka double deckerem, mrakodrapy, přístav. Možnost návštěvy zábavního Ocean Parku s obřím akváriem (bývalé největší na světě). Nejdelší eskalátor světa, květinový trh. Možnost koupání v Jihočínském moři. Aberdeen na jihu ostrova Hongkong s „plovoucí vesnicí“ rybářů lidu Tanka a množstvím rybích restaurací. Fakultativně výlet lodí do dříve portugalské kolonie Macaa.

4. - 6. den

Přes metropoli čínských gurmánů Kanton (Guângzhou) na Perlové řece do Kuej-linu, dle samotných Číňanů „nejkrásnějšího místa na světě“. Krasové scenérie, jeskyně Rákosové flétny. Lung-šeng (Longsheng) - nejslavnější čínské rýžové terasy s impozantními políčky, vytvořenými na strmých, několik set metrů vysokých svazích hor. Návštěva speciální čajové farmy. Jang-šuo (Yangshuo) - kraj světoznámých vápencových homolí. Výlety po okolí - pěšky či na pronajatých kolech: jeskyně, domorodé vesničky s trhy, rybáři lovící pomocí cvičených kormoránů. Pro zájemce výlet lodí po řece Li-ťiang.

7. - 10. den

Přejezd na severovýchod do kraje fantastických scenérií a adrenalinových zážitků. Procházky v „levitujících“ horách Tchien-c´ (Tianzi): neuvěřitelné skalní věže známé z filmu Avatar. Chodník se skleněnou (+) podlahou na kolmé skalní stěně ve výšce 1400 m v pohoří Tchien-men (Tianmen). Jízda nejdelší lanovkou světa. Nejdelší (430 m) a nejvyšší (300 m) skleněný most (+) na světě nad čínským Grand Canyonem.

11. - 13. den

Na východ do masivu Čchuang-šan. Nejslavnější čínské přírodní scenérie Žlutých hor se 72 vrcholky: lanovkou a pěšky pod nejvyšší vrcholy s pohádkovými výhledy, koupání v termálech Nachového obláčku.

14. - 16. den

Povodím Dlouhé řeky na východ až k jejímu ústí do Východočínského moře. Šanghaj, největší město Číny a asi nejdynamičtější město Asie: nábřeží Bund, vyhlídka z Perly Orientu, 468 m vysoké televizní věže. Možnost plavby lodí po řece Čchuang-pchu centrem města kolem nejznámějších mrakodrapů. „Benátky Orientu“, jedno z osmi „vodních měst“ u Velkého kanálu a jezer při ústí Jang-c´-ťiangu - Tchung-li (Tongli): malebné středověké město vodních kanálů a typických kamenných mostů. Transfer na letiště nejrychlejším vlakem světa Maglev (až 431 km/hod). Odlet domů.


Pořádající CK

Cestovní kancelář NOMÁD, spol.s r.o. IČ: 49970844

Nenašli jste zájezd, který splňuje všechna vaše přání? Zavolejte mi na číslo +420 226 000 611 a připravím vám dovolenou na míru.

Nicole, specialista prodeje zájezdů