• Nezapomeňte si zkontrolovat, že váš pas je platný ještě 6 měsíců po plánovaném návratu z dovolené v Egyptě. Toto je na Egyptské straně důsledně vyžadováno.
 • Pro vstup do Egypta je potřeba vízum, doporučujeme ho koupit zároveň se zájezdem a nechat tak veškeré starosti s tím spojené na cestovní kanceláři. V opačném případe je možné vízum zakoupit za 25 USD přímo na letišti v Egyptě. (Pokud občan ČR cestuje pouze do sinajských resortů Sharm El Sheikh, Nuweiba, Dahab či Taba, tak do 14 dní pobytu není vízum potřeba.)
Zájezd do

Plavba po Nilu z Marsa Alam + pobyt v Hotel Jaz Amara

Hodnocení: 0/5

Egypt

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Plavba po Nilu z Marsa Alam + pobyt v Hotel Jaz Amara

Program zájezdu

1. DEN:
Odlet z Vámi vybraného letiště do Marsa Alam, transfer do hotelu, ubytování s programem all inclusive.
Směr plavby a počet nocí (3 noci, nebo 4 noci) na lodi se může měnit (Asuán – Luxor,Luxor –Asuán) v závislosti na dostupnosti lodí, počasí a ročním období.
2. DEN:
Snídaňové balíčky, check-out z hotelu a odjezd autokarem do Asuánu. Prohlídka Asuánské přehrady, považované za jeden z novodobých zázraků techniky 20. století, dále prohlídka Philae - ostrova na Nilu v dnešním jižním Egyptě jižně od 1. kataraktu u Asuánu na historické hranici mezi Egyptem a Núbií. Na tomto místě je postaven jeden z nejznámějších chrámů starověkého Egypta zasvěcený bohyni Esetě Poté. Návštěva botanické zahrady, kde se nacházejí vzácné druhy ptáků a rostlin. Večeře a nocleh na lodi.
3. DEN:
Snídaně, individuální volno.
Možnost fakultativního autokarového výletu ke slavným skalním chrámům Abu Simbel (odjezd v časných ranních hodinách). Tato unikátní památka stojící na území historické Núbie, dnes v jižním Egyptě, na západním břehu Násirova jezera. Nacházejí se zde dva starověké egyptské chrámy vytesané do skalního masivu ve 13. století př. n. l. v době vlády třetího panovníka 19. dynastie Ramesse II. Následuje plavba do Kom Ombo, večeře a nocleh na lodi.
4. DEN:
Po snídani prohlídka chrámu v Kom Ombo – dvojí chrám je zasvěcen hned dvěma bohům - bohovi Hórov a krokodýlímu bohu Sobekovi, který byl zároveň uctíván i obáván. Pokračování v plavbě do Edfu – prohlídka chrámu zasvěcenému bohu Horovi, svatyně chrámu je jednou z nejlépe dochovaných kultovních staveb faraonského Egypta. Oběd, pokračování plavby do Luxoru, večeře a nocleh na lodi.
5. DEN:
Snídaně, vylodění a prohlídka západního břehu – chrámu královny Hatšepsut, jediné ženy starého Egypta s titulem faraon. Dále Údolí králů s možností návštěvy unikátních hrobek faraónů Nové říše. Následuje krátká zastávka u Memnonových kolosů, návštěva alabastrové dílny. Následuje oběd a pokračování na východní břeh – prohlídka chrámů v Luxoru a Karnaku, největšího chrámového komplexu boha Amona v Egyptě budovaného nepřetržitě po dobu 2000 let. Komblex Karnak byl historicky opravdu významné místo a stal se administrativním a finančním centrem celého Egypta. Zdejší náboženské stavby ale zůstávaly běžnému obyvatelstvu zapovězené, přístup sem měli pouze kněží a královská elita. Karnacký chrámový komplex se skládá ze tří částí a každá z nich je určena jinému božstvu. Hlavní část patří bohu Amonovi, další jeho manželce Mut a synovi Chonsovi. Odpoledne transfer do hotelu v Hurghadě, ubytování a večeře.
6. DEN:
Individuální volno v hotelu s programem all inclusive.
7. DEN:
Individuální volno v hotelu s programem all inclusive.
8. DEN:
Odlet do cílové destinace. Klienti, kteří mají zakopený navazující pobyt, odjezd na letiště a poté transfer do vybraného hotelu.

Fakultativní služby

Výlety lze platit pouze na místě u průvodce.
Lze platit v dolarech, eurech nebo kreditní kartou.
Nelze platit v českých korunách.
Výlet na Abu Simbel cca 115 EUR

Informace

Informace:
- minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 8 osob
- změna programu dle aktuální situace v místě vyhrazena
- pro odlety z Bratislavy se harmonogram s počty dní na hotelu může měnit.
Cena nezahrnuje:
- vstupní víza do Egypta (k zakoupení po příletu za cca 25 USD)
- povinné vstupy do památek během programu, trasnfery hotel - Asuan, Luxor - hotel, veškeré transfery během prohlídek památek, lokální průvodci, místní poplatky - splatné na místě u průvodce - 250 USD/osoba.
- spropitné (místní personál, průvodce, řidiči, převozníci lodí a další ) cca 40 USD/osoba vč. dětí, splatné po příjezdu na mistě.
- připlatek za galavečeři období Vánočních svátku

Cena zahrnuje

*3/4 noclehy s plnou penzí během plavby na lodi 5*, 3/4 noclehy s all inclusive v hotelu 4* v Marsa Alam * stravování dle programu zájezdu
* leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
* transfery letiště - hotel - letiště,
* česky/slovensky hovořícího průvodce
* pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Tipy pro správnou volbu

* Exkluzivně u Čedoku: Prodlužte si dovolenou v Egyptě a zarezervujte si navazující pobyt u moře v hotelu dle Vašeho výběru.

Středisko

Marsa Alam

Poloha

Nově postavený luxusní hotelový komplex umístěný v zálivu Marsa Mares (oblast známá výskytem mořských želv a dugonů), cca 10 km od letiště a cca 5 km od centra Port Ghalib.

Pláž

Přímo u hotelu písčitá pláž s pozvolným vstupem, přístup k otevřenému moři z mola. Lehátka, slunečníky a osušky zdarma. Bar na pláži v rámci all inclusive.

Vybavení

Recepce, hlavní restaurace, asijská ala carte restaurace, bar v lobby a u bazénu, 7 bazénů (včetně 2 dětských bazénů a brouzdaliště pro infanty), lehátka, slunečníky a osušky u bazénů zdarma, WiFi v celém hotelu zdarma.
Fakultativně je možné zakoupit neomezený vstup do Aquaparku Coraya (cca 12 km od hotelu).

Ubytování

Superior pokoje mají vlastní příslušenství (koupelna, WC, fén), klimatizaci, SAT/TV, minibar, trezor (zdarma), set na přípravu kávy/čaje, WiFi (zdarma), balkon nebo terasu s výhledem do zahrady.
Za příplatek superior pokoje s výhledem na bazén nebo na moře, superior Swim up pokoje s přímým vstupem do bazénu nebo prostornější deluxe pokoje s výhledem do zahrady.

Stravování

All inclusive zahrnuje snídaně (07:00-10:00), obědy (12:30-14:30) a večeře (18:30-21:30) formou bufetu, odpolední občerstvení, zmrzlina, nealkoholické a alkoholické nápoje místní výroby (09:00-24:00) v časech a místech určených hotelem.
1x za týden gala večeře v hlavní restauraci a 1x za pobyt večeře v ala carte restauraci zdarma (nutná rezervace).

Sport a zábava

Denní animační programy a večerní zábavní program, posilovna, dětský klub (4-12let); za poplatek SPA (vířivka, sauna, pára, masáže) a potápěčské centrum.

Cena zahrnuje

* leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků * transfery v cíli zájezdů * 7/10/11/14 noclehů * stravování v rozsahu uvedeném u ubytovacího objektu * služby česky mluvícího delegáta * pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Informace

Cena zájezdu nezahrnuje vízum. Vízum si můžete zakoupit po příletu do destinace na letišti v Egyptě za 25 USD/os. nebo předem v ČR (bližší informace u prodejce).
Pro vycestování do Egypta je nutný cestovní pas, který musí mít minimální platnost ještě 6 měsíců pro návratu z Egypta. Konkrétní informace si můžete ověřit na internetových stránkách Ministerstva zahraničí www.mzv.cz nebo na zastupitelských úřadech jednotlivých států.

Vybavení hotelu

 • Koupání a poznávání
 • Platinum
 • Plavba
 • All inclusive
 • Krátký transfer z letiště
 • Novinka
 • Pláž přímo u hotelu
 • Rodina s dětmi
 • Slunečníky zdarma
 • Šnorchlování
 • WIFI zdarma

Vyberte si termín