• Nezapomeňte si zkontrolovat, že váš pas je platný ještě 6 měsíců po plánovaném návratu z dovolené v Egyptě. Toto je na Egyptské straně důsledně vyžadováno.
  • Pro vstup do Egypta je potřeba vízum, doporučujeme ho koupit zároveň se zájezdem a nechat tak veškeré starosti s tím spojené na cestovní kanceláři. V opačném případe je možné vízum zakoupit za 25 USD přímo na letišti v Egyptě. (Pokud občan ČR cestuje pouze do sinajských resortů Sharm El Sheikh, Nuweiba, Dahab či Taba, tak do 14 dní pobytu není vízum potřeba.)
Zájezd do

Oázy Síwa s pobytem u moře + pobyt v Hotel Jaz Tamerina

Hodnocení: 0/5

Egypt

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Oázy Síwa s pobytem u moře + pobyt v Hotel Jaz Tamerina

Pouštní dobrodružství spojené s pobytem u moře

Abstract

Pouštní dobrodružství spojené s pobytem u moře

Program zájezdu

1. DEN:
Odlet z Prahy do Marsa Matrouh, transfer do hotelu, ubytování s programem all inclusive.
2. DEN:
Snídaně, přejezd do hotelu v Síwě. Oáza Síwa je řazena mezi nejkrásnější oázy v Egyptě. Nachází se 50 km od libyjských hranic a 200 km od Středozemního moře. Je to jedinečné místo plné památek, kde stále mužete vidět původní berberské obyvatele.
Po příjezdu do Síwi nasleduje ubytování v hotelu, lehký odpočinek a odjezd k Hoře mrtvých (Gebal el Mawta). Na vrcholu této hory se nacházi pohřebiště s hrobkami, které jsou jak z období starověkého Egypta, tak také z doby Řecka a Říma. Další pamětihodnosti, které navštívíte jsou Amunův chrám - ve kterém také pobýval Alexandr Veliký a Kleopatřino oko - možnost koupání nebo výšlap na horu Dakour. Den zakončíme sledováním překrásného západu slunce. Poté návrat na večeři a nocleh v hotelu.
3. DEN:
Snídaně. V oáze se taktéž nachazí nachází několik unikátních jezer s vysokým obsahem soli. Volný čas na koupaní v solných jezerech. Poté návrat do hotelu a příprava na pouštní safari. Odjezd do pouště na Great Sand Sea (Velké Písečné jezero). Na této píšečné poušti Vás čeká adrenalinový zážitek v podobě sjíždění dun v jeepech. Případně, kdo rád jezdí na snowboardu, může sjet písečnou dunu na sandboardu. Nasleduje zastávka u horkých pramenů a jezera, kde budete mít moznost se vykoupat, spojené s ochutnávkou tradičního čaje. Návrat do hotelu. Večeře a nocleh.
4. DEN:
Snídaně. Transfer do staré Síwi a návštěva Siwa House (muzeum v Síwě). V muzeu je například k vidění speciální oblečení pro dívky z Síwi, které nosí na svatebních obřadech.
Procházka městem, kde navštívite místní thy s jedinečnou atmosférou. Procházka bude spojená s návštěvou továrny na zpracování datlí. Návrat do hotelu na večeři a nocleh v hotelu.
5. DEN:
Návrat do hotelu Marsa Matrouh, all inclusive program, nocleh v hotelu.
6.-7. DEN:
Pobyt u moře v Marsa Matrouh s all inclusive programem.
8. DEN:
Snídaně, transfer na letiště Marsa Matrouh a návrat do Prahy.
Klienti, kteří mají zakoupený navazující pobyt, transfer do vybraného hotelu.

Informace

Minimální počet účastníků je 10 osob.
Změna programu vyhrazena.
Cena nezahrnuje:
Vízum,které lze zakoupit přímo na letišti v Egyptě.
Spropitné cca 30 US pro řidiče nebo průvodce.

Cena zahrnuje

* 4 noclehy v Marsa Matrouh 4*- 5* s All Inclusive.
* 3 noclehy v Síwě – Siwa Paradise hotelu nebo podobném s polopenzí.
* Všechny návštěvy památek a výletu zahrnuté v programu.
* Česky mluvící průvodce.
* Transfery po celou dobu pobytu.
* Letecká přeprava v turistické třídě včetně tax a poplatků.
* Pojištění dle zákona č.159/99Sb.

Tipy pro správnou volbu

* Exkluzivně u Čedoku: Prodlužte si dovolenou v Egyptě a zarezervujte si navazující pobyt u moře v hotelu dle Vašeho výběru.

Poloha

Nejnovější z hotelů v Almaza Bay postavený v orientálním stylu se nachází cca 43 km od centra a letiště Marsa Matrouh.

Pláž

Soukromá písčitá pláž vedlejšího hotelu Jaz Oriental (cca 5 minut chůze); lehátka, slunečníky a osušky zdarma. Pozvolný vstup do moře. Bar na pláži v rámci all inclusive.

Vybavení

Recepce, hlavní restaurace, 3 á la carte restaurace (libanonská, plody moře, asijská - všechny za poplatek), 3 bary, venkovní bazén, dětský bazén; lehátka a slunečníky u bazénu zdarma; WiFi v lobby zdarma.

Ubytování

Superior pokoje mají vlastní příslušenství (WC, koupelna, fén), klimatizace, SAT/TV, set na přípravu kávy a čaje, trezor zdarma, minibar (za poplatek), balkon nebo terasu s výhledem do zahrady.
Za příplatekv jsou k dispzici superior pokoje s výhledem na bazén, rodinné pokoje (2 místnosti, 3. a 4. lůžko je řešeno formou přistýlky nebo rozkládacím gaučem) s výhledem do zahrady nebo na bazén.

Stravování

All inclusive zahrnuje snídaně (08:00-10:30), obědy (12:30-14:30) a večeře (19:30-21:30) formou bufetu, pozdní snídaně (10:00-12:00), občerstvení (12:00-18:00), nealkoholické a místní alkoholické nápoje (9:00-24:00) v časech a místech určených hotelem.

Sport a zábava

Animační a večerní zábavní program, živá hudba, tenisové kurty, plážový volejbal, basketbal, fotbal, dětské hřiště a miniklub, stolní tenis, fitness, wellness (masáže) za poplatek.

Cena zahrnuje

* leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
* transfery v cíli zájezdů
* 7/10/11/14 noclehů
* stravování v rozsahu uvedeném u ubytovacího objektu
* služby česky mluvícího delegáta
* pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Informace

V období 1.7. - 10.9.2024 je ve vedlejším hotelu Jaz Crystal v provozu Dětský klub ČEDOG (při naplnění počtu min. 7 dětí) a Aktivity klub v termínu 15.6. - 25.9.2024 (při naplnění počtu min. 7 osob). V případě nenaplnění kapacity není bohužel možné naše kluby realizovat. Kluby ČEDOK jsou poskytovány zcela zdarma a za jejich zrušení nenáleží náhrada. Zrušení klubu je plně v kompetenci cestovní kanceláře Čedok.
Cena zájezdu nezahrnuje vízum.
Vízum si můžete zakoupit po příletu do destinace na letišti v Egyptě za 27 USD/os. nebo předem v ČR (bližší informace u prodejce). Pro vycestování do Egypta je nutný cestovní pas, který musí mít minimální platnost ještě 6 měsíců pro návratu z Egypta. Konkrétní informace si můžete ověřit na internetových stránkách Ministerstva zahraničí www.mzv.cz nebo na zastupitelských úřadech jednotlivých států.

Vybavení hotelu

  • All inclusive
  • Pouze v Čedoku
  • Rodina s dětmi
  • Slunečníky zdarma
  • WIFI zdarma
  • Dětský klub Čedok
  • Aktivity Club

Vyberte si termín