Aktuálně platné podmínky pro cesty do Egypta
Zájezd do

Na skok do Egypta na golf. Golf v ceně!

Hodnocení: 4/5

Egypt, Káhira

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Na skok do Egypta na golf. Golf v ceně!

Proč jet na tento zájezd

Golfový zájezd do Káhiry – nezapomenutelný zážitek pod egyptským sluncem
Vydejte se na jedinečnou golfovou dovolenou do Káhiry v ideálním období od listopadu do konce března, kdy vás čeká perfektní podnebí pro hru. Díky přímým letům z Prahy do Káhiry můžete být na golfu v Egyptě během pár hodin.
Golfová hřiště v Káhiře patří mezi nejlepší v regionu. Moderní design, pečlivě udržované plochy a pohodové prostředí s mírnými teplotami mezi 20–25 °C zajišťují ideální podmínky pro hru bez stresu. Hřiště, jako jsou New Giza Golf Course a Dreamland Golf Resort, nejsou přeplněná, což znamená, že můžete hrát bez tlaku.
Tento golfový zájezd do Káhiry nabízí více než jen skvělý golf. Po hře vás čekají nezapomenutelné výlety k historickým památkám, jako jsou pyramidy v Gíze, sfinga či Egyptské muzeum s poklady, včetně hrobky krále Tutanchamona.
Spojte golf v Káhiře s poznáváním starověkého Egypta a prožijte jedinečnou dovolenou plnou sportu i kultury!

D2

1. den - odlet do Káhiry
V odpoledních hodinách odlet do Káhiry - večer přílet do Káhiry (doba letu necelé 4 hodiny) - celní a pasové odbavení - setkání s našim zástupcem v Egyptě a transfer do hotelu - ubytování a nocleh
Ubytování: Swiss Inn Dreamland - 4* plus nebo Hilton Pyramides Golf Resort - 4* plus

D3

2. den - golf na hřišti New Giza Golf Course
Dnes si zahrajete na jednom z nejlepších hřišť v okolí Káhiry. V ceně máte transfer na hřiště a zpět do hotelu, míčky na driving a vozíky.
New Giza Golf Course je špičkové 18jamkové hřiště poblíž Káhiry, navržené pro náročné hráče golfu. Zvlněné fairwaye, hluboké bunkry a vodní překážky testují přesnost i strategii. Hřiště je dlouhé přes 6 800 metrů a nabízí úchvatné výhledy na pyramidy, čímž spojuje náročnou hru s jedinečným vizuálním zážitkem.
Po hře návrat do hotelu - večeře a odpočinek.

D4

3. den - golf na hřišti Allegria Golf Course nebo Dreamland
Další golfový zážitek - v ceně máte zahrnutý transfer, míčky na driving a vozík. Můžete si vybrat ze dvou hřišť.
Allegria Golf Course je prestižní 18jamkové hřiště v Egyptě, navržené legendárním Gregem Normanem. Hřiště kombinuje špičkovou architekturu s přírodním terénem, strategicky rozmístěnými bunkry a vodními překážkami. Díky kvalitnímu designu a prvotřídní péči nabízí nezapomenutelný zážitek pro golfisty všech úrovní, včetně panoramatických výhledů na okolní krajinu.
Dreamland Golf Course je moderní 18jamkové hřiště v Gíze, Egyptě, navržené uznávaným architektem Karlem Littenem. Nabízí široké fairwaye, rychlé greeny a strategicky umístěné vodní překážky. Nachází se nedaleko pyramid, což z něj činí nejen sportovní, ale i kulturní zážitek. Hřiště je vhodné pro hráče všech úrovní.
Večeře a nocleh v hotelu.

D5

4. den - odlet zpět do Prahy
Snídaně v hotelu a odjezd na letiště pro odlet do Prahy - přílet do Prahy (cesta trvá cca 4 hodiny)

Cena zahrnuje

* letenky na trase Praha Káhira Praha, včetně poplatku za zavazadlo a za golfový bag
* transfery dle programu (letiště-hotel-letiště, hotel-golf-hotel)
* 2x golf na uvedených hřištích - včetně míčků na driving a vozíků
* 3x ubytování s polopenzí
* víza
* zákonné pojištění CK pro případ úpadku
* zákonný odvod do Garančního fondu

Cena nezahrnuje

* seating v letadle
* nápoje
* spropitné na hřištích (cca 5 USD na osobu a hřiště)
* fakultativní výlet po památkách Káhiry - 90 EUR na osobu (minimum 2 osoby)
* fakultativní golf ve volném dnu


Na skok do Egypta na golf. Golf v ceně!

Vyberte si termín

Doba letu

03:50 h

Popis

Egypt je považován za kulturní centrum arabského světa a Káhira za jeho kolébku. Je hlavním městem Egypta a zároveň největším a nejlidnatějším městem Afriky a Středního Východu. Velká část obyvatel z méně rozvinutých částí Egypta přijíždí do hlavního města zejména za prací. Město je domovem egyptské civilizace a zároveň jedním z nejvíce urbanistických míst na světě. Je administrativním centrem země, moderní metropolí a zároveň leží v blízkosti velkého množství kulturních památek, ze kterých dýchá historie. Ta nás zavede až do období 3 tisíce let před naším letopočtem, kdy se začaly psát dějiny města. Od 10. století je Káhira mocenským centrem vládců země. Dnes je hlavně pulsujícím srdcem Egypta.

V této obrovské metropoli nebudete mít s hledáním ubytování problém. Hotelů, penzionů a dalších ubytovacích zařízení je tu nespočet. Pro ilustraci můžeme zmínit například rekonstruovaný hotel Cosmopolitan umístěný v burzovní čtvrti, kde vás kromě útulného prostředí potěší i relativně nízké ceny. Hotel Four seasons je obrovským lázeňským a wellness areálem. Většinu žen jistě potěší, že je umístěn hned u nákupní čtvrti. Hotel El-Salam je také nově renovovaný. Svým hostům nabízí kromě bazénu také kino s filmy v anglickém znění. Luxusní hotel Le Royal Meridian se dočkal otevření teprve v roce 2001. Tento vysoký kolos mí nespočet pokojů, které mají všechny výhled na Nil. Nahoře se tyčí otáčivá restaurace ve tvaru UFO. Marriott hotel sídlící v bývalém paláci přímo na břehu Nilu nabízí kasino, restaurace, zahradní prostory a malý bazén. Na malém ostrůvku uprostřed Nilu se tyčí hotel Longchamps, který vás nadchne rodinnou a příjemnou atmosférou. Hotel Mena House Oberoi je vůbec jedinou ubytovací kapacitou stojící tak blízko pyramid. Oblíbený pension Roma je levným místem přímo v centru města. Sheraton Royal Garden jsou dvě vily vystavěné egyptským umělcem Yussifem Wahbim. Uprostřed tropického areálu hotelu naleznete několik krásných restaurací. Vicotria Hotel je v současnosti velmi moderně zařízen a má dokonce své specifikum - pokoj Ernesta Hemingwaye.

Do města se vyplatí vypravit letecky, káhirské letiště je totiž největším v zemi. Letištní autobusová služba je dostupná od Terminálu 1. Autobus kopíruje linku Midan Tahrir v centru Káhiry - Mohandeseen - pyramidy v Gíze. Z Káhiry se dostanete do všech ostatních částí Egypta klimatizovaným autobusem. Sedadla byste si však měli rezervovat asi dva dny dopředu. Silnice z Káhiry do Horního Egypta jsou nejdelší a nejpřeplněnější. Z důvodu vlastní bezpečnosti se nedoporučuje řídit v noci, protože byste mohli narazit do neosvětlených oslích povozů.

Káhira poskytuje turistům úžasnou nabídku aktivit. K dispozici je velké množství galerií, koncertních sálů, kulturních center či muzeí, restaurací, nákupních center a všemožných volnočasových aktivit. Přímo pro turisty jsou v létě připraveny všemožné trhy, jako například trh velbloudí. Zajisté si také oblíbíte Khan El Khalili Bazar, na kterém se můžete kochat spoustou starožitností, koberců, měděných a jiných orientálních výrobků. Co se týče například sportu, hodně oblíbený je zde squash a tenis. Národním sportem je fotbal. Dlouholetou tradici má ve městě také kinematografie. Káhira byla dokonce dlouho známa jako "Hollywood Středního východu". Každoročně zde probíhá Káhirský mezinárodní filmový festival.

Pokud chcete vidět město, potažmo celý Egypt, z jiného úhlu pohledu, jsou pro vás připraveny výletové plavby po Nilu. V řece se ovšem z hygienických důvodů nedoporučuje koupat.

Většina památek má otevřeno mezi 9 hodinami ráno a 16 hodinami odpoledne, stejně jako většina jiných míst v Egyptě. V páteční poledne bývá všude dočasně zavřeno z důvodů týdenních modliteb. V Káhiře sídlí egyptské Národní muzeum s největší sbírkou staroegyptských exponátů. Muzeum bylo založeno v roce 1857. Pýchou muzea je expozice faraóna Tutanchamona. Také Al Azhar, neboli kvetoucí mešita, je častou turistickou destinací. V 10. století našeho letopočtu byla taktéž ustavena univerzitou. Zdejší teologická fakulta je proslavená, dělá si nárok být nejvyšší instancí pro výklad Koránu. Studium trvá okolo deseti let, proto jsou studenti přijímáni zhruba v 15 až 17 letech.

Ibn Tulunova mešita, pocházející z 9. století, je jednou z největších na světě. Zvenčí připomíná návštěvníkům spíše pevnost, uvnitř pak najdete obrovský dvůr s fontánou. Jednou z nejznámějších káhirských mešit je mešita sultána Hassana ze 14. století. Vchodem se dostanete na rozlehlé nádvoří, odkud vedou vstupy do čtyř hlavních škol islámského práva ? malikovské, hanbalovské, hanfijské a šafijské. Najdete zde také mauzoleum sultána se sarkofágem a podstavcem pro korán. Ze stejného období pochází také mešita el Nasir s minarety zdobenými v perském stylu. V severní části citadely jsou tři muzea (vojenské, policejní a muzeum kočárů). V 19. století byla dokončena nákladná stavba Alabastrové mešity zbudované v istanbulském stylu. Vedle vchodu je za pozlacenou mříží hrobka Muhammada Alího.

Další káhirskou památkou je pevnost Babylon, která má tvar kruhové věže a jejímž historickým úkolem bylo střežit přístav na Nilu. Křesťanskými symboly jsou kostel svaté Barbory a kostel svatého Sergeje.
Na západě města leží starobylé město Memfis (Gíza), které bylo původním hlavním městem egyptské říše a které je dnes po celém světe proslavené monumentálními pyramidami. Místo je rozděleno na dvě části umístěné na vyvýšeném místě. Větší z nich skýtá pyramidy, Velkou sfingu a přilehlé chrámy, v menší z nich se nacházejí soukromě hrobky.

Dominantou Chufévova pyramidového komplexu je Chufévova (Velká) pyramida. Původní výška byla 146,5 metrů, dnes měří monument 137 metrů. Rozlehlá Královská komora se sarkofágem představuje další ze skvostů egyptské starověké architektury. Součástí Chuféova pyramidového komplexu byl zádušní chrám a také tři malé pyramidy, připisované jeho manželkám. Jihozápadně od Velké pyramidy se rozprostírá Rachefův pyramidový komplex. Původně byla jeho největší pyramida vysoká 143,5 m. Dominantou oblasti je tzv. Velká sfinga, která vzbuzuje všeobecnou zvědavost. Je dodnes záhadou, kdy, kým a hlavně proč byla postavena. Je nazývána strážcem pahorku a byla vytesána do jednoho kusu vápence. Sfinga je 60 metrů dlouhá a 20 metrů široká. Podle nejrozšířenějších výkladů představovala faraóna Rachefa nebo boha Hatrmachise. Třetí a nejmenší pyramidou v Gíze je pyramida Menkaureova s výškou 66,45 metrů. Stejně jako u ostatních pyramid byl pro jádro použit vápenec z nedalekých lomů.