• Nezapomeňte si zkontrolovat, že váš pas je platný ještě 6 měsíců po plánovaném návratu z dovolené v Egyptě. Toto je na Egyptské straně důsledně vyžadováno.
 • Pro vstup do Egypta je potřeba vízum, doporučujeme ho koupit zároveň se zájezdem a nechat tak veškeré starosti s tím spojené na cestovní kanceláři. V opačném případe je možné vízum zakoupit za 25 USD přímo na letišti v Egyptě. (Pokud občan ČR cestuje pouze do sinajských resortů Sharm El Sheikh, Nuweiba, Dahab či Taba, tak do 14 dní pobytu není vízum potřeba.)
Zájezd do

Cairo Pyramids

Hodnocení: 5/5

Egypt, Káhira

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Cairo Pyramids Hotel

Středisko

Káhira

Poloha

Hotel je situovaný cca 25 kilometrů od mezinárodního letiště v Káhiře a cca 2 kilometry od Pyramid v Gíze.

Vybavení

Hotel je vybavený vstupní halou s recepcí otevřenou 24 hodin denně, restaurací, barem, klimatizací, venkovním bazénem (lehátka zdarma), WiFi zdarma po celém areálu hotelu, zahradou, výtahem.

Ubytování

Pokoj Classic - 2 jednolůžkové postele. Pokoj je klimatizovaný a má vlastní sociální zařízení (WC, sprcha nebo vana, toaletní potřeby), TV, telefon, chladnička, minibar. WiFi za poplatek.
Rodinný pokoj - manželská postel + jednolůžková postel. Pokoj je prostornější než pokoj Classic, ostatní vybavení má stejné jako pokoj Classic.

Stravování

Snídaně. Možnost dokoupení polopenze.

Sport a zábava

Fitness, sauna. Za poplatek vířivka; masáže.

Cena zahrnuje

* Leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a poplatků
* Transfery v destinaci
* Počet nocí a stravování dle smlouvy o zájezdu
* 24/7 Služby česky hovořícího delegáta Čedoku na telefonu
* Pojištění dle zákona č. 159/1999 Sb.

Informace

Cena zájezdu nezahrnuje vízum. Vízum si můžete zakoupit po příletu do destinace na letišti v Egyptě za 25 USD/os. Pro vycestování do Egypta je nutný cestovní pas, který musí mít minimální platnost ještě 6 měsíců pro návratu z Egypta. Konkrétní informace si můžete ověřit na internetových stránkách Ministerstva zahraničí www.mzv.cz nebo na zastupitelských úřadech jednotlivých států.

Vybavení hotelu

 • WIFI zdarma

Informace o hotelu

 • Vzdálenost od letiště Letiště 25 km
 • Klimatizace Klimatizace ano
 • Vnější bazén Vnější bazén ano
 • Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma ano
 • TV TV ano
 • Minibar, Bar Minibar ano
 • Lednička Lednička ano
 • Fitness Fitness ano
 • Hotelová restaurace Hotelová restaurace ano
 • Nonstop recepce Nonstop recepce ano
 • Wifi zdarma Wifi zdarma ano

Vyberte si termín

Mapa a lokalita

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Doba letu

03:50 h

Popis

Egypt je považován za kulturní centrum arabského světa a Káhira za jeho kolébku. Je hlavním městem Egypta a zároveň největším a nejlidnatějším městem Afriky a Středního Východu. Velká část obyvatel z méně rozvinutých částí Egypta přijíždí do hlavního města zejména za prací. Město je domovem egyptské civilizace a zároveň jedním z nejvíce urbanistických míst na světě. Je administrativním centrem země, moderní metropolí a zároveň leží v blízkosti velkého množství kulturních památek, ze kterých dýchá historie. Ta nás zavede až do období 3 tisíce let před naším letopočtem, kdy se začaly psát dějiny města. Od 10. století je Káhira mocenským centrem vládců země. Dnes je hlavně pulsujícím srdcem Egypta.

V této obrovské metropoli nebudete mít s hledáním ubytování problém. Hotelů, penzionů a dalších ubytovacích zařízení je tu nespočet. Pro ilustraci můžeme zmínit například rekonstruovaný hotel Cosmopolitan umístěný v burzovní čtvrti, kde vás kromě útulného prostředí potěší i relativně nízké ceny. Hotel Four seasons je obrovským lázeňským a wellness areálem. Většinu žen jistě potěší, že je umístěn hned u nákupní čtvrti. Hotel El-Salam je také nově renovovaný. Svým hostům nabízí kromě bazénu také kino s filmy v anglickém znění. Luxusní hotel Le Royal Meridian se dočkal otevření teprve v roce 2001. Tento vysoký kolos mí nespočet pokojů, které mají všechny výhled na Nil. Nahoře se tyčí otáčivá restaurace ve tvaru UFO. Marriott hotel sídlící v bývalém paláci přímo na břehu Nilu nabízí kasino, restaurace, zahradní prostory a malý bazén. Na malém ostrůvku uprostřed Nilu se tyčí hotel Longchamps, který vás nadchne rodinnou a příjemnou atmosférou. Hotel Mena House Oberoi je vůbec jedinou ubytovací kapacitou stojící tak blízko pyramid. Oblíbený pension Roma je levným místem přímo v centru města. Sheraton Royal Garden jsou dvě vily vystavěné egyptským umělcem Yussifem Wahbim. Uprostřed tropického areálu hotelu naleznete několik krásných restaurací. Vicotria Hotel je v současnosti velmi moderně zařízen a má dokonce své specifikum - pokoj Ernesta Hemingwaye.

Do města se vyplatí vypravit letecky, káhirské letiště je totiž největším v zemi. Letištní autobusová služba je dostupná od Terminálu 1. Autobus kopíruje linku Midan Tahrir v centru Káhiry - Mohandeseen - pyramidy v Gíze. Z Káhiry se dostanete do všech ostatních částí Egypta klimatizovaným autobusem. Sedadla byste si však měli rezervovat asi dva dny dopředu. Silnice z Káhiry do Horního Egypta jsou nejdelší a nejpřeplněnější. Z důvodu vlastní bezpečnosti se nedoporučuje řídit v noci, protože byste mohli narazit do neosvětlených oslích povozů.

Káhira poskytuje turistům úžasnou nabídku aktivit. K dispozici je velké množství galerií, koncertních sálů, kulturních center či muzeí, restaurací, nákupních center a všemožných volnočasových aktivit. Přímo pro turisty jsou v létě připraveny všemožné trhy, jako například trh velbloudí. Zajisté si také oblíbíte Khan El Khalili Bazar, na kterém se můžete kochat spoustou starožitností, koberců, měděných a jiných orientálních výrobků. Co se týče například sportu, hodně oblíbený je zde squash a tenis. Národním sportem je fotbal. Dlouholetou tradici má ve městě také kinematografie. Káhira byla dokonce dlouho známa jako "Hollywood Středního východu". Každoročně zde probíhá Káhirský mezinárodní filmový festival.

Pokud chcete vidět město, potažmo celý Egypt, z jiného úhlu pohledu, jsou pro vás připraveny výletové plavby po Nilu. V řece se ovšem z hygienických důvodů nedoporučuje koupat.

Většina památek má otevřeno mezi 9 hodinami ráno a 16 hodinami odpoledne, stejně jako většina jiných míst v Egyptě. V páteční poledne bývá všude dočasně zavřeno z důvodů týdenních modliteb. V Káhiře sídlí egyptské Národní muzeum s největší sbírkou staroegyptských exponátů. Muzeum bylo založeno v roce 1857. Pýchou muzea je expozice faraóna Tutanchamona. Také Al Azhar, neboli kvetoucí mešita, je častou turistickou destinací. V 10. století našeho letopočtu byla taktéž ustavena univerzitou. Zdejší teologická fakulta je proslavená, dělá si nárok být nejvyšší instancí pro výklad Koránu. Studium trvá okolo deseti let, proto jsou studenti přijímáni zhruba v 15 až 17 letech.

Ibn Tulunova mešita, pocházející z 9. století, je jednou z největších na světě. Zvenčí připomíná návštěvníkům spíše pevnost, uvnitř pak najdete obrovský dvůr s fontánou. Jednou z nejznámějších káhirských mešit je mešita sultána Hassana ze 14. století. Vchodem se dostanete na rozlehlé nádvoří, odkud vedou vstupy do čtyř hlavních škol islámského práva ? malikovské, hanbalovské, hanfijské a šafijské. Najdete zde také mauzoleum sultána se sarkofágem a podstavcem pro korán. Ze stejného období pochází také mešita el Nasir s minarety zdobenými v perském stylu. V severní části citadely jsou tři muzea (vojenské, policejní a muzeum kočárů). V 19. století byla dokončena nákladná stavba Alabastrové mešity zbudované v istanbulském stylu. Vedle vchodu je za pozlacenou mříží hrobka Muhammada Alího.

Další káhirskou památkou je pevnost Babylon, která má tvar kruhové věže a jejímž historickým úkolem bylo střežit přístav na Nilu. Křesťanskými symboly jsou kostel svaté Barbory a kostel svatého Sergeje.
Na západě města leží starobylé město Memfis (Gíza), které bylo původním hlavním městem egyptské říše a které je dnes po celém světe proslavené monumentálními pyramidami. Místo je rozděleno na dvě části umístěné na vyvýšeném místě. Větší z nich skýtá pyramidy, Velkou sfingu a přilehlé chrámy, v menší z nich se nacházejí soukromě hrobky.

Dominantou Chufévova pyramidového komplexu je Chufévova (Velká) pyramida. Původní výška byla 146,5 metrů, dnes měří monument 137 metrů. Rozlehlá Královská komora se sarkofágem představuje další ze skvostů egyptské starověké architektury. Součástí Chuféova pyramidového komplexu byl zádušní chrám a také tři malé pyramidy, připisované jeho manželkám. Jihozápadně od Velké pyramidy se rozprostírá Rachefův pyramidový komplex. Původně byla jeho největší pyramida vysoká 143,5 m. Dominantou oblasti je tzv. Velká sfinga, která vzbuzuje všeobecnou zvědavost. Je dodnes záhadou, kdy, kým a hlavně proč byla postavena. Je nazývána strážcem pahorku a byla vytesána do jednoho kusu vápence. Sfinga je 60 metrů dlouhá a 20 metrů široká. Podle nejrozšířenějších výkladů představovala faraóna Rachefa nebo boha Hatrmachise. Třetí a nejmenší pyramidou v Gíze je pyramida Menkaureova s výškou 66,45 metrů. Stejně jako u ostatních pyramid byl pro jádro použit vápenec z nedalekých lomů.
 • Vzdálenost od letiště Letiště 25 km

Počasí

Měsíce vhodné na dovolenou v této destinaci

 • Nejlepší
 • Dobrý
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Další zájezdy, které by vás mohly zaujmout