• Nezapomeňte si zkontrolovat, že váš pas je platný ještě 6 měsíců po plánovaném návratu z dovolené v Egyptě. Toto je na Egyptské straně důsledně vyžadováno.
 • Pro vstup do Egypta je potřeba vízum, doporučujeme ho koupit zároveň se zájezdem a nechat tak veškeré starosti s tím spojené na cestovní kanceláři. V opačném případe je možné vízum zakoupit za 25 USD přímo na letišti v Egyptě. (Pokud občan ČR cestuje pouze do sinajských resortů Sharm El Sheikh, Nuweiba, Dahab či Taba, tak do 14 dní pobytu není vízum potřeba.)
Zájezd do

The Oasis Hotel Pyramids

Hodnocení: 4/5

Egypt, Káhira

Sdílet
Několik restaurací a barů Nedaleko pyramid Kvalitní služby

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

The Oasis Hotel Pyramids

Umístění

- cca 5 km od pyramid v Gize - cca 36 km od letiště - cca 20 km od centra města

Stravování

- možnosti: snídaně nebo polopenze - restaurace a bary: restaurace Bedouin, bar Thirsty Camel, kavárna Safari Club, BBQ restaurace Al Nafoura, restaurace La Terezza, restaurace Palm Garden, bar Oasis

Vybavení a služby

Zdarma: bazén, dětské hřiště Za poplatek: 24 hodin room service, Prádelna, Wi-Fi ve společnýych prostorech a pokojích ,hotel taxi, obchody, bankomat, tenis, posilovna

Ubytování

- základní vybavení: telefon, TV, klimatizace, rádio. mini lednička, wi-fi (za poplatek), trezor - kategorie: * standard * suity

Informace k zájezdu

Min. počet účastníků: 2, ceny pouze pro jednu osobu na vyžádání.

Výlety

K zájezdu je možné si předem objednat výlety za zvýhodněné ceny, které najdete v objednávkovém formuláři. Výlety: Pyramidy, Sfinga, Memphis a Sakkara (celodenní) Muzeum, Citadela a trh Khan El Khalili (celodenní) Pyramidy, Sfinga a Muzeum (celodenní) Pyramidy a Sfinga (půldenní) Muzeum (půldenní) Citadela (půldenní) Zvuková a světelná show u pyramid Večerní plavba s večeří a show Ceny platí při minimální účasti dvou osob a objednání předem přes naší CK. Cena výletu zahrnuje: - česky mluvícího průvodce - transfery - vstupy do vybraných objektů Cena výletu nezahrnuje: - vstupy dovnitř pyramid, solární lodi a pokoje na mumifikování - oběd

Cena zahrnuje

leteckou dopravu vč. letištních tax, transfer letiště-hotel-letiště, ubytování dle popisu, asistenci partnerské CK v AJ, povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

vízum, cestovní pojištění

Cena zahrnuje:

leteckou dopravu vč. letištních tax, transfer letiště-hotel-letiště, ubytování dle popisu, asistenci partnerské CK v AJ, povinné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

vízum, cestovní pojištění

Informace o hotelu

 • Vzdálenost od centra města Centrum 20 km
 • Vzdálenost od letiště Letiště 36 km
 • Klimatizace Klimatizace ano
 • Vnější bazén Vnější bazén ano
 • TV TV ano
 • Lednička Lednička ano
 • Dětské hřiště Dětské hřiště ano
 • Tenis Tenis ano
 • Fitness Fitness ano
 • Bar Bar ano
 • Hotelová restaurace Hotelová restaurace ano

Vyberte si termín

Destinace

Doba letu

03:50 h

Popis

Egypt je považován za kulturní centrum arabského světa a Káhira za jeho kolébku. Je hlavním městem Egypta a zároveň největším a nejlidnatějším městem Afriky a Středního Východu. Velká část obyvatel z méně rozvinutých částí Egypta přijíždí do hlavního města zejména za prací. Město je domovem egyptské civilizace a zároveň jedním z nejvíce urbanistických míst na světě. Je administrativním centrem země, moderní metropolí a zároveň leží v blízkosti velkého množství kulturních památek, ze kterých dýchá historie. Ta nás zavede až do období 3 tisíce let před naším letopočtem, kdy se začaly psát dějiny města. Od 10. století je Káhira mocenským centrem vládců země. Dnes je hlavně pulsujícím srdcem Egypta.

V této obrovské metropoli nebudete mít s hledáním ubytování problém. Hotelů, penzionů a dalších ubytovacích zařízení je tu nespočet. Pro ilustraci můžeme zmínit například rekonstruovaný hotel Cosmopolitan umístěný v burzovní čtvrti, kde vás kromě útulného prostředí potěší i relativně nízké ceny. Hotel Four seasons je obrovským lázeňským a wellness areálem. Většinu žen jistě potěší, že je umístěn hned u nákupní čtvrti. Hotel El-Salam je také nově renovovaný. Svým hostům nabízí kromě bazénu také kino s filmy v anglickém znění. Luxusní hotel Le Royal Meridian se dočkal otevření teprve v roce 2001. Tento vysoký kolos mí nespočet pokojů, které mají všechny výhled na Nil. Nahoře se tyčí otáčivá restaurace ve tvaru UFO. Marriott hotel sídlící v bývalém paláci přímo na břehu Nilu nabízí kasino, restaurace, zahradní prostory a malý bazén. Na malém ostrůvku uprostřed Nilu se tyčí hotel Longchamps, který vás nadchne rodinnou a příjemnou atmosférou. Hotel Mena House Oberoi je vůbec jedinou ubytovací kapacitou stojící tak blízko pyramid. Oblíbený pension Roma je levným místem přímo v centru města. Sheraton Royal Garden jsou dvě vily vystavěné egyptským umělcem Yussifem Wahbim. Uprostřed tropického areálu hotelu naleznete několik krásných restaurací. Vicotria Hotel je v současnosti velmi moderně zařízen a má dokonce své specifikum - pokoj Ernesta Hemingwaye.

Do města se vyplatí vypravit letecky, káhirské letiště je totiž největším v zemi. Letištní autobusová služba je dostupná od Terminálu 1. Autobus kopíruje linku Midan Tahrir v centru Káhiry - Mohandeseen - pyramidy v Gíze. Z Káhiry se dostanete do všech ostatních částí Egypta klimatizovaným autobusem. Sedadla byste si však měli rezervovat asi dva dny dopředu. Silnice z Káhiry do Horního Egypta jsou nejdelší a nejpřeplněnější. Z důvodu vlastní bezpečnosti se nedoporučuje řídit v noci, protože byste mohli narazit do neosvětlených oslích povozů.

Káhira poskytuje turistům úžasnou nabídku aktivit. K dispozici je velké množství galerií, koncertních sálů, kulturních center či muzeí, restaurací, nákupních center a všemožných volnočasových aktivit. Přímo pro turisty jsou v létě připraveny všemožné trhy, jako například trh velbloudí. Zajisté si také oblíbíte Khan El Khalili Bazar, na kterém se můžete kochat spoustou starožitností, koberců, měděných a jiných orientálních výrobků. Co se týče například sportu, hodně oblíbený je zde squash a tenis. Národním sportem je fotbal. Dlouholetou tradici má ve městě také kinematografie. Káhira byla dokonce dlouho známa jako "Hollywood Středního východu". Každoročně zde probíhá Káhirský mezinárodní filmový festival.

Pokud chcete vidět město, potažmo celý Egypt, z jiného úhlu pohledu, jsou pro vás připraveny výletové plavby po Nilu. V řece se ovšem z hygienických důvodů nedoporučuje koupat.

Většina památek má otevřeno mezi 9 hodinami ráno a 16 hodinami odpoledne, stejně jako většina jiných míst v Egyptě. V páteční poledne bývá všude dočasně zavřeno z důvodů týdenních modliteb. V Káhiře sídlí egyptské Národní muzeum s největší sbírkou staroegyptských exponátů. Muzeum bylo založeno v roce 1857. Pýchou muzea je expozice faraóna Tutanchamona. Také Al Azhar, neboli kvetoucí mešita, je častou turistickou destinací. V 10. století našeho letopočtu byla taktéž ustavena univerzitou. Zdejší teologická fakulta je proslavená, dělá si nárok být nejvyšší instancí pro výklad Koránu. Studium trvá okolo deseti let, proto jsou studenti přijímáni zhruba v 15 až 17 letech.

Ibn Tulunova mešita, pocházející z 9. století, je jednou z největších na světě. Zvenčí připomíná návštěvníkům spíše pevnost, uvnitř pak najdete obrovský dvůr s fontánou. Jednou z nejznámějších káhirských mešit je mešita sultána Hassana ze 14. století. Vchodem se dostanete na rozlehlé nádvoří, odkud vedou vstupy do čtyř hlavních škol islámského práva ? malikovské, hanbalovské, hanfijské a šafijské. Najdete zde také mauzoleum sultána se sarkofágem a podstavcem pro korán. Ze stejného období pochází také mešita el Nasir s minarety zdobenými v perském stylu. V severní části citadely jsou tři muzea (vojenské, policejní a muzeum kočárů). V 19. století byla dokončena nákladná stavba Alabastrové mešity zbudované v istanbulském stylu. Vedle vchodu je za pozlacenou mříží hrobka Muhammada Alího.

Další káhirskou památkou je pevnost Babylon, která má tvar kruhové věže a jejímž historickým úkolem bylo střežit přístav na Nilu. Křesťanskými symboly jsou kostel svaté Barbory a kostel svatého Sergeje.
Na západě města leží starobylé město Memfis (Gíza), které bylo původním hlavním městem egyptské říše a které je dnes po celém světe proslavené monumentálními pyramidami. Místo je rozděleno na dvě části umístěné na vyvýšeném místě. Větší z nich skýtá pyramidy, Velkou sfingu a přilehlé chrámy, v menší z nich se nacházejí soukromě hrobky.

Dominantou Chufévova pyramidového komplexu je Chufévova (Velká) pyramida. Původní výška byla 146,5 metrů, dnes měří monument 137 metrů. Rozlehlá Královská komora se sarkofágem představuje další ze skvostů egyptské starověké architektury. Součástí Chuféova pyramidového komplexu byl zádušní chrám a také tři malé pyramidy, připisované jeho manželkám. Jihozápadně od Velké pyramidy se rozprostírá Rachefův pyramidový komplex. Původně byla jeho největší pyramida vysoká 143,5 m. Dominantou oblasti je tzv. Velká sfinga, která vzbuzuje všeobecnou zvědavost. Je dodnes záhadou, kdy, kým a hlavně proč byla postavena. Je nazývána strážcem pahorku a byla vytesána do jednoho kusu vápence. Sfinga je 60 metrů dlouhá a 20 metrů široká. Podle nejrozšířenějších výkladů představovala faraóna Rachefa nebo boha Hatrmachise. Třetí a nejmenší pyramidou v Gíze je pyramida Menkaureova s výškou 66,45 metrů. Stejně jako u ostatních pyramid byl pro jádro použit vápenec z nedalekých lomů.
 • Vzdálenost od centra města Centrum 20 km
 • Vzdálenost od letiště Letiště 36 km

Počasí

Měsíce vhodné na dovolenou v této destinaci

 • Nejlepší
 • Dobrý
 • Mimosezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec

Další zájezdy, které by vás mohly zaujmout