• Nezapomeňte si zkontrolovat, že váš pas je platný ještě 6 měsíců po plánovaném návratu z dovolené v Egyptě. Toto je na Egyptské straně důsledně vyžadováno.
 • Pro vstup do Egypta je potřeba vízum, doporučujeme ho koupit zároveň se zájezdem a nechat tak veškeré starosti s tím spojené na cestovní kanceláři. V opačném případe je možné vízum zakoupit za 25 USD přímo na letišti v Egyptě. (Pokud občan ČR cestuje pouze do sinajských resortů Sharm El Sheikh, Nuweiba, Dahab či Taba, tak do 14 dní pobytu není vízum potřeba.)
Zájezd do

PLAVBA PO NILU Z MARSA ALAM: ASUÁN - LUXOR 11 DNÍ

Hodnocení: 0/5

Egypt, Marsa Alam

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

PLAVBA PO NILU Z MARSA ALAM: ASUÁN - LUXOR 11 DNÍ

Dodatečné informace

CENA NEZAHRNUJE:

 • Vstup dovnitř pyramid
 • Další vstupy a výlety nad rámec programu
 • Cenu za lodní lístek, který je vystavován provozovatelem lodě vždy podle skutečného počtu osob vstupujících na palubu lodi za účelem plavby. Cena za lodní lístek je ve výši minimálně 30 USD, přičemž aktuální cena bude uvedena před uzavřením smlouvy o zájezdu. Cena za lodní lístek je hrazena v hotovosti před nástupem na palubu v USD.
 • Případné další nápoje a jídla nad rámec All Inclusive programu (v hotelu i na lodi)
 • Možnost upgradu do 5* hotelu v Hurghadě a Marsa Alam za příplatek
 • Změna programu vyhrazena

Minimální počet osob pro uskutečnění je 4.

Poznávací zájezd 1

1. DEN: Praha - Marsa Alam Odlet z Prahy, přílet do Marsa Alam, transfer do hotelu a ubytování v minimálně 4* hotelu s All Inclusive. Podle času příletu si můžete užít volný čas strávený v hotelu s All Inclusive.

Poznávací zájezd 2

2. DEN: Marsa Alam Užijte si volný čas v minimálně 4* hotelu s All Inclusive (např. Pensee Royal Garden a podobně) v Marsa Alam a načerpejte sílu na nezapomenutelnou plavbu a poznání. Možnost fakultativního výletu – např. šnorchlování nebo pouštní safari.

Poznávací zájezd 3

3. DEN: Asuán V brzkých ranních hodinách odjezd autobusem do Asuánu, následuje nalodění na 5* komfortně vybavenou výletní loď a oběd. Dále navštívíte chrám Philae, nazývaný „perla Nilu“ či „perla Egypta“. Následuje večeře a nocleh na lodi v Asuánu.

Poznávací zájezd 4

4. DEN: Kom Ombo Brzy ráno možnost fakultativního výletu do Abu Simbel, který je považován za největší chrámový komplex a architektonické dílo starého Egypta. Nebo snídaně na lodi, následuje volný čas a oběd. Dále pak plavba k chrámu Kom Ombo, který navštívíte. Odtud posléze vyplouváte do Edfu. Večeře, volný čas a nocleh na lodi v Edfu.

Poznávací zájezd 5

5. DEN: Edfu + Luxor Po snídani návštěva chrámu Edfu. Poté je oběd. Odtud dále vyplouváte do Luxoru, kde navštívíte chrámy na východním břehu Luxoru, včetně Karnaku, a užijete si nezapomenutelné pohledy na panoramata těchto chrámových komplexů. Následuje večeře a nocleh na lodi v Luxoru.

Poznávací zájezd 6

6. DEN: Luxor - Hurgada Snídaně na lodi. Možnost fakultativního letu balonem za příplatek. Poté prohlídka západního břehu Nilu. V první řadě Údolí králů, pokračujete k chrámu královny Hatšepsut, následně k Memnonovým kolosům a nechybí ani návštěva alabastrové dílny, kde budete mít možnost zakoupit si suvenýr. Přesun autobusem do Hurghady, večeře a nocleh.

Poznávací zájezd 7

7. DEN: Hurgada Volný čas v hotelu s All Inclusive, čas na relax a odpočinek.

Poznávací zájezd 8

8. DEN: Hurgada - Káhira Brzká snídaně (snídaňový balíček) a odjezd z Hurghady do Káhiry autobusem. Následuje prohlídka Džoserovy stupňovité pyramidy v Sakkáře. Oběd v restauraci. Návštěva Gízy – pyramidy a sfinga. Poté prohlídka papyrusového institutu a parfumérie. Ubytování ve 4* hotelu, večeře a nocleh.

Poznávací zájezd 9

9. DEN: Káhira - Hurgada Snídaně, check-out v hotelu. Návštěva Archeologického muzea v Káhiře, poblíž náměstí Tahrir. Oběd v restauraci. Poté prohlídka Káhirské citadely (Salah El Dien Citadel), alabastrové mešity Mohameda Aliho. Transfer autobusem do Hurghady, ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

Poznávací zájezd 10

10. DEN: Hurgada - Marsa Alam Odjezd z Hurghady (autobusem) do hotelu s All Inclusive v Marsa Alam, ubytování, volný čas a odpočinek.

Poznávací zájezd 11

11. DEN: Marsa Alam - Praha Transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do ČR.

Poznávací zájezd 12

5* VÝLETNÍ LOĎ:

 • POPIS: recepce, restaurace, střešní bar, obchůdky, bazén s oddělenou částí pro děti, lehátka a slunečníky zdarma
 • UBYTOVÁNÍ: kajuta, koupelna se sprchou, WC, vysoušeč vlasů, telefon, TV, minibar, balkon nebo terasa
 • SPORT A ZÁBAVA: Zdarma: večerní programy (hudba apod.), za poplatek: masáže
 • STRAVOVÁNÍ: All Inclusive: snídaně, obědy a večeře formou bufetu, místní vybrané alkoholické a nealkoholické nápoje (10.00⁠–⁠22.00), víno během obědů a večeří (1 sklenička)

Vyberte si termín

Doba letu

04:00 h

Popis

Marsa Alam je původní rybářskou vesničkou, která se v posledních letech stala vyhledávaným turistickým střediskem. Rozkládá se ve východní části Egypta na západním břehu Rudého moře. Místo evokuje atmosféru klidu a relaxace. Je relativně vzdálena od rušných turistických center, tudíž je ideálním místem pro odpočinek, hlavně pro starší věkové kategorie či rodiny s dětmi.

Roku 2001 byla dokončena výstavba mezinárodního letiště. Od té doby již není problém s dopravou do Marsa Alam, naopak se sem letecky dostanete velmi rychle a jednoduše. V posledních letech se toto letovisko rozrůstá, důvodem je čerpání mnoha investic zejména v oblasti cestovního ruchu. Budují se další nové hotely a spolu s nimi různá kulturní a sportovní střediska. Oblast si zamilujete pro její vzezření. Slunečné pláže jsou lemovány palmami a omývány azurovým mořem s mnoha korálovými ostrovy. Nejvyhledávanějším je podmořský útes Samadai, kterému se říká Domov delfínů. Celkově je toto místo rájem surfařů, jachtařů a potápěčů.