• Pro cesty do Francie, a to i pro tranzit, je stále nutné prokázat se dokladem o bezinfekčnosti (očkování, uzdravení, test).
  • Dle informací ZÚ v Paříži musí všechny osoby od 12 let přijíždějící z ČR do Francie i v případě tranzitu předložit jednu z těchto možností: (1) negativní PCR (platný max. 72h) nebo antigenní test (platný max. 48h); (2) potvrzení o provedeném očkování (7 dní po vakcíně Pfizer, Moderna, AstraZeneca či 4 týdny po vakcíně Johnson & Johnson, nebo 7 dní po první dávce vakcíny pokud osoba prodělala nemoc Covid-19), evropský očkovací certifikát má maximální platnost 9 měsíců od podání poslední dávky základního očkování; a nebo (3) potvrzení o prodělání nemoci Covid-19 v posledních 6 měsících.

Paríž - Perla na Seine, Versailles

Francie, Paříž

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0/5
Invia

Paríž - Perla na Seine, Versailles

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Rýchly popis:

Najromantickejšie mesto na svete podľa mnohých ľudí. Najočarujúcejšie parky pri zámku Versailles, najkrajší výhľad z Eiffelovej veže, najdrahší obraz v múzeu Louvre, či hrobka najslávnejšieho cisára Napoleona I. Tento poznávací zájazd rozhodne účastníkov presvedčí, že Paríž je skutočnou perlou na Seine.

Ubytovanie: 2x v hoteli
Stravovanie: 2x raňajky
Paríž - Versailles


COVID-19 PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY


Doprava:
autobusová
Program:

1. deň – odchod zo Slovenska v poobedňajších hodinách, nočný transfer cez Rakúsko a Nemecko do Francúzska.

2. deň – príchod do Paríža v dopoludňajších hodinách, resp. v prípade ubytovania raňajky, presun do centra - pešia prechádzka Latinskou štvrťou - svetovo preslávená Univerzita Sorbonne, Panthéon – miesto posledného odpočinku francúzskych velikánov, palác Luxembourg – sídlo francúzskeho Senátu s krásnymi záhradami, oáza pokoja a oddychu domácich i turistov. Katedrála Notre Dame, nádherná gotická kaplnka Sainte Chapelle, moderné Centre Pompidou, kostol sv. Magdalény, námestie Place de la Concorde - niekdajšie dejisko mnohopočetných verejných popráv, ktorému dnes dominuje 3000 rokov starý egyptský obelisk. Večer ubytovanie v hoteli a nocľah.

3. deň – raňajky, presun autokarom do Versailles. Návšteva impozantného kráľovského zámku, ktorý bol kedysi politickým srdcom Francúzska a dnes ohuruje svojich návštevníkov prepychovou Zrkadlovou sálou či kráľovskými komnatami. Záhrady patriace k zámku oslovia dokonalou úpravou, množstvom sôch a fontán, taktiež romantickými stavbami Veľký Trianon (postavený pre kráľa Ľudovíta XIV. ako útočisko pred životom na kráľovskom dvore) a Malý Trianons anglickým parkom, patriaci Márii Antoinette. Popoludní autokarová prehliadka parížskych pamätihodností, zahrňujúca elegantný bulvár Champs-Elyseés ukončený Víťazným oblúkom Napoleona I., Eiffelovu vežu - nesmrteľný symbol mesta týčiaci sa nad zelenými plochami Champ de Mars, pôvabnú štvrť umelcov Montmartre s bielou Bazilikou Sacré Coeur. Fakultatívne vyhliadková plavba loďou po Seine – nezabudnuteľný zážitok pre každého návštevníka, večer návrat do hotela.

4. deň – raňajky, pešia prehliadka centra - palác Louvre ukrývajúci skvosty európskeho maliarstva a sochárstva rovnomenného múzea, priľahlé Tuilerijské záhrady ako ukážka dokonalej francúzskej záhradnej úpravy, Invalidovňa s Vojenským múzeom – monumentálna stavba Ľudovíta XIV. s hrobkou Napoleona I. Individuálne voľno, vo večerných hodinách odchod z Paríža a tranzit cez Nemecko a Rakúsko.

5. deň – príchod na Slovensko v popoludňajších hodinách.


V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 2x ubytovanie v 2*+/3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:

Povinné príplatky: pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), hygienický a bezpečnostný príplatok 10 EUR/os., palivový príplatok 10 EUR/os. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,50 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,50 EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 95 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 85 EUR/2 noci, miestenka 8 EUR, príplatok za dvojsedadlo 135 EUR. Nástupné miesta: BA – bez príplatku, NR, TT - 5 EUR, NZ, KN, TO, PN, PE - 11 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 14 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 16 EUR, KE, PO, PP, LM, RK - 20 EUR. Upozornenie: termín 14.04. - 18.04. - Veľká Noc.


Typ stravy:
raňajky
Dni:
5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Pořádající CK

Viliam Turan TURANCAR IČ: 50773950

Nenašli jste zájezd, který splňuje všechna vaše přání? Zavolejte mi na číslo +420 226 000 611 a připravím vám dovolenou na míru.

Jan, specialista prodeje zájezdů

Doprava letecky

02:10 h

Popis

Hlavní město Francie o rozloze 14 518 km2 je osídleno 12 miliony obyvatel. Název Paříž je odvozován z galského slova parios, znamenajícího "kotel". Pokud se chcete dozvědět kde sídlí nejkrásnější obraz světa, či seznámit se s největším pouličním sériovým vrahem, navštivte Paříž. Zde se naskýtá neuvěřitelné množství zajímavých míst z historického hlediska, ale i z moderního umění, které zde vzniká prakticky na ulici.

Při návštěvě Paříže se zdá, že všechna slavná jména i místa pocházejí odtud. Kdo by neznal kardinála de Richelieu, markýze de Sade, nebo snad slavného krále slunce Ludvíka XIV. Těm všem byla Paříž společná rodištěm, či působištěm. V tomto historicky romantickém městě se rozhodně nudit nebudete, spíše budete mít problém vybrat si objekt svého zájmu.

Chrám Norte Dame je samozřejmě krásný svou monumentálností, ale zvláštností je i doba stavby této katedrály, která činní 182 let. Světoznámý Louvr dokončený pod vedením Lefuelema Viscontiho patří mezi nejvýznamnější veřejnou budovu Paříže. Toto muzeum je svou nabídkou exponátů opravdu pestré, v dnešní době má 7 oddělení : Egyptské starožitnosti, Stará Antická a Orientální keramika, Řecké a Římské starožitnosti, malby, kresby, mědirytiny - XIII.-XIX. století, skulptury středověku, renesance a moderní doby, malé umělecké předměty světové historie, námořnictví a etnografie. Uprostřed náměstí Charlese de Gaulla stojí světoznámý Vítězný oblouk postavený na příkaz Napoleona Bonaparte. Už méně známý, přesto překrásný je komplex budov v 7. městském obvodu nazvaný Invalidovna. Zde se nachází hrobky všech známých maršálů a generálů Francie. Jako jeden z nejvyšších bodů Paříže vás ohromí Bazilika Sacré-Coeur. A samozřejmě nesmíme zapomenout na Eiffelovu věž, která je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Vysoká železná dáma měří 324 metrů a ročně ji navštíví více jak 6 milionů návštěvníků.

Procházka po městě protkaných katakombami, plné slavným parků a míst kde byly tvořeny přední romány dnešní literatury je nezapomenutelným zážitkem.