• Od 01.08.2022 je vstup na celé území Francie možný bez jakýchkoliv testů, formulářů či omezení.

Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/francie/cestovani/covid_19.html

Velikonoční Paříž s návštěvou Versailles

Francie, Paříž

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Vyberte si termín

Velikonoční Paříž s návštěvou Versailles

Číslo termínu: SC427048

Popis

Věděli jste, že během Velikonoc můžete ve Francii potkat lidi s papírovou rybou na zádech? Jedná se o typický velikonoční vtip, který patří k téměř francouzské tradici. Ale nejen papírová ryba, ale také kutálení a vyhazování vajec do vzduchu, jehněčí pečeně, marcipán a vynikající víno nesmí během Velikonoc chybět ve francouzských rodinách.

Program

1. den: Odjezd v podvečerních hodinách.
2. den: Dopoledne příjezd do Paříže, kde vás nejdříve čeká okružní jízda autobusem. Projedete po náměstí Bastily, slavnou třídou Rivoli k náměstí Svornosti, odtud po Champs-Elyseés až k Vítěžnému oblouku, kde bude pauza na focení. Odtud zpět na náměstí Svornosti, kde dříve stávala gilotina a kde byl sťat král Ludvík XVI. společně se svou chotí Marií Antoinettou. Odtud se vydáte k Tuilerijským zahradám, které nechala v 16. století vystavět Kateřina Medicejská, proto se jejich struktura nese v duchu italské renesance. Dojdete až k nejnavštěvovanějšímu světovému muzeu Louveru, kde bude následovat individuální volno k návštěvě interiéru. Doporučujeme objednat si vstupenky online https://www.louvre.fr/, čas cca 14:00 hod. V podvečer společná procházka k Opeře Garniere, kde si nastoupíte do autobusu a odjedete na ubytování.
3. den: Po snídani odjezd do Versailles, kde budete mít individuální volno k prohlídce zámku a přilehlých zahrad. Doporučujeme objednat si vstupné online https://www.versailles-palace-tickets.com/ čas cca od 10:00 hod Ve 14:00 odjezd zpět do Paříže. Cestou zastávka v moderní čtvrti La Defense, kde se nachází urbanistické stavby ze skla a oceli sloužící k administrativním účelům. Pokračovat budete k Radnici, kde vás autobus vysadí a pěšky se vydáte ke gotické kapli Sainte Chapelle, dále ke katedrále Notre Dame, k prestižní univerzitě Sorboně, Pantheonu, kde je pohřbeno mnoho významných osobností. Dojdete do Lucemburských zahrad se stejnojmenným palácem. Procházka bude zakončena u mrakodrapu Montparnasse s možností návštěvy vyhlídkové terasy. Odjezd na ubytování.
4. den. Po snídani odjezd na Trocadero, odkud je nádherný výhled na Eiffelovu věž. Individuální volno k návštěvě věže. Poté budete pokračovat přes Martova pole až k Invalidovně. Odpoledne přesun do umělecké čtvrti Montmartre, kde uvidíte slavný kabaret Moulin Rouge, baziliku Sacre Coeur a projdete se uličkami, kde na vás dýchne duch starých časů. V podvečer možnost plavby po Seině. Odjezd do ČR ve večerních hodinách.
5. den: Návrat do ČR kolem poledne.

Cena zahrnuje

Autobusovou dopravu
Ubytování se snídaní
Služby průvodce

Cena nezahrnuje

Vstupy do objektů
Pobytovou taxu 4 eura
MHD 5 euro
Plavbu po Seině 15 euro
Příplatek za jednolůžkový pokoj
Cestovní a úrazové pojištění
Orientační ceny vstupného:
Eiffelova věž 17 Euro
Plavba po Seině 15 Euro
Louvre 15 euro
Musee d´Orsay 16 euro
Invalidovna 14 euro
Sainte Chapelle 10 euro
Mrakodrap Montparnasse 17 euro
Versailles 19,50 euro
Zahrady ve Versailles 8 euro

Nástup / Výstup

PRAHA – 17:00 PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BEROUN – 18:00 ČERPACÍ STANICE OMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ – 18:45 ZASTÁVKA MHD OC ČERNICE
ROZVADOV – 19:45 SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL
ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ.
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků na 32 osob, pokud ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu není uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dnů před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.


Doprava letecky

02:10 h

Popis

Hlavní město Francie o rozloze 14 518 km2 je osídleno 12 miliony obyvatel. Název Paříž je odvozován z galského slova parios, znamenajícího "kotel". Pokud se chcete dozvědět kde sídlí nejkrásnější obraz světa, či seznámit se s největším pouličním sériovým vrahem, navštivte Paříž. Zde se naskýtá neuvěřitelné množství zajímavých míst z historického hlediska, ale i z moderního umění, které zde vzniká prakticky na ulici.

Při návštěvě Paříže se zdá, že všechna slavná jména i místa pocházejí odtud. Kdo by neznal kardinála de Richelieu, markýze de Sade, nebo snad slavného krále slunce Ludvíka XIV. Těm všem byla Paříž společná rodištěm, či působištěm. V tomto historicky romantickém městě se rozhodně nudit nebudete, spíše budete mít problém vybrat si objekt svého zájmu.

Chrám Norte Dame je samozřejmě krásný svou monumentálností, ale zvláštností je i doba stavby této katedrály, která činní 182 let. Světoznámý Louvr dokončený pod vedením Lefuelema Viscontiho patří mezi nejvýznamnější veřejnou budovu Paříže. Toto muzeum je svou nabídkou exponátů opravdu pestré, v dnešní době má 7 oddělení : Egyptské starožitnosti, Stará Antická a Orientální keramika, Řecké a Římské starožitnosti, malby, kresby, mědirytiny - XIII.-XIX. století, skulptury středověku, renesance a moderní doby, malé umělecké předměty světové historie, námořnictví a etnografie. Uprostřed náměstí Charlese de Gaulla stojí světoznámý Vítězný oblouk postavený na příkaz Napoleona Bonaparte. Už méně známý, přesto překrásný je komplex budov v 7. městském obvodu nazvaný Invalidovna. Zde se nachází hrobky všech známých maršálů a generálů Francie. Jako jeden z nejvyšších bodů Paříže vás ohromí Bazilika Sacré-Coeur. A samozřejmě nesmíme zapomenout na Eiffelovu věž, která je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Vysoká železná dáma měří 324 metrů a ročně ji navštíví více jak 6 milionů návštěvníků.

Procházka po městě protkaných katakombami, plné slavným parků a míst kde byly tvořeny přední romány dnešní literatury je nezapomenutelným zážitkem.