• Od 01.08.2022 je vstup na celé území Francie možný bez jakýchkoliv testů, formulářů či omezení.

Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/francie/cestovani/covid_19.html

Paríž a Disneyland

Francie, Paříž

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Paríž a Disneyland

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Rýchly popis:

Program zájazdu ocenia malí, veľkí, starí, mladí, rodiny s deťmi, či zamilované dvojice. Medzi pamiatky, ktoré nesmú byť vynechané, patria napr. Eiffelova veža, univerzita Sorbonne, či Luxemburské záhrady s pôvodnou Sochou slobody. Veľa zábavy čaká dospelých aj deti v parížskom Disneylande, kde čakajú najslávnejšie a najobľúbenejšie postavičky z filmov a rozprávok.
Ubytovanie: 2x v hoteli
Stravovanie: 2x raňajky
Paríž - Disneyland


PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINYDoprava:
autobusová
Program:

1. deň – tranzit zo Slovenska v poludňajších hodinách cez Rakúsko a Nemecko do Francúzska.

2. deň – príchod do Paríža v dopoludňajších hodinách. Pešia prechádzka Latinskou štvrťou – Pantheón, palác Luxembourg – oddych v očarujúcich Luxemburských záhradách plných zelene, pestrofarebných kvetín, sôch a fontán, univerzita Sorbonne, uličky Latinskej štvrte s množstvom štýlových reštaurácií, kníhkupectiev a obchodíkov so suvenírmi, presun na ostrov Île de la Cité s dominantou mesta známou aj vďaka zvonárovi Quasimodovi a krásnej Esmeralde – katedrála Notre Dame vyzdobená množstvom strašidelných chrličov a kamenných netvorov. Podvečer presun na ubytovanie v hoteli.

3. deň – raňajky, pokračovanie v prehliadke parížskych pamätihodností: Eiffelova veža, bulvár Champs-Elysées, Víťazný oblúk, načerpanie síl v Tuilerijských záhradách, nezabudnuteľná plavba loďou po Seine - zážitok pre malých i veľkých, individuálne voľno, príležitosť ochutnať preslávenú francúzsku palacinku crêpe či typické cukrovinky macarons. Vo večerných hodinách návrat do hotela a nocľah.

4. deň – raňajky, odchod autokarom do Disneylandu, vzdialeného približne 32 km od Paríža. Zábavný park Disneyland je nezabudnuteľný zážitok pre deti aj dospelých a počas jeho celodennej návštevy budete mať možnosť stretnúť všetky rozprávkové bytosti zo sveta Walta Disneyho. Budete si môcť pozrieť rozprávkové sprievody, vystúpenia a vyskúšať rôzne atrakcie. Zábavný park sa skladá z piatich tematicky zameraných častí. Ako prvou prejdete Main Street, ktorá zobrazuje staré americké mestečko z čias, keď Walt Disney bol ešte chlapec. Nasleduje Fantasyland, miesto, kde Disneyho postavičky z príbehov a rozprávok ožívajú. Stretnúť tu môžete Snehulienku a sedem trpaslíkov, zažijete let s Petrom Panom a Alica vás zoberie do krajiny zázrakov. V krajine divokého západu zažijete jazdu banským vláčikom, plavbu historickým parníkom po Mississippi, indiánsku dedinu. V Adventureland sa stretnete s pirátmi z Karibiku. Svet budúcnosti zažijete v Discoveryland, kde sa stretnete aj s hračkami z Toy story. Po celom dni strávenom v krajine rozprávok cesta domov na Slovensko cez Nemecko a Rakúsko.

5. deň – príchod na Slovensko v popoludňajších hodinách.

*pozn.: postupnosť programu sa môže meniť


V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 2x ubytovanie v 2*+/3* hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: palivový príplatok 5 EUR, pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), doprava v meste (napr. metro, vlak a pod.) počas zájazdu po pamiatkách a atrakciách. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,70 EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 95 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 90 EUR/2 noci, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 210 EUR. Nástupné miesta: BA – bez príplatku, NR, TT - 10 EUR, NZ, KN, TO, PN, PE - 15 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 20 EUR, BB, ZV, PB, ZA, MT - 25 EUR, KE, PO, PP, LM, RK - 35 EUR. Upozornenie: termín 07.04. - 10.04. - Veľká Noc.
Typ stravy:
raňajky
Dni:
5 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Pamiatky v programe pre leták:
Paríž | Disneyland | Eiffelova veža | Víťazný oblúk

Vyberte si termín

Doprava letecky

02:10 h

Popis

Hlavní město Francie o rozloze 14 518 km2 je osídleno 12 miliony obyvatel. Název Paříž je odvozován z galského slova parios, znamenajícího "kotel". Pokud se chcete dozvědět kde sídlí nejkrásnější obraz světa, či seznámit se s největším pouličním sériovým vrahem, navštivte Paříž. Zde se naskýtá neuvěřitelné množství zajímavých míst z historického hlediska, ale i z moderního umění, které zde vzniká prakticky na ulici.

Při návštěvě Paříže se zdá, že všechna slavná jména i místa pocházejí odtud. Kdo by neznal kardinála de Richelieu, markýze de Sade, nebo snad slavného krále slunce Ludvíka XIV. Těm všem byla Paříž společná rodištěm, či působištěm. V tomto historicky romantickém městě se rozhodně nudit nebudete, spíše budete mít problém vybrat si objekt svého zájmu.

Chrám Norte Dame je samozřejmě krásný svou monumentálností, ale zvláštností je i doba stavby této katedrály, která činní 182 let. Světoznámý Louvr dokončený pod vedením Lefuelema Viscontiho patří mezi nejvýznamnější veřejnou budovu Paříže. Toto muzeum je svou nabídkou exponátů opravdu pestré, v dnešní době má 7 oddělení : Egyptské starožitnosti, Stará Antická a Orientální keramika, Řecké a Římské starožitnosti, malby, kresby, mědirytiny - XIII.-XIX. století, skulptury středověku, renesance a moderní doby, malé umělecké předměty světové historie, námořnictví a etnografie. Uprostřed náměstí Charlese de Gaulla stojí světoznámý Vítězný oblouk postavený na příkaz Napoleona Bonaparte. Už méně známý, přesto překrásný je komplex budov v 7. městském obvodu nazvaný Invalidovna. Zde se nachází hrobky všech známých maršálů a generálů Francie. Jako jeden z nejvyšších bodů Paříže vás ohromí Bazilika Sacré-Coeur. A samozřejmě nesmíme zapomenout na Eiffelovu věž, která je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Vysoká železná dáma měří 324 metrů a ročně ji navštíví více jak 6 milionů návštěvníků.

Procházka po městě protkaných katakombami, plné slavným parků a míst kde byly tvořeny přední romány dnešní literatury je nezapomenutelným zážitkem.