• Pro cesty do Francie, a to i pro tranzit, je stále nutné prokázat se dokladem o bezinfekčnosti (očkování, uzdravení, test).
  • Dle informací ZÚ v Paříži musí všechny osoby od 12 let přijíždějící z ČR do Francie i v případě tranzitu předložit jednu z těchto možností: (1) negativní PCR (platný max. 72h) nebo antigenní test (platný max. 48h); (2) potvrzení o provedeném očkování (7 dní po vakcíně Pfizer, Moderna, AstraZeneca či 4 týdny po vakcíně Johnson & Johnson, nebo 7 dní po první dávce vakcíny pokud osoba prodělala nemoc Covid-19), evropský očkovací certifikát má maximální platnost 9 měsíců od podání poslední dávky základního očkování; a nebo (3) potvrzení o prodělání nemoci Covid-19 v posledních 6 měsících.

Paríž let, Versailles

Francie, Paříž

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0/5
Invia

Paríž let, Versailles

Číslo termínu: SC248995

Rýchly popis:

Poďte s nami spoznať najromantickejšie mesto sveta. Prejdete sa uličkami Paríža, navštívite Luxemburské záhrady s pôvodnou Sochou slobody, univerzitu Sorbonne, katedrálu Notre Dame, prezriete si Invalidovňu s vojenským múzeom, kde je pochovaný cisár Napoleon. Na vlastné oči uvidíte lesk a slávu paláca vo Versailles a užijete si nezabudnuteľný výhľad z Eiffelovej veže.


Ubytovanie: 3x v hoteli

Stravovanie: 3x raňajky


Paríž - Versailles


COVID-19 PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY


Doprava:
letecká
Program:

1. deň – prílet do Paríža, prehliadka pamätihodností na Île de la Cité - kaplnka Sainte Chapelle, katedrála Notre Dame de Paris, presun do Latinskej štvrte - univerzita Sorbonne, Panthéon, palác Luxembourg. Návšteva Luxemburských záhrad. Návrat do hotela.

2. deň – raňajky, presun na Trocadéro, návšteva symbolu Paríža – Eiffelovej veže, vyhliadková plavba loďou po Seine, presun ku kostolu sv. Magdalény, prekrásne námestie Place de la Concorde, preslávené Champs Elysées, Víťazný oblúk, presun do modernej štvrte La Défense ku Grande Arche – 110 metrov vysoký moderný Veľký víťazný oblúk. Individuálne voľno, v neskorších večerných hodinách návrat do hotela.

3. deň – raňajky, presun do Versailles, návšteva kráľovského zámku a rozsiahleho zámockého parku a záhrad. Prehliadka francúzskej záhrady Grand Trianon, anglickej záhrady Petit Trianon, Veľký kanál. Popoludní presun k Moulin Rouge, výstup na vrch Montmartre, námestie umelcov Place du Tertre a návšteva baziliky Sacre Coeur – jeden zo symbolov mesta, možnosť výstupu na vežu. Vo večerných hodinách návrat do hotela.

4. deň – raňajky, presun na bulvár St. Michel, prechádzka po brehu rieky popri bouquinistoch cez Pont Neuf. Návšteva Louvru – svetoznáma obrazáreň, Tuilerijských záhrad a v prípade záujmu návšteva Invalidovne s Vojenským múzeom (hrob Napoleona I.). Odlet.


V cene je zahrnuté:
3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň - Paríž - Viedeň, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:

Povinné príplatky: servisné poplatky 185 EUR/os., doprava v meste, pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc), hygienický a bezpečnostný príplatok 20 EUR/os., palivový príplatok 25 EUR/os. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,50 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,50 EUR/os./deň), vstup do galérie Louvre 17 EUR (25+), ZŤP, ZŤP-S, do 25 r. zdarma, orientačná cena ostatných vstupov 110 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 150 EUR/3 noci. Upozornenie: ceny vopred objednaných vstupov sa môžu meniť. CK Turancar si vyhradzuje právo na ich doúčtovanie.


Typ stravy:
raňajky
Dni:
4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Pořádající CK

Viliam Turan TURANCAR IČ: 50773950

Nenašli jste zájezd, který splňuje všechna vaše přání? Zavolejte mi na číslo +420 226 000 611 a připravím vám dovolenou na míru.

Alena, specialista prodeje zájezdů

Doprava letecky

02:10 h

Popis

Hlavní město Francie o rozloze 14 518 km2 je osídleno 12 miliony obyvatel. Název Paříž je odvozován z galského slova parios, znamenajícího "kotel". Pokud se chcete dozvědět kde sídlí nejkrásnější obraz světa, či seznámit se s největším pouličním sériovým vrahem, navštivte Paříž. Zde se naskýtá neuvěřitelné množství zajímavých míst z historického hlediska, ale i z moderního umění, které zde vzniká prakticky na ulici.

Při návštěvě Paříže se zdá, že všechna slavná jména i místa pocházejí odtud. Kdo by neznal kardinála de Richelieu, markýze de Sade, nebo snad slavného krále slunce Ludvíka XIV. Těm všem byla Paříž společná rodištěm, či působištěm. V tomto historicky romantickém městě se rozhodně nudit nebudete, spíše budete mít problém vybrat si objekt svého zájmu.

Chrám Norte Dame je samozřejmě krásný svou monumentálností, ale zvláštností je i doba stavby této katedrály, která činní 182 let. Světoznámý Louvr dokončený pod vedením Lefuelema Viscontiho patří mezi nejvýznamnější veřejnou budovu Paříže. Toto muzeum je svou nabídkou exponátů opravdu pestré, v dnešní době má 7 oddělení : Egyptské starožitnosti, Stará Antická a Orientální keramika, Řecké a Římské starožitnosti, malby, kresby, mědirytiny - XIII.-XIX. století, skulptury středověku, renesance a moderní doby, malé umělecké předměty světové historie, námořnictví a etnografie. Uprostřed náměstí Charlese de Gaulla stojí světoznámý Vítězný oblouk postavený na příkaz Napoleona Bonaparte. Už méně známý, přesto překrásný je komplex budov v 7. městském obvodu nazvaný Invalidovna. Zde se nachází hrobky všech známých maršálů a generálů Francie. Jako jeden z nejvyšších bodů Paříže vás ohromí Bazilika Sacré-Coeur. A samozřejmě nesmíme zapomenout na Eiffelovu věž, která je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Vysoká železná dáma měří 324 metrů a ročně ji navštíví více jak 6 milionů návštěvníků.

Procházka po městě protkaných katakombami, plné slavným parků a míst kde byly tvořeny přední romány dnešní literatury je nezapomenutelným zážitkem.