• Od 01.08.2022 je vstup na celé území Francie možný bez jakýchkoliv testů, formulářů či omezení.

Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/francie/cestovani/covid_19.html

Advent v Paríži - letecky

Francie, Paříž

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Advent v Paríži - letecky

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Súhrn zájazdu

Ochutnajte vianočný punč na známom bulvári Champs - Elysees a zažite neopísatelný pohľad na nádherne adventne ozdobený Paríž. V tomto období bulvár ponúka vianočné čaro. Viac ako 400 platanov vysadených pozdĺž bulváru odetých do svetielkujúcich krištáľov, vytvárajú magickú atmosféru. Navštívite tradičný Vianočný trh pod názvom Village de Noel ( Vianočná dedinka ), kde sa rozloží 150 domčekov ponúkajúcich tú pravú vianočnú atmosféru až do neskorých večerných hodín.

Program zájazdu

1. deň Odlet do Paríža v ranných hodinách. Transfer z letiska na ubytovanie. Presun z hotela na Montmartre, štvrť umelcov a Pigalle, slávny kabaret Moulin Rouge, bazilika Sacré - Coeur, odkiaľ budete mať výnimočný pohľad na Paríž. Prehliadka mesta. Návrat na ubytovanie vo večerných hodinách. 2. deň Raňajky, presun z hotela do centra Paríža, kde začneme spoločnú prehliadku so sprievodcom: Latinská štvrť, Panthéon, Luxemburské záhrady, univerzita La Sorbonne, bulvár a fontána Saint - Michel, ostrov la Cité s katedrálou Notre Dame a Justičným Palácom, mestská radnica, Forum les Halles, moderné múzeum G. Pompidou, prehliadka múzea Louvre. Individuálne voľno. Vo večerných hodinách presun na ubytovanie. 3. deň Raňajky, po raňajkách presun do centra - prehliadka Víťazného oblúka, prechádzka s možnosťou vychutnania si „café+croissant“ na Champs – Elysées, prechádzka popri Veľkom, Malom a Elyzejskom paláci /sídlo prezidenta/, možnosť návštevy Invalidovne - najrozsiahlejšieho múzea vojenskej histórie na svete a miesta Napoleonovej hrobky alebo múzea d´Orsay, jedinečnej zbierky impressionistov z rokov 1848-1914, umiestnenej v bývalej budove železničnej stanice. Výstup na Eiffelovu vežu a plavba po rieke Seine za spevu Edith Piaf a melódií francúzskych šansónov. Vo večerných hodinách návrat na ubytovanie. 4.deň Raňajky, po raňajkách presun do Versailles – prehliadka kráľovského zámku a záhrad. Po prehliadke Versailles, transfer na hotel - letisko a odlet vo večerných hodinách.

Informácie o zájazde

Cena 1 osobu zahŕňa: • letecká doprava Viedeň - Paríž - Viedeň - letiskové a bezepčnostné poplatky - 3 x ubytovanie v Paríži hoteli s vlastným sociálnym zariadením WC a sprcha na izbe - 3 x raňajky - príručná batožina na palubu lietadla v rozmeroch max. 40 x 20 x 25 cm - služby sprievodcu počas celého zájazdu – od odletu po prílet - prehliadky podľa programu bez vstupov - poistenie insolventnosti CK Cena nezahŕňa: - vstupy do pamiatok - pobytová taxa cca 3,50 EUR / osoba / noc - doprava MHD v Paríži + vlak do Versailles - cca 80,00 EUR Voliteľné príplatky: - komplexné cestovné poistenie - možnosť zabezpečiť v CK - príplatok za jednolôžkovú izbu 120 EUR (povinné pri obsadení izby jednou osobou) - príručná batožina 10 kg kufor o rozmeroch 55 x 40 x 25 cm - cca 44 EUR - transfer Bratislava - letisko Viedeň - Bratislava - cca 36 € CK si vyhradzuje právo zmeny programu vzhľadom na aktuálne okolnosti na mieste zájazdu. V prípade záujmu môže klient absolvovať individuálny program. Sprievodca nesprevádza klientov vo vnútri pamiatok. Je možné zakúpiť si audiosprievodcu.


Pořádající CK

ADRIA TRAVEL s.r.o. IČ: 50 108 638

Nenašli jste zájezd, který splňuje všechna vaše přání? Zavolejte mi na číslo +420 226 000 611 a připravím vám dovolenou na míru.

Nikola, specialista prodeje zájezdů

Doprava letecky

02:10 h

Popis

Hlavní město Francie o rozloze 14 518 km2 je osídleno 12 miliony obyvatel. Název Paříž je odvozován z galského slova parios, znamenajícího "kotel". Pokud se chcete dozvědět kde sídlí nejkrásnější obraz světa, či seznámit se s největším pouličním sériovým vrahem, navštivte Paříž. Zde se naskýtá neuvěřitelné množství zajímavých míst z historického hlediska, ale i z moderního umění, které zde vzniká prakticky na ulici.

Při návštěvě Paříže se zdá, že všechna slavná jména i místa pocházejí odtud. Kdo by neznal kardinála de Richelieu, markýze de Sade, nebo snad slavného krále slunce Ludvíka XIV. Těm všem byla Paříž společná rodištěm, či působištěm. V tomto historicky romantickém městě se rozhodně nudit nebudete, spíše budete mít problém vybrat si objekt svého zájmu.

Chrám Norte Dame je samozřejmě krásný svou monumentálností, ale zvláštností je i doba stavby této katedrály, která činní 182 let. Světoznámý Louvr dokončený pod vedením Lefuelema Viscontiho patří mezi nejvýznamnější veřejnou budovu Paříže. Toto muzeum je svou nabídkou exponátů opravdu pestré, v dnešní době má 7 oddělení : Egyptské starožitnosti, Stará Antická a Orientální keramika, Řecké a Římské starožitnosti, malby, kresby, mědirytiny - XIII.-XIX. století, skulptury středověku, renesance a moderní doby, malé umělecké předměty světové historie, námořnictví a etnografie. Uprostřed náměstí Charlese de Gaulla stojí světoznámý Vítězný oblouk postavený na příkaz Napoleona Bonaparte. Už méně známý, přesto překrásný je komplex budov v 7. městském obvodu nazvaný Invalidovna. Zde se nachází hrobky všech známých maršálů a generálů Francie. Jako jeden z nejvyšších bodů Paříže vás ohromí Bazilika Sacré-Coeur. A samozřejmě nesmíme zapomenout na Eiffelovu věž, která je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Vysoká železná dáma měří 324 metrů a ročně ji navštíví více jak 6 milionů návštěvníků.

Procházka po městě protkaných katakombami, plné slavným parků a míst kde byly tvořeny přední romány dnešní literatury je nezapomenutelným zážitkem.