• Od 01.08.2022 je vstup na celé území Francie možný bez jakýchkoliv testů, formulářů či omezení.

Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/francie/cestovani/covid_19.html

Paríž

Francie, Paříž

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.
Rýchly popis:

Poďte s nami spoznať najromantickejšie mesto sveta. Prejdete sa uličkami Paríža, navštívite Luxemburské záhrady s pôvodnou Sochou slobody, univerzitu Sorbonne, katedrálu Notre Dame, prezriete si Invalidovňu s vojenským múzeom, kde je pochovaný cisár Napoleon. Na vlastné oči uvidíte lesk a slávu paláca vo Versailles, či palác Luxembourg – sídlo francúzskeho Senátu s krásnymi záhradami.

Ubytovanie: 3x v hoteli

Stravovanie: 3x raňajky

Paríž - Versailles


PODMIENKY VSTUPU DO KRAJINY


Doprava:

leteckáProgram:

1. deň – prílet do Paríža, hlavného mesta Francúzska, ktoré patrí k najočarujúcejším metropolám sveta. Prehliadka pamätihodností na Île de la Cité. Gotická kaplnka Sainte Chapelle, postavená ako miesto uchovávania vzácnych relikvií, katedrála Notre Dame de Paris, známa tiež ako Chrám Matky Božej v Paríži, presun na bulvár St. Michel, prechádzka po brehu rieky popri bouquinistoch cez Pont Neuf. Možnosť návštevy galérie Louvre – svetoznámej obrazárne, ukrývajúcej skvosty európskeho maliarstva a sochárstva. Priľahlé Tuilerijské záhrady ako ukážka dokonalej francúzskej záhradnej úpravy. V prípade záujmu návšteva Invalidovne s Vojenským múzeom – monumentálna stavba Ľudovíta XIV. s hrobkou Napoleona I. Návrat do hotela, ubytovanie.

2. deň – raňajky, presun na Trocadéro z ktorého je nezabudnuteľný pohľad na Eiffelovu vežu - nesmrteľný symbol mesta týčiaci sa nad zelenými plochami Champ de Mars. Vyhliadková plavba loďou po Seine, presun ku kostolu sv. Magdalény. Prekrásne námestie Place de la Concorde, niekdajšie dejisko mnohopočetných verejných popráv, ktorému dnes dominuje 3000 rokov starý egyptský obelisk. Elegantný bulvár Champs-Elyseés ukončený Víťazným oblúkom Napoleona I. Presun do modernej štvrte La Défense ku Grande Arche – 110 metrov vysokému modernému Veľkému víťaznému oblúku. Individuálne voľno, v neskorších večerných hodinách návrat do hotela.

3. deň – raňajky, presun k Moulin Rouge, výstup na vrch Montmartre, námestie umelcov Place du Tertre a návšteva bielej Baziliky Sacre Coeur. Popoludňajší presun do Versailles. Návšteva impozantného kráľovského zámku, ktorý bol kedysi politickým srdcom Francúzska a dnes ohuruje svojich návštevníkov prepychovou Zrkadlovou sálou či kráľovskými komnatami. Záhrady patriace k zámku oslovia dokonalou úpravou, množstvom sôch a fontán, taktiež romantickými stavbami Veľký Trianon (postavený pre kráľa Ľudovíta XIV. ako útočisko pred životom na kráľovskom dvore) a Malý Trianon s anglickým parkom, patriaci Márii Antoinette. Návrat do hotela.

4. deň – raňajky, presun do Latinskej štvrte - svetovo preslávená Univerzita Sorbonne, Panthéon – miesto posledného odpočinku francúzskych velikánov, palác Luxembourg – sídlo francúzskeho Senátu s krásnymi záhradami, oáza pokoja a oddychu domácich i turistov. Návrat do hotela, vyzdvihnutie batožiny, transfer na letisko a odlet do Viedne.

UPOZORNENIE: v prípade záujmu o lístky do galérie Louvre a Versailles je potrebné informovať sa v CK hneď pri objednaní zájazdu.

*pozn.: postupnosť programu sa môže meniť


V cene je zahrnuté:
3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň - Paríž - Viedeň, transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:

Povinné príplatky: servisné poplatky 195 EUR/os., palivový a emisný príplatok 25 EUR/os., pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc) doprava v meste (napr. metro, vlak a pod.) počas zájazdu po pamiatkách a atrakciách. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie (vrátane poistenia COVID) KOMFORT 3,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 4,70 EUR/os./deň, vstup do Galéria Louvre (objednaný vopred) 17 EUR/os. (26 r. +), zdarma (ZŤP, ZŤP-S, do 26 r.), vstup do paláca Versailles (objednaný vopred) 27 EUR/os. (26 r. +), 10 EUR/os. (do 26 r., ZŤP, ZŤP-S), orientačná cena ostatných vstupov 60 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 150 EUR/3 noci. Upozornenie: ceny vopred objednaných vstupov sa môžu meniť. CK Turancar si vyhradzuje právo na ich doúčtovanie. V prípade záujmu o lístky do galérie Louvre je potrebné informovať sa v CK hneď pri objednávaní zájazdu.


Typ stravy:
raňajky
Dni:
4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Pamiatky v programe pre leták:
Paríž | Versailles | Louvre | Notre Dame

Vyberte si termín

Doprava letecky

02:10 h

Popis

Hlavní město Francie o rozloze 14 518 km2 je osídleno 12 miliony obyvatel. Název Paříž je odvozován z galského slova parios, znamenajícího "kotel". Pokud se chcete dozvědět kde sídlí nejkrásnější obraz světa, či seznámit se s největším pouličním sériovým vrahem, navštivte Paříž. Zde se naskýtá neuvěřitelné množství zajímavých míst z historického hlediska, ale i z moderního umění, které zde vzniká prakticky na ulici.

Při návštěvě Paříže se zdá, že všechna slavná jména i místa pocházejí odtud. Kdo by neznal kardinála de Richelieu, markýze de Sade, nebo snad slavného krále slunce Ludvíka XIV. Těm všem byla Paříž společná rodištěm, či působištěm. V tomto historicky romantickém městě se rozhodně nudit nebudete, spíše budete mít problém vybrat si objekt svého zájmu.

Chrám Norte Dame je samozřejmě krásný svou monumentálností, ale zvláštností je i doba stavby této katedrály, která činní 182 let. Světoznámý Louvr dokončený pod vedením Lefuelema Viscontiho patří mezi nejvýznamnější veřejnou budovu Paříže. Toto muzeum je svou nabídkou exponátů opravdu pestré, v dnešní době má 7 oddělení : Egyptské starožitnosti, Stará Antická a Orientální keramika, Řecké a Římské starožitnosti, malby, kresby, mědirytiny - XIII.-XIX. století, skulptury středověku, renesance a moderní doby, malé umělecké předměty světové historie, námořnictví a etnografie. Uprostřed náměstí Charlese de Gaulla stojí světoznámý Vítězný oblouk postavený na příkaz Napoleona Bonaparte. Už méně známý, přesto překrásný je komplex budov v 7. městském obvodu nazvaný Invalidovna. Zde se nachází hrobky všech známých maršálů a generálů Francie. Jako jeden z nejvyšších bodů Paříže vás ohromí Bazilika Sacré-Coeur. A samozřejmě nesmíme zapomenout na Eiffelovu věž, která je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Vysoká železná dáma měří 324 metrů a ročně ji navštíví více jak 6 milionů návštěvníků.

Procházka po městě protkaných katakombami, plné slavným parků a míst kde byly tvořeny přední romány dnešní literatury je nezapomenutelným zážitkem.