• Prodej zájezdů do Francie dosud pokračuje beze změn. Ministerstvo zahraničních věcí České republiky však upozorňuje, že až do odvolání platí ve Francii nejvyšší stupeň bezpečnostní hrozby. Francouzská vláda vyhlásila dne 13. října 2023 nouzový stav nazvaný „Vigipirate: urgence attentat“, neboli bezprostřední hrozbu teroristických útoků.
  • Po celé zemi dochází k anonymním hlášením bombových nástrah, což vede k mnoha uzavírkám a evakuacím letišť a památek. Je nezbytné důsledně dodržovat pokyny místních bezpečnostních složek i úřadů a sledovat aktuální situaci v místních médiích a na sociálních sítích.
  • Aktualizované informace jsou k dispozici na webu Velvyslanectví ČR v Paříži, případně na webu MZV ČR.V případě nouze je možné volat pohotovostní linku velvyslanectví: +420 222 264 234
Zájezd do

Paríž pre deti

Hodnocení: 0/5

Francie, Paříž

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Paríž pre deti

Rýchly popis:

Prázdninový letecký zájazd do Paríža zameraný na najväčšie atrakcie pre našich najmladších klientov s nezabudnuteľnou návštevou zábavného parku Disneyland, plného rozprávkových bytostí a sveta fantázie.


Doprava:
letecká
Program:

1. deň – prílet do Paríža, transfer z letiska, odloženie batožiny. Návšteva múzea voskových figurín – Grévin, v ktorom je vystavených okolo 450 voskových figurín známych osobností, ale tiež scény z histórie Francúzska a významné okamihy z dejín 20. storočia. Svoje meno nesie podľa sochára, karikaturistu a tvorcu divadelných kostýmov Alfreda Grévina, ktorý spolupracoval pri tvorbe prvých masiek významných osobností. Krátka prehliadka Haussmannského bulváru. Prestavbu mesta za Druhého cisárstva nariadil práve prefekt Haussmann, aby v meste vytvoril širokú spojovaciu os. Zakončenie dňa nezabudnuteľnou plavbou po rieke Seine, ktorá ponúka pohľad na mnohé významné pamiatky a budovy z inej perspektívy.

2. deň – raňajky, presun do jedného z najnavštevovanejších zábavných parkov v Európe – Disneylandu. Zábavný park Disneyland je nezabudnuteľný zážitok pre deti aj dospelých a počas jeho celodennej návštevy budete mať možnosť stretnúť všetky rozprávkové bytosti zo sveta Walta Disneyho. Budete si môcť pozrieť rozprávkové sprievody, vystúpenia a vyskúšať rôzne atrakcie. Zábavný park sa skladá z piatich tematicky zameraných častí. Ako prvou prejdete Main Street, ktorá zobrazuje staré americké mestečko z čias, keď Walt Disney bol ešte chlapec. Nasleduje Fantasyland, miesto, kde Disneyho postavičky z príbehov a rozprávok ožívajú. Stretnúť tu môžete Snehulienku a sedem trpaslíkov, zažijete let s Petrom Panom a Alica vás zoberie do krajiny zázrakov. V krajine divokého západu zažijete jazdu banským vláčikom, plavbu historickým parníkom po Mississippi, indiánsku dedinu. V Adventureland sa stretnete s pirátmi z Karibiku. Svet budúcnosti zažijete v Discoveryland, kde sa stretnete aj s hračkami z Toy story.

3. deň – raňajky, presun do Parc de la Vilette, návšteva plná dobrodružstiev v Meste vedy a techniky, Paláci objavov, Pavilóne Eureka s planetáriom, ponorke, akváriu či oceľovej guli La Géode. Prechádzka mestom cez bulvár St. Michel, katedrála Notre Dame, univerzita La Sorbonne, Luxemburské záhrady. Návšteva monumentálnej Eiffelovej veže. Návrat do hotela.

4. deň – raňajky, presun do ulíc 13. parížského obvodu, kde možno vidieť ukážky umeleckej tvorby na múroch domov. Vyzdvihnutie batožiny, transfer na letisko, odlet do Viedne.V cene je zahrnuté:
3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, letecká doprava Viedeň - Paríž - Viedeň, 1x príručná batožina 8 kg/os., 1x podpalubná batožina 23 kg/os., transfer na letisko a späť s nástupom v NR, TT alebo BA, transfer letisko - hotel - letisko, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.
V cene nie je zahrnuté:

Povinné príplatky: servisné poplatky 220 EUR/os., doprava v meste, pobytová taxa (platba na mieste cca 6 EUR/os./noc). Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT alebo poistenie PLUS, vstup do Disneylandu (objednaný vopred) 76 - 80 EUR/os. (12 r. +), 70 - 74 EUR/os. (do 12 r.), orientačná cena ostatných vstupov 80 EUR/os. (platba na mieste). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 165 EUR/3 noci. Batožinové limity: v prípade zmeny leteckej spoločnosti si CK vyhradzuje právo na ich zmenu.


Typ stravy:
raňajky
Dni:
4 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD
Pamiatky v programe pre leták:
Grévin | Disneyland | Parc de la Villete | Eiffelova veža

Vyberte si termín

Doba letu

02:10 h

Popis

Hlavní město Francie o rozloze 14 518 km2 je osídleno 12 miliony obyvatel. Název Paříž je odvozován z galského slova parios, znamenajícího "kotel". Pokud se chcete dozvědět kde sídlí nejkrásnější obraz světa, či seznámit se s největším pouličním sériovým vrahem, navštivte Paříž. Zde se naskýtá neuvěřitelné množství zajímavých míst z historického hlediska, ale i z moderního umění, které zde vzniká prakticky na ulici.

Při návštěvě Paříže se zdá, že všechna slavná jména i místa pocházejí odtud. Kdo by neznal kardinála de Richelieu, markýze de Sade, nebo snad slavného krále slunce Ludvíka XIV. Těm všem byla Paříž společná rodištěm, či působištěm. V tomto historicky romantickém městě se rozhodně nudit nebudete, spíše budete mít problém vybrat si objekt svého zájmu.

Chrám Norte Dame je samozřejmě krásný svou monumentálností, ale zvláštností je i doba stavby této katedrály, která činní 182 let. Světoznámý Louvr dokončený pod vedením Lefuelema Viscontiho patří mezi nejvýznamnější veřejnou budovu Paříže. Toto muzeum je svou nabídkou exponátů opravdu pestré, v dnešní době má 7 oddělení : Egyptské starožitnosti, Stará Antická a Orientální keramika, Řecké a Římské starožitnosti, malby, kresby, mědirytiny - XIII.-XIX. století, skulptury středověku, renesance a moderní doby, malé umělecké předměty světové historie, námořnictví a etnografie. Uprostřed náměstí Charlese de Gaulla stojí světoznámý Vítězný oblouk postavený na příkaz Napoleona Bonaparte. Už méně známý, přesto překrásný je komplex budov v 7. městském obvodu nazvaný Invalidovna. Zde se nachází hrobky všech známých maršálů a generálů Francie. Jako jeden z nejvyšších bodů Paříže vás ohromí Bazilika Sacré-Coeur. A samozřejmě nesmíme zapomenout na Eiffelovu věž, která je zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Vysoká železná dáma měří 324 metrů a ročně ji navštíví více jak 6 milionů návštěvníků.

Procházka po městě protkaných katakombami, plné slavným parků a míst kde byly tvořeny přední romány dnešní literatury je nezapomenutelným zážitkem.