• Od 01.08.2022 je vstup na celé území Francie možný bez jakýchkoliv testů, formulářů či omezení.

Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/francie/cestovani/covid_19.html

Le Sherpa

Francie, Méribel / Mottaret, Val Thorens

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Vyberte si termín

Hotel Le Sherpa

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Fakultativní služby

Nabízíme možnost rozšíření skipasu na celou oblast Tři údolí (Trois Vallées) = největší lyžařská oblast na světě čítající 600 km sjezdových tratí v údolích nad věhlasnými středisky Courchevel a Méribel-Mottaret.
Výše příplatku na vyžádání.

Informace

Recepce: +33 4 79 00 00 70
Pobytová taxa: platí se při příjezdu, ve výši 1,65 EUR / dosp. / den
Restaurace, lounge bar
Wellness: sauna, pára, vířivka, venkovní sauna s panoramatickým výhledem - vstup zdarma
Nabídka kosmetických služeb a masáží (za poplatek)
WiFi zdarma
Lyžárna s vysoušeči bot
Úschovna zavazadel
Hotel nemá vlastní parkoviště, je pouze možné pouze vyložit resp. naložit zavazadla. Nejbližší veřejné parkoviště je P0, doporučujeme rezervaci ve spolupráci s recepcí hotelu. Cena parkování je 87 EUR / týden.

Středisko

Středisko Val Thorens najdeme na konci údolí Belleville v údolí Tarentaise. Je jednou z hlavních částí oblasti Tři údolí (Trois Vallées), největší lyžařsky propojené oblasti na světě.
I když samotné městečko Val Thorens působí relativně rozlehle, zachovává si velmi příjemnou, místy živou atmosféru. Val Thorens se označuje jako “mladé”, ale ne jen pro mladé. Místní atmosféra Vás okouzlí, ať sem vyrazíte v páru, s rodinou nebo partou přátel. Středisko je napůl pěší zóna, je koncipováno pro maximální pohodlí - tzn. vše je jen pár kroků, ať je to nástup na sjezdovky nebo pekařství s teplou a vonící bagetou.

Poloha

Hotel Le Sherpa je rodinný hotel s tradicí od roku 1976. Nachází se v horní části střediska Val Thorens, které je nejvýše položené středisko v Evropě - bydlíte tak na samém vrcholku Francouzských Alp. Naskýtá se Vám odtud nádherný panoramatický výhled na samotné středisko, údolí Belleville a okolní hory. Nástup na sjezdovky je možný přímo od hotelu. Nejbližší komerční zóna s restauracemi, bary a obchody je ve vzdálenosti 350 m.

Vybavení

Recepce, restaurace, lounge bar, lyžárna s vysoušeči bot, hotelové wellness se vstupem zdarma: sauna, pára, vířivka, venkovní sauna.

Ubytování

Hotel Le Sherpa nabízí ubytování se snídaní nebo polopenzí, a to v několika typech pokojů s příslušenstvím (k dispozici župan a fén) a TV.
Dvoulůžkový pokoj “éco”, 15m2, dvoulůžko, severní orientace, částečný výhled na hory, bez balkonu.
Dvoulůžkový pokoj “tradition” s možností přistýlky, 18-20m2, dvoulůžko nebo 2 samostatná lůžka, severní nebo jihovýchodní orientace, balkon s výhledem na hory.
Rodinný pokoj ”tradition”, 18-20 m2, dvoulůžko a palanda v jedné místnosti, jihovýchodní orientace, balkon s výhledem na hory. Pokoj vhodný pro rodiny s dětmi do 12ti let.
Dvoulůžkový pokoj “panorama” s možností přistýlky, 18-20 m2, dvoulůžko nebo 2 samostatná lůžka, severní nebo jihovýchodní nebo jihozápadní orientace, balkon s výhledem na hory a středisko.
Rodinný pokoj “panorama”, 25-30 m2, dvoulůžko a v oddělené části palanda, jihozápadní orientace, balkon s výhledem na hory a středisko.
Junior suite s mezonetem, 30m2, dvoulůžko nebo 2 samostatná lůžka v mezonetu, ve spodní obývací části rozkládací gauč (2 samostatná lůžka), balkon s výhledem na hory a středisko. Ubytování vhodné pro 2 dospělé + 2 děti nebo 4 dospělé.
Ceny pro děti do 11 let včetně a dospělé na přistýlkách na vyžádání.

Stravování

Polopenze. Snídaně formou bufetu. Večeře 5chodové menu skládající se z polévky, předkrmu, hlavního chodu, sýrů a dezertu. Hotelová restaurace vaří tradiční francouzskou kuchyni z čerstvých surovin. Během týdne jsou také tématické večeře - savojská kuchyně nebo raclette. Na vyžádání je možné zkalkulovat cenu pobytu pouze se snídaní.

Sport a zábava

Hotelové wellness: sauna, pára, vířivka, venkovní sauna s panoramatickým výhledem - vstup zdarma. Kosmetické služby a masáže za poplatek.

Cena zahrnuje

Ubytování na 7 nocí s polopenzí (sobota - sobota). Vstup do hotelového wellness. 6denní SKIPAS v ceně platný pro Val Thorens.

Lyžování

Val Thorens - oblast Tři údolí (Trois Vallées)
nadmořská výška 1815 - 3 230 m
Středisko Val Thorens je skvělou kombinací nejlepších terénů pro lyžování a snowboarding a jedinečné místní atmosféry. S nadmořskou výškou 2.300 m je nejvýše položeným lyžařským střediskem v Evropě a také nejvyšším bodem oblasti Tři údolí, která je se svými 600 km značených sjezdových tratí největší lyžařsky propojená oblast na světě. Val Thorens je jednoznačně výjimečná destinace známá pro velmi brzký start lyžařské sezóny (po polovině listopadu) a perfektní sněhové podmínky na místních svazích, kde si najdou to své lyžaři a snowboardisté všech výkonnostních úrovní. 99% lyžařských terénů je v nadmořské výšce nad 2000 m n.m. Dechberoucí je rozhodně panoramatický výhled na více než tisícovku alpských vrcholků.
30 lanovek a vleků, 78 značených sjezdových tratí v celkové délce 150 km
Oblast nabízí cca 5 zelených, 36 modrých, 28 červených a 9 černých sjezdovek. K přepravě slouží celkem 30 lanovek a vleků, z toho 10 kabinkových lanovek, 14 sedačkových, 2 vleků, 4 pojízdné koberce.

Vybavení hotelu

 • Novinka
 • Přímo na svahu
 • SKIPAS v ceně

Informace o hotelu

 • Vzdálenost od sjezdovky 50 m
 • TV ano
 • Zastávka skibusu ano
 • Bar ano
 • Domácí zvířata povolena ano
 • Hotelová restaurace ano
 • Půjčovna lyží ano
 • Wifi zdarma ano

Mapa a oblast

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Popis

Lyžařské srdce Les Trois Valées

Lyžařské středisko Méribel / Mottaret spadá do světoznámého francouzského komplexu Les Trois Valées. Leží přímo v srdci celé oblasti a dělí se na tři výškové stupně. Na úpatí areálu ve výšce 1400 metrů nad mořem se nachází Méribel Village se svahy ideálními pro děti a začátečníky. Náročnost sjezdovek se stupňuje v Méribelu ve výšce od 1450 metrů a nejkrásnější kopce na vás čekají v Mottaretu v 1750 metrech nad mořem. Celkem 150 kilometrů sjezdovek je důmyslně propojeno sítí lanovek, sedaček a vleků s přepravní kapacitou 76214 osob za hodinu. Špičkový areál prověřily zimní olympijské hry v roce 1992, díky nimž došlo i k modernizaci střediska. Sjezdovky stékají do vesničky Méribel ze všech stran, proto můžete cestovat za sluncem celý den. 11 snow parků rozprostřených mezi svahy se pyšní prvotřídní kvalitou a 25 kilometrů vyfrézovaných tratí v různých výškách nadchne milovníky běžeckého lyžování. Free rideisté mohou brázdit nedotknutý prašan v bezpečných zónách vyznačených na mapě a zkusit si i heliskiing z vrcholku jedné z okolních dvoutisícovek.

Après-ski

Nabídka après-ski aktivit v Méribel / Mottaret bohatě vyplní odpolední program každého návštěvníka. Areál je propojený kabinkovou lanovkou s lázeňským městečkem Brides-les-Bains s množstvím bazénů a wellness center, s tureckými lázněmi, saunou, vířivkou či fitness. Přímo v Méribelu stojí olympijský stadion s bazénem, squashovým kurtem, bowlingem, horolezeckou stěnou, posilovnou, tanečním studiem a masážemi. Aktivitám pod širým nebem vévodí jízda na sněžných skútrech nebo se psím spřežením, večerní sjezdy s pochodněmi, výlety na sněžnicích, pěší túry do okolních středisek La Tania a Courchevel, tandemový paragliding a sáňkařská dráha. Původní architektura ze dřeva a kamene vyzývá k romantickým procházkám pod hvězdami zakončeným příjemným posezením v útulných barech a restauracích.

Doprava

Cesta do Méribel / Mottaret vede až na posledních 95 kilometrů po dálnici. Z Prahy přes Karlsruhe, Ženevu a Chambéry ujedete 1139 kilometrů a na cestě strávíte minimálně 10 hodin. Lyžaři z Brna a Ostravy pojedou z Prahy po stejné trase. Počítejte s mýtným ve Švýcarsku a ve Francii ve výši přes 30 €. Několik vzájemně propojených ski busových linek po středisku Méribel / Mottaret je pro držitele ski pasů zdarma. Veřejnou dopravou se dostanete i do dalších částí Les Trois Valées.

Kolik to stojí?

Vybavenost a sláva Les Trois Valées jdou ruku v ruce s vyššími cenami ski pasů. Základní permanentka Vallée de Méribel platí na svazích Méribel, Méribel-Mottaret, Méribel Village a Brides-les-Bains. Dospělí ve věku 13 – 65 let zaplatí za šestidenní ski pas 249 €, děti od 5 do 13 let 200 € a senioři od 65 do 75 let 224,1 €. Areál nabízí zvýhodněné ceny pro pár lyžařů, pro skupiny od 3 osob a pro rodiny s více než 2 dětmi. Komu nestačí 150 kilometrů sjezdovek v Méribel / Mottaret, hledá možnosti v celém komplexu Les Trois Valées. Kombinovaný ski pas Les Trois Vallées zahrnuje Vallée de Courchevel, Vallée de Méribel, Les Menuires a Val Thorens a jejich 600 kilometrů sjezdovek. Ceny permanentek jsou zhruba o 50 € vyšší.

Léto po alpskými dvoutisícovkami

V létě se do Méribelu sjíždějí turisté z celého světa, kteří dávají přednost aktivní dovolené v příjemných klimatických podmínkách před celodenním opalováním se na pláži. Méribel nabízí nepřeberné možnosti pro pěší a vysokohorské turisty, cyklisty, horolezce, golfisty i rodiny s dětmi. V sousedství leží národní park Vanoise s několika ledovci a přírodní rezervace Tueda s největším borovicovým lesem v Evropě. Výstupy k jednotlivým vrcholkům usnadňují lanovky s letním provozem a přes 400 kilometrů značených stezek vede okolo horských chat s vynikající francouzskou kuchyní. K oblíbeným aktivitám v údolí patří lukostřelba, badminton, rafting, rybaření, jízda na koni a výlety helikoptérou.

 • Vzdálenost od sjezdovky 50 m

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota -4 °C v noci -17 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra -5 °C v noci -19 °C

 • Pátek 0 °C v noci -17 °C

 • Sobota 2 °C v noci -11 °C

Nejlepší čas pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec