Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0/5
Invia

IRSKO od A do Z letecky

Číslo termínu: SC240442

Povinné smluvní údaje

Cestovní kancelář odpovídá za řádné poskytnutí sjednaných služeb a má povinnost poskytnout zákazníkovi pomoc v nesnázích. Služby cestovního ruchu dle této smlouvy se poskytují v jazyce místa pobytu země a registrace leteckého či autokarového dopravce, poskytují se jako skupinové služby, velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb a nejsou obecně vhodné pro osoby s omezenou pohyblivostí. Minimální počet osob pro uskutečnění zájezdu je X (při autobusové dopravě) a Y (při letecké dopravě).

1. den

Odlet z Prahy do Dublinu, transfer na hotel, ubytování, krátký odpočinek. Poté se vydáme poznávat toto město s bohatou historií, jehož pravou chuť nasajete v rušné čtvrti s úzkými dlážděnými uličkami Temple Bar s typickými irskými bary a puby, hospůdkami se živou hudbou. Staré domy s původní dlažbou vám připomenou, jak zde kdysi žili lidé v minulosti. Můžete ochutnat některou z irských specialit jako je fish and chips, či typické pivo Guinness a zažít dublinský noční život. Nocleh.

2. den

Celodenní prohlídka hlavního a největšího města Irska – DUBLIN. Projdeme se rušnou třídou O´Connell Street, z dálky spatříme Spire, 123 m vysokou “Jehlu”. Přejdeme přes řeku Liffey, odkud je vidět na východní předměstí Dublinu se slavnou celnicí Custom House i moderní otočný most Samuela Becketta. Procházka pokračuje k bývalému parlamentu, dnes Irské národní bance a prestižní univerzitě Trinity College, jež je nejstarší irskou univerzitou, kterou založila královna Alžběta I. Uvnitř jejího areálu se nalézá kaple, Examination Hall, Dinnig Hall, Campanille i knihovna se vzácnými knihami “Book of Kells” jako je Evangeliář z Kellsu. Studoval zde např. Bram Stoker, autor hororového románu Dracula. Poté shlédnete Leinster House, sídlo současného parlamentu, budovu Národního muzea a Národní knihovny. Kolem St.Stephen´s parku se dostaneme na rušnou obchodní třídu Grafton street, spatříte sochu Moly Maloneové. Prohlédneme si starou část města, která se rozprostírá kolem dublinského hradu, spatříte hradní příkop a zbytky vikingské pevnosti. Hrad se stal sídlem britského místokrále pro Irsko, což připomíná socha Spravedlnosti na nádvoří. Za hradem uvidíte “katedrály” Kostel St.Werbugh údajně nejstarší v Dublinu. Za vidění stojí nejstarší památka města – protestanská katedrála Christchurch z 11. stol., jež původně bývala vikinským dřevěným kostelíkem i známá anglikánská katedrála sv.Patrika zasvěcena sv. Patrikovi, patronovi Irska, který zde přinesl křesťanství. Působil v ní Jonathan Swift, autor Guliverových cest a je zde pochován. Můžete se těšit na návštěvu pivovaru Guinness, kterého historie sahá do roku 1759, jež je jednou z nejnavštěvovanější atrakcí Dublinu. Pivo Guinness je nejvzácnějším obchodním artiklem Irska a zájemci mohou navštívit interaktivní muzeum tohoto vyhlášeného pivovaru. Zasvětí vás do tajů výroby tohoto lahodného moku, prohlédnete si jednotlivé procesy výroby, dozvíte se o jeho historii a nakonec si užijete degustaci piva v Gravity baru s panoramatickým výhledem na město. Poté osobní volno. Zájemci se mohou podívat na dlážděné trhové náměstí Smithfield, kde se po třista let konaly slavné koňské trhy. Nalézá se zde bývalá palírna whiskey Old Jameson Distillery. Atrakcí je Smithfield Chimney – 67 m vysoký komín, který dnes slouží jako vysoká rozhledna. Nocleh.

3. den

Vydáme se na nejnavštěvovanější místo Irska až na západ do hrabství Clare a provincie Munster za krásami fascinujících Mohérských útesů. Okouzlí vás nejkrásnější část pobřeží Atlantiku s mohutnými útesy strmě spadajícími do moře, které se táhnou v délce 8 km a tyčí se více než 214 m nad mořem. Patří mezi nejvyšší útesy v Evropě a otvírají se z nich dech beroucí pohledy na oceán. V dálce můžete vidět Aranské ostrovy, Galwayský záliv i oblast Connemara. Můžete se těšit na okouzlující vycházku podél útesů po panoramatické vycházkové cestě. V nejvyšším bodě skalního ostrohu se nachází O´Brienova věž. Oblast si oblíbili umělci a filmaři, natáčel se zde film Harry Potter, Princ dvojí krve a mnoho dalšího. Oceníte zastávku na oběd v typické irské vesnici Doolin Village se školou, kostelem a několika skvělými hospodami, kde podávají nejen skvělé mořské plody ale i polévky, sendviče a teplá jídla jak jinak než se skvělým pivem. Během cesty se budete kochat typickou irskou přírodou. Budeme projíždět unikátní krasovou krajinu Burren, přírodní oblastí vápencové náhorní plošiny s holými skalami a množstvím vzácných květin. Zastavíme na zajímavých místech a spatříte nádherné výhledy na Altlantský oceán, dolmeny staré 5 tis. let, hrady a ruiny kláštera, které vám poskytnou pohled na irskou, keltskou a křesťanskou středověkou minulost. Zpáteční cesta vede kolem hradu Bunratty a přes rybářskou vesnici Kinvara, která je prosnulá tradičními čluny zvanými Galway Hookers. Večer návrat do Dublinu na nocleh. Celodenní výlet se uskuteční fakultativně, v případě zájmu lze zůstat v Dublinu a volno využít k návštěvě muzeí.

4. den

Vypravíme se za vyhlášenými megalitickými stavbami, historickými a archeologickými památkami Irska, která je vyhlášená svými menhiry, dolmeny a starověkými hroby. V moderním návštěvnickém centru Brú na Boinne získáte představu u o celém areálu. Uvidíte jednu z nejznámějších neolitických svatyň Newgrange. Tato výjimečně velkolepá hrobka postavená cca 3200 př.n.l. je starší než Stonhege a pyramidy. V nejširším místě má šířku 85 metrů a vstupním otvorem o zimním slunovratu proniká světlo až do vnitřní komory. Sousední a větší Knowth je zhruba stejně stará mohyla, jedná se o největší přechodový hrob celého komplexu skládající se z velké mohyly a 17 menších hrobek. Během výletu spatříte také starodávné duchovní místo Hill of Tara, které bylo dávným sídlem irských vládců po dva tisíce let, a se kterým je spojeno mnoho legend. Seznámíte se i s místem Hill of Slane, se kterým je spojena spousta historie a legend. Bylo sídlem irských vládců více než dva tisíce let, a kde svatý Patrik kázal Irům, zapálil velikonoční oheň dříve než druidové a od té doby je Irsko křesťanské. Okolní krajina je považována za jednu z nejbohatších pastvin v celém Irsku. Večer návrat do Dublinu. Nocleh. Celodenní výlet se uskuteční fakultativně, v případě zájmu lze zůstat v Dublinu a volno využít k návštěvě muzeí a zajímavostí. Například: Trinity College s knihovnou nebo expozicí Dublin experience, Národní muzeum, Národní galerie, Národní knihovna, Dublin Civic Museum – bývalý parlament dnes budova Bank of Ireland s honosnými interiéry. Můžete shlédnout rodný dům G.B.Shawa. Případně i některý z klubů na Temple Bar, jako např. Kitchen klub patřící U2, či Temple Bar Gallery and Studios.

5. den

Zamíříme směrem na jih k hrabství Wicklow, pojedeme přes nádhernou krajinu Glenealo Valley, které se říká Zahrada Irska, do významného, raně křesťanského klášterního komplexu Glendalough. Během výletu se můžete kochat nádhernými scenériemi, spatříte krásná jezera, husté lesy i romantické potoky. Glendalough je jedno z nejvýznamnějších křesťanských míst v zemi, dávná poustevna sv.Kevina, které se přezdívá „Irské Delfy“. Uprostřed nádherné krajiny Wicklow Mountains se nachází dnes již opuštěný kamenný klášter s vysokými obrannými věžemi. Kolem se nachází typické keltské kříže. Toto místo vyniká i svou nádhernou polohou v ledovcovém údolí, v tzv. „Údolí dvou jezer“, ke kterým se dá pohodlně dojít; jak k Lower Lake tak i Upper Lake. Návrat zpět do DUBLINu. Možnost exkurze palírny irské whiskey Jameson Distillery, kde se dozvíte informace o vzniku a historii tohoto oblíbeného irského nápoje, uvidíte suroviny a princip výroby. Návštěva je završena ochutnávkou a možností nákupů pravé irské, třikrát destilované whiskey. Večer si můžete užít Irský večer v typické irské restauraci s programem. Nocleh.

6. den

Osobní volno v Dublinu dle časových dispozic před odletem.Transfer na hotel, odlet zpět do Prahy.

Cena zahrnuje:

Letenku Praha - Dublin - Praha, Letištní taxy a poplatky, Malé kabinové zavazadlo dle podmínek letecké společnosti (40x20x25cm), 5 x ubytování v hotelu***, Česky mluvícího průvodce po celou dobu zájezdu, Zákonné pojištění CK, DPH

Cena nezahrnuje:

Místní dopravu, fakultativní výlety, vstupy, místní taxy, 5 x snídaně hotel*** 2290 Kč, Transfery z letiště na hotel a zpět na letiště 20 EUR, Velké zavazadlo do 10kg (55x40x20) na palubu 900 Kč, Za příplatek je možné provést rezervaci sedadel v rámci turistické třídy

Pořádající CK

WISNAR groupe mondiale s.r.o. IČ: 06514316

Doprava letecky

02:30 h

Popis

Dublin je hlavní město Irské republiky, která má výjimečnou historii. Právě díky ní dodnes připomíná ráz gregoriánského města.

Velice působivá je magistrála O’Connell. Tato třída je jedna z nejpůsobivějších magistrál Evropy. The Mansion House je palác, v kterém byla v roce 1919 prohlášena nezávislost Irska. Navštivte také dublinský hrad Castle, kde oceníte hlavně interiéry. Nejstarší irskou budovou je Katedrála Kristova kostela původně z 11. století, která si zachovala novogotický vzhled. Oproti tomu bývalé sídlo irského parlamentu, Bank of Ireland, má klasicistní zevnějšek.

Největší irský kostel také leží v Dublinu. Nazývá se Katedrála sv. Patrika a působil zde známý irský spisovatel Jonathan Swift, autor románu Gulliverovy cesty.
Moderním prvkem je bezpochyby Dublinský stožár (The Spire of Dublin) měřící 120m, který je vyrobený z oceli.

Dalším místem vhodným k vidění je Hlavní pošta, třída Grafron street a mnoho dalších.

Pokud se do Dublinu dostanete 17. března, čeká vás nezapomenutelná podívaná. Je to Den sv. Patrika, což je typický irský svátek známý po celém světě. Irové jsou všichni oblečeni v zeleném a najdete je v irských hospůdkách po celém městě i státu. Pravděpodobně tam popíjejí typické černé irské pivo Guinness.