Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/irsko/cestovani/covid_19.html
Zájezd do

IRSKO od A do Z letecky

Hodnocení: 3/5

Irsko, Dublin

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

IRSKO od A do Z letecky

Číslo termínu: SC296809

Povinné smluvní údaje

Cestovní kancelář odpovídá za řádné poskytnutí sjednaných služeb a má povinnost poskytnout zákazníkovi pomoc v nesnázích. Služby cestovního ruchu dle této smlouvy se poskytují v jazyce místa pobytu země a registrace leteckého či autokarového dopravce, poskytují se jako skupinové služby, velikost skupiny je omezena kapacitou poskytovaných služeb a nejsou obecně vhodné pro osoby s omezenou pohyblivostí. Minimální počet osob pro uskutečnění zájezdu je X (při autobusové dopravě) a Y (při letecké dopravě).

1. den

Odlet z Prahy do Dublinu, přesun na hotel, ubytování. Poté se vydáme poznávat centrum města, jehož pravou chuť nasajete v rušné čtvrti s Temple Bar s typickými irskými bary a puby, hospůdkami se živou hudbou. Staré domy a úzké uličky s původní dlažbou vám připomenou, jak zde kdysi žili lidé v minulosti. Můžete si zde dopřát některou z irských specialit či typické pivo Guinness a zažít dublinský noční život. Nocleh.

2. den

Celodenní prohlídka DUBLINu – hlavního a největšího města Irska. Procházka povede rušnou třídou O´Connell Street, z dálky spatříte Spire, 123 m vysokou “Jehlu”. Přejdeme přes řeku Liffey, odkud je vidět na východní předměstí Dublinu se slavnou celnicí Custom House i moderní otočný most Samuela Becketta. Procházka pokračuje k bývalému parlamentu, dnes Irské národní bance a prestižní univerzitě Trinity College, jež je nejstarší irskou univerzitou, kterou založila královna Alžběta I. Uvnitř jejího areálu se nalézá kaple, Examination Hall, Dinnig Hall, Campanille i knihovna se vzácnými knihami „Book of Kells“ jako je Evangeliář z Kellsu. Poté shlédnete Leinster House, sídlo současného parlamentu, budovu Národního muzea a Národní knihovny. Kolem St.Stephen´s parku se dostaneme na obchodní třídu Grafton street. Prohlédneme si také starou část města kolem dublinského hradu, uvidíte Kostel St.Werbugh, nejstarší památka města – protestanskou katedrála Christchurch i známou anglikánskou katedrálu sv.Patrika. Zájemci mohou navštívit pivovar Guinness, kterého historie sahá do roku 1759, jež je jednou z nejnavštěvovanější atrakcí Dublinu. Pivo Guinness je nejvzácnějším obchodním artiklem Irska a zájemci mohou navštívit interaktivní muzeum tohoto vyhlášeného pivovaru. Zasvětí vás do tajů výroby tohoto lahodného moku, prohlédnete si jednotlivé procesy výroby, dozvíte se o jeho historii a nakonec si užijete degustaci piva v Gravity baru s panoramatickým výhledem na město. Poté osobní volno. V případě zájmu lze také shlédnout dlážděné trhové náměstí Smithfield, kde se po třista let konaly slavné koňské trhy. Nalézá se zde bývalá palírna whiskey Old Jameson Distillery. Atrakcí je Smithfield Chimney – 67 m vysoký komín, který dnes slouží jako vysoká rozhledna. Nocleh.

3. den

Fakultativní výlet na nejnavštěvovanější místo Irska až na západ do hrabství Clare a provincie Munster za krásami fascinujících Mohérských útesů. Okouzlí vás nejkrásnější část pobřeží Atlantiku s mohutnými útesy strmě spadajícími do moře odkud se otvírají dech beroucí pohledy na oceán. V dálce můžete vidět Aranské ostrovy, Galwayský záliv i oblast Connemara. V nejvyšším bodě skalního ostrohu se nachází O´Brienova věž. Oblast si oblíbili umělci a filmaři, natáčel se zde film Harry Potter, Princ dvojí krve a mnoho dalšího. Oceníte zastávku na oběd v typické irské vesnici Doolin Village, kde si můžete dopřát občerstvení v podobě skvělých mořských plodů, polévek, či sendvičů jak jinak než se skvělým pivem. Během cesty se budete kochat typickou irskou přírodou, jelikož cesta vede přes unikátní krasovou krajinu Burren, přírodní oblastí vápencové náhorní plošiny s holými skalami a množstvím vzácných květin. Zastávky na zajímavých místech, kde lze spatřit nádherné výhledy na Altlantský oceán, dolmeny staré 5 tis. let, hrady či ruiny kláštera, které vám poskytnou pohled na irskou, keltskou a křesťanskou středověkou minulost. Zpáteční cesta vede kolem hradu Bunratty a přes rybářskou vesnici Kinvara, která je proslulá tradičními čluny zvanými Galway Hookers. Večer návrat do Dublinu na nocleh. Celodenní výlet se uskuteční fakultativně, je pořádán místní agenturou. V případě zájmu lze zůstat v Dublinu a volno využít k návštěvě muzeí. Například: Trinity College s knihovnou nebo expozicí Dublin experience, Národní muzeum, Národní galerie, Národní knihovna, Dublin Civic Museum – bývalý parlament dnes budova Bank of Ireland s honosnými interiéry. Můžete shlédnout rodný dům G.B.Shawa. Případně i některý z klubů na Temple Bar, jako např. Kitchen klub patřící U2, či Temple Bar Gallery and Studios.

4. den

Fakultativní výlet za vyhlášenými megalitickými stavbami, historickými a archeologickými památkami Irska, jež je vyhlášená svými menhiry, dolmeny a starověkými hroby. V moderním návštěvnickém centru Brú na Boinne získáte představu u o celém areálu. Uvidíte jednu z nejznámějších neolitických svatyň Newgrange. Tato výjimečně velkolepá hrobka postavená cca 3200 př.n.l. je starší než Stonhege a pyramidy. Sousední Knowth se kládá z velké mohyly a 17 menších hrobek. Během výletu spatříte také starodávné duchovní místo Hill of Tara a Hill of Slane jež byly sídla irských vládců po dva tisíce let. Okolní krajina je považována za jednu z nejbohatších pastvin v celém Irsku. Večer návrat do Dublinu. Nocleh. Celodenní výlet se uskuteční fakultativně, je pořádán místní agenturou. Alternativou je volno v Dublinu k návštěvě muzeí a zajímavostí.

5. den

Fakultativní výlet do raně křesťanského klášterního komplexu Glendalough nalézající se na jihu k hrabství Wicklow. Cesta vede přes nádhernou krajinu Glenealo Valley, které se říká Zahrada Irska, do významného. Můžete se kochat nádhernými scenériemi, spatříte krásná jezera, husté lesy i romantické potoky. Glendalough je jedno z nejvýznamnějších křesťanských míst v zemi, dávná poustevna sv.Kevina, které se přezdívá „Irské Delfy“. Uprostřed nádherné krajiny Wicklow Mountains se nachází dnes již opuštěný kamenný klášter s vysokými obrannými věžemi a typické keltské kříže. Toto místo vyniká i svou nádhernou polohou v ledovcovém údolí, v tzv. „Údolí dvou jezer“ – Lower Lake tak i Upper Lake. Návrat zpět do DUBLINu. Večer si můžete užít Irský večer v typické irské restauraci. Nocleh. Celodenní výlet se uskuteční fakultativně, je pořádán místní agenturou. Alternativou je volno v Dublinu. Možnost exkurze palírny irské whiskey Jameson Distillery, kde se dozvíte informace o vzniku a historii tohoto oblíbeného irského nápoje, uvidíte suroviny a princip výroby. Návštěva je završena ochutnávkou a možností nákupů pravé irské, třikrát destilované whiskey.

6. den

Osobní volno v Dublinu dle časových dispozic před odletem. Přesun na letiště, odlet zpět do Prahy.


Vyberte si termín

Doprava letecky

02:30 h

Popis

Dublin je hlavní město Irské republiky, která má výjimečnou historii. Právě díky ní dodnes připomíná ráz gregoriánského města.

Velice působivá je magistrála O’Connell. Tato třída je jedna z nejpůsobivějších magistrál Evropy. The Mansion House je palác, v kterém byla v roce 1919 prohlášena nezávislost Irska. Navštivte také dublinský hrad Castle, kde oceníte hlavně interiéry. Nejstarší irskou budovou je Katedrála Kristova kostela původně z 11. století, která si zachovala novogotický vzhled. Oproti tomu bývalé sídlo irského parlamentu, Bank of Ireland, má klasicistní zevnějšek.

Největší irský kostel také leží v Dublinu. Nazývá se Katedrála sv. Patrika a působil zde známý irský spisovatel Jonathan Swift, autor románu Gulliverovy cesty.
Moderním prvkem je bezpochyby Dublinský stožár (The Spire of Dublin) měřící 120m, který je vyrobený z oceli.

Dalším místem vhodným k vidění je Hlavní pošta, třída Grafron street a mnoho dalších.

Pokud se do Dublinu dostanete 17. března, čeká vás nezapomenutelná podívaná. Je to Den sv. Patrika, což je typický irský svátek známý po celém světě. Irové jsou všichni oblečeni v zeleném a najdete je v irských hospůdkách po celém městě i státu. Pravděpodobně tam popíjejí typické černé irské pivo Guinness.