• S účinností od 1.6.2022 Itálie ruší požadavek předkládat při vstupu do země certifikát o očkování či prodělání onemocnění Covid-19 nebo negativní výsledek testu.

Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/italie/cestovani/covid_19.html

Florencie a Pisa s koupáním u moře

Itálie, Florencie

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Vyberte si termín

Florencie a Pisa s koupáním u moře

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Popis

V rámci zájezdu navštívíte Florencii s jejími úžasnými památkami, například katedrálu Santa Maria del Fiore, Giottovu zvonici, Palazzo Vecchio, proslulý most Ponte Vecchio, Palazzo Pitti, atd. V Pise nesmí chybět návštěva Piazza dei Miracoli se slavnou šikmou věží, křtitelnicí a Dómem Panny Marie Nanebevzaté. Ve městě Lucca, které založili Etruskové, navštívíte Piazza Amfiteatro, kostel Sv.Frediana, náměstí Piazza San Michele se stejnojmenným kostelem. Poslední den vás čeká koupání ve Viareggiu, kde se nachází zlaté písčité pláže, kolem nichž najdete spoustu restaurací, barů a obchodů.

Program

1.den: Odjezd ve večerních hodinách z Prahy.
2.den: Dopoledne příjezd Sesta Fiorentina, odtud vlakem do Florencie, kde bude následovat prohlídka města a jeho stěžejních památek. Odpoledne individuální volno, které můžete využít například k návštěvě interiérů kostelů, galérií atd. Následně se přesuneme na ubytování.
3.den: Dopoledne se přesuneme do Pisy, kde navštívíme památky na Piazza dei Miracoli. Poté přejedeme na prohlídku toskánského města Lucca. Večer odjezd na ubytování.
4.den: Po snídani se pojedeme na celý den koupat k moři na pláže Viareggio (možnost pronajmout si slunečníky a lehátka cca 15,- až 20,-E/den slunečník + 2 lehátka), čeká Vás individuální volno na koupání, procházky po pláži, posezení v restauracích, prostě podle Vaší nálady :). Po koupání ve večerních hodinách se neradi vypravíme na cestu zpět do ČR.
5.den: V dopoledních hodinách návrat do ČR.

Cena zahrnuje

Autobusovou dopravu
Ubytování se snídaní
Služby průvodce (s plným výkladem v autobuse, omezeným po městě)

Cena nezahrnuje

Vstupy do objektů
Příplatek 3 eura za cestu vlakem do Florencie a zpět
Pobytovou taxu 5€
Příplatek za jednolůžkový pokoj
Cestovní a úrazové pojištění
Orientační ceny vstupného:
Florencie
Kopule, zvonice, křtitelnice, muzeum 18 euro
Zahrady Boboli 12 euro
Medicejská kaple 6 euro
Santa Croce 8 euro
Kostel San Lorenzo 6 euro
Palazzo Vecchio 10 euro
Accademia 11 euro
Galerie Pitty 8 euro
Santa Maria Novella 5 euro
Pisa
Šikmá věž 18 euro
Křtitelnice 5 euro
Camposanto 5 euro
Lucca
Katedrála sv. Martina 3 eura
Věž Guinigi 4 eura

Nástup / Výstup

PRAHA – 18:00 HOD PROTI HLAVNÍMU VLAKOVÉMU NÁDRAŽÍ, PARKOVIŠTĚ U SKLENĚNÝCH KOPULÍ
BEROUN - 18:45 ČERPACÍ STANICE OMV (U KAUFLANDU)
PLZEŇ – 19:30 ZASTÁVKA MHD ČERNICE
ROZVADOV - 21:00 HOD SVATÁ KATEŘINA, ČERPACÍ STANICE MOL
ČASY ODJEZDŮ JSOU POUZE ORIENTAČNÍ. CESTOVNÍ KANCELÁŘ SI VYHRAZUJE PRÁVO NA ZMĚNY ČASŮ ODJEZDŮ
Pro pořádání zájezdu je stanoven minimální počet účastníků zájezdu na 32 osob, pokud není ve smlouvě o zájezdu, nebo v potvrzení o zájezdu uvedeno jinak. Vega Tour s.r.o. má právo zrušit zájezd do 7 dní před nástupem na zájezd při nenaplnění požadovaného počtu účastníků.


Doprava letecky

02:40 h

Popis

Florencie je hlavním městem malebného vonného Toskánska v povodí řeky Arno. Název města je nasnadě, název Florencie totiž pochází z italského fiorentina, což v překladu znamená ?kvetoucí?. Italský ekvivalent názvu města je Firenze. Město bylo své doby kolébkou renesance, což jde poznat hned na první pohled. Ve 14. století se do čela města dostal rod Medicejských. Členové rodiny Medicejských byli velkými zastánci umění, a proto do města zvali největší dobové malíře, spisovatele a architekty. S historií města jsou tedy nerozlučně spjata zvučná jména umělců jako například Alighieri, Boccacio, Botticelli, Da Vinci, Michelangelo či Petrarca.

Florencie je jedním z nejdůležitějších měst Itálie, v letech 1865 až 1870 byla dokonce dočasně ustavena hlavním městem nově vzniklého italského království z důvodu obléhání Říma francouzskými vojáky.
Kdo rád jezdí za památkami, ten se ve Florencii zajisté nudit nebude. Naopak. Město je totiž jakýmsi muzeem samo o sobě. Povědomé z nesčetných fotografií vám zajisté bude hlavní florentské náměstí Piazza della Signoria neboli Radniční náměstí, jehož dominantou je socha Michelangelova Davida nacházející se v Loggia dei Lanzi, otevřené hale s křížovou klenbou ozdobené třemi gotickými sloupy. Zdejší socha je však jen kopií. Originál se od roku 1873 nachází v galerii Accademia. Ta byla původně založena jako malířská škola, dnes se však vyznačuje především Michelangelovými díly.

Další dominanta náměstí stojí hned vedle a je jí radnice Palazzo Vecchio neboli Starý palác. Nad radnicí se tyčí 95 metrů vysoká věž Torre d´Arnolfo připomínající středověký hrad. Věž sloužila jako architektonický vzor dalším podobným stavbám v celém Toskánsku. V těch několika málo letech, kdy byla Florencie hlavním městem Itálie, zde sídlil italský parlament a spolu s ním také ministerstvo zahraničních věcí. Celá stavba se pyšní bohatou renesanční výzdobou a její prostory si mohou turisté prohlédnout i zevnitř. Horní část stavby je spojená jak s galerií Uffizi, chloubou renesančního umění, tak s Palazzo Pitti, který dříve sloužil coby sídlo florentských panovníků. Dnes jsou součástí paláce čtyři muzea s jedinečnými sbírkami umění. Od paláce se můžete vydat směrem k zahradám Boboli. Ty slouží jednak jako místo odpočinku a jednak jako jakási oáza přírody uvnitř města. V parku se můžete kochat množstvím zahrad, fontán, umělých jezírek či jeskyní spolu s malou pevností Belvedere.

Dříve zmíněná galerie Uffizi nabízí ve svých prostorách díla význačných renesančních mistrů jako Michelangela, Raffaela, Botticelliho, Leonarda, Tiziana, Rubense a dalších. Po Vatikánských muzeích je druhá co do počtu vystavovaných předmětů v Itálii. Na Piazza della Signoria se rovněž nachází Neptunova fontána z 16. století.

Z Piazza della Signoria se můžeme vydat směrem k další vyhlášené stavběa to k florentské katedrále, neboli dómu. Obrovská majestátní kopule dómu Santa Maria del Fiore (neboli Duomo Santa Maria del Fiore) přitahuje nejvíce pozornosti z celého panoramatu města. Tato třetí největší italská katedrála stojí na Katedrálním náměstí (Piazza del Duomo). Náměstí je z druhé strany spojeno s Piazza San Giovanni ozdobeným jedinečným baptisteriem sv. Jana. Tento komplex staveb tak tvoří zajímavý a vyhlášený architektonický celek. Samotná kopule katedrály Santa Maria del Fiore je ohromující svou velikostí a krásná svým vyhotovením. Její fasáda, vzniklá v 19. století, je obložena pruhy bílého, zeleného a růžového mramoru, jenž dohromady tvoří majestátní dekoraci. Samotný interiér katedrály je však poměrně prostý. Dovnitř je vstup turistům povolen, ovšem musíte překonat bariéru o výšce 463 schodů, které vás však dovedou až přímo dovnitř kopule. Shora se vám pak naskytne úchvatný pohled na celé město i jeho okolí.

Při toulkách Florencií nesmíte opomenout procházku starým mostem Ponte Vecchio, kde můžeme prozkoumat jedinečné umění vystavované obchodníky a prodavači. Tato tradice na mostě existuje již od 13. století.
Kousek od katedrály Santa Maria del Fiore leží náměstí Piazza San Lorenzo se stejnojmenným kostelem, na jehož stavbě pracovali vyhlášení umělci Bruneleschi a Michelangelo. Kostel se měl stát rodinným kostelem rodiny Medicejských a skýtá také rodinnou hrobku. V rohu náměstí taktéž stojí mohutný palác Palazzo Medici-Riccardi, který je jedním z nejstarších renesančního typu.

Na náměstí San Marco v univerzitní čtvrti stojí stejnojmenný kostel ze 14. století, který původně existoval jako sídlo řádu dominikánů. Byl bydlištěm mimojité i pro známého malíře Fra Angelica, jenž vyzdobil mnišské pokoje svými malbami. Svého času zde také žil G. Savonarola, mnich, jenž proslul odvážnou kritikou církve, za což zaplatil vlastním životem.
Nepříliš daleko najdeme archeologické muzeum Museo Nazionale Archeologico pyšnící se vzácnou sbírkou etruského umění.

Pokud vás florentské umění a památky nadchnou, vyplatí se jistě vyjet si pár kilometrů za město a prozkoumat některé z Medicejských vilek v okolí. Nejznámějšími jsou Villa di Castello, Villa della Petraia a Villa Careggi.
Blízké městečko Fiesole bylo za dob renesance oblíbeným letním sídlem bohatých Florenťanů. Středem města je kouzelné náměstí Piazza Mino da Fiesole s radnicí a muzeem Bandini pyšnícím se sbírku florentského umění ze 13., 14. a 15. století.

Vzdálenost

Praha - 1049 km
Brno - 989 km