Zájezd do

Casa Caritro

Itálie, Marilleva/Folgarida, Cusiano di Ossana

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Casa Caritro - Cusiano

Název či hvězdičkové hodnocení ubytování se v naší databázi liší od názvu / hodnocení poskytnutého cestovní kanceláří:

  • Consultour CZ: Casa Caritro - Cusiano
  • Invia: Casa Caritro

Popis

Casa Caritro nabízí dva mimořádně prostorné apartmány o rozloze 150 m2 až pro 10 osob.
Vybavení a služby:
parkoviště, úschovna lyží
Ubytování:
QUADRI 8/10 - 150 m2, obývací pokoj s kuchyňkou a rozkládacím gaučem pro 2 osoby, 3x ložnice se dvěma lůžky + v některých ložnicích je další 1 nebo 2 lůžka, 2x koupelna
Vzdálenosti:
9 km od lanovky Daolasa (ski areál Marilleva/Folgarida)

Stravování

vlastní

Cena zahrnuje:

pronájem apartmánu, spotřeby vody, plynu a elektřiny, dětská postýlka - na vyžádání předem

Cena nezahrnuje:

závěrečný úklid - nutné hradit na místě: 60 €/QUADRI (úklid kuchyňského koutu a vynesení odpadků je povinností klienta), vratná kauce - 100 €/apartmán, povlečení, ručníky - vlastní nebo na objednávku za 12 €/os., skipas, doprava, pobytová taxa - cca 1,50 €/os./noc (povinná platba na místě)

Casa Caritro - Cusiano

Informace o hotelu

  • Vzdálenost od sjezdovky Sjezdovka 9 km
  • Kuchyňský kout Kuchyňský kout ano

Vyberte si termín

Mapa a lokalita

Popis

Z chaty rovnou na svah

Dvě nedávno vybudovaná turistická střediska Marilleva a Folgarida sdílí lyžařský areál s 50 kilometry tratí. Ubytování na okraji lesa přímo na sjezdovce si oblíbilo mnoho českých lyžařů, kterých rok od roku přibývá. Přímo od chaty se díky důmyslné síti lanovek dostanete i do sousedních areálů Madonna di Campiglio a Pinzolo a repertoár tratí se rázem vyšplhá na 150 kilometrů. Sjezdovky se drápou v nadmořských výškách 1300 až 2180 metrů. Jednoznačně převládají méně náročné a lesem chráněné svahy a cvičné loučky, kam se stahuje většina lyžařů. Klidnější atmosféra panuje na strmých padácích z vršku Orti nad Marillevou, na černé Little Grizzly z vrcholu Monte Vigo a na slalomovém svahu nad Folgaridou. Areál obsluhují moderní a rychlé sedačkové lanovky s perfektním výhledem na panorama Brentských Dolomit. Špičkový snowpark v Marilleva na Malga Panciana hostil Mistrovství světa ve snowboardingu a jeho úctyhodným 14 000 m2 dominuje 250 metrů dlouhá U-rampa. Děti nadchne lyžařský Family Park ve Folgaridě se spoustou hravých překážek. Běžkařům se nabízí desítky kilometrů upravovaných stop ve Val di Sole vhodných k celodenním výletům. Při zpáteční cestě využijte bezplatnou vlakovou dopravu Dolomiti Express.

Après-ski

Vznik Marillevy a Folgaridy vyprovokovala neviditelná ruka turistického ruchu. S desítkami uměle vybudovaných ubytovacích zařízení se rozvíjela i nabídka après-ski aktivit. V hotelích jsou k dispozici vyhřívané bazény, sauny či masáže, pod širým nebem pak bruslařský rynk, dětská hřiště a tandemový paragliding. Dlouhé zimní večery si zkrátíte při tenisu, bowlingu nebo na lezecké stěně. Romantickou atmosféru navodí projížďka v saních tažených koňským spřežením a párty se každý večer rozjíždí v barech a na diskotékách. Nelyžaři objevují krajinu po svých nebo na sněžnicích a ke snadné orientaci jim slouží značené stezky a přehledné mapy.

Doprava

Marilleva a Folgarida leží v severní části Itálie v blízkosti švýcarských a rakouských hranic. Cesta z České republiky vede převážně po dálnici. Pouze posledních 50 kilometrů pojedete po kvalitní horské silnici. Vzdálenost z Prahy přes Mnichov a Brenner činí 752 kilometrů a z Brna přes Salzburg, Innsbruck a Brenner 815 kilometrů. Do cíle dorazíte za necelých 8 hodin. Parkoviště u nástupní stanice Malga Copai v Marillevě je zdarma. Na ostatních venkovních i krytých plochách se vybírá poplatek okolo 3 € na den. Služby místního ski busu i linek z přilehlých středisek Malé, Tonale a Pejo k dolním stanicím lanovky v Marrilevě a Folgaridě jsou zahrnuty v ceně ski pasu.

Kolik to stojí?

Ski pas Skiarea Campiglio Dolomiti di Brenta zahrnuje lyžařské areály Madonna di Campiglio, Pinzolo, Folgarida-Marilleva a Pejo Funivie tvořící jedinečné safari se 150 kilometry sjezdovek. Šestidenní permanentka v hlavní sezóně stojí 271 € pro dospělého, 190 € pro juniory do 16 let a seniory nad 65 let a 136 € pro děti nad 8 let. Mladší lyžaři jezdí v doprovodu rodičů zdarma. Skupiny nad 20 osob dostanou jeden ski pas bezplatně. K dispozici je i rozšířený ski pas Superskirama nebo permanentky platné pouze Marillevě a Folgaridě, které vycházejí řádově o 50 € levněji.

Léto v krajině Val di Sole

Údolí Val di Sole se zelená mezi skalnatými vrcholky pohoří Adamella, Brenta, Presanella a Ortles. Tvoří ho národní parky Stelvio a Adamello Brenta a více než 100 horských jezer. Dominantní dvoutisícovky dokážou zkrotit opravdoví horolezečtí dobrodruzi, ať už s průvodcem nebo bez. Ostatní turisté si mohou usnadnit cestu s využitím lanovky s letním provozem. Do hloubi zelených lesů se vydejte pěšky, na kole, na koni a sem tam i na motorce či čtyřkolce. Tematické okruhy jsou dobře značené a ze široké škály obtížnosti si vybere každý návštěvník. Nabídka adrenalinových aktivit se v posledních letech rozrostla o hydrospeed, tarzaning, rafting a paragliding. Marilleva / Folgarida láká také na letní bobovou dráhu, dětská hřiště, krytý bazén s wellness centrem a saunu. Val di Sole v historii obývalo několik národů včetně Keltů a Franků a šlechtického rodu Habsburků. Vzpomínky na jednotlivá období se odrážejí v zachovalých pevnostech, hradech, venkovských sídlech, palácích a kostelích s opravdovými poklady.

  • Vzdálenost od sjezdovky Sjezdovka 9 km

Počasí

Aktuální počasí

  • Teplota 3 °C v noci -6 °C

  • Teplota vzduchu -2 °C

Předpověď na další dny

  • Zítra 3 °C v noci -6 °C

  • Neděle 1 °C v noci -3 °C

  • Pondělí 1 °C v noci -7 °C

Měsíce vhodné na dovolenou v této destinaci

  • Nejlepší
  • Dobrý
  • Mimosezóna
  1. Leden: Nejlepší
  2. Únor: Nejlepší
  3. Březen: Dobrý
  4. Duben: Dobrý
  5. Květen: Dobrý
  6. Červen: Nejlepší
  7. Červenec: Nejlepší
  8. Srpen: Nejlepší
  9. Září: Nejlepší
  10. Říjen: Dobrý
  11. Listopad: Mimosezóna
  12. Prosinec: Mimosezóna

Další zájezdy, které by vás mohly zaujmout