• S účinností od 1.6.2022 Itálie ruší požadavek předkládat při vstupu do země certifikát o očkování či prodělání onemocnění Covid-19 nebo negativní výsledek testu.

Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/italie/cestovani/covid_19.html

Solaris (Cesana-Torinese)

Itálie, Via Lattea / Sestriere, Cesana Torinese

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Jednou větou

V alpských hotelech na francouzských hranicích většinou atmosféru, kterou mají hotely v Trentino nenajdete, ale rozlehlost sjezdových tras Vialattea Vám to bude bohatě kompenzovat. Kromě toho, ceny hotelů v blízkosti lyžařských vleků, jsou zde mnohem nižší než v Dolomitech.

Poloha

Hotel se nachází 200 m od centra nevelkého alpského městečka Cesana-Torinese, pouhých 150 m od lyžařských vleků obrovského lyžařského střediska Vialattea, které lyžařům nabízí až 400 km propojených sjezdovek.

Hotel

3* hotel s 58 pokoji v základním vybavení. Jeho velkou výhodou je poloha – pouhých 150 metrů od dolní stanice lanovky/vleku Cesana. Zdání klame, a i když hotel nevypadá, je dostatečně velký a prostorný pro ubytování větších skupin. Oficiální kategorie 3*

Pokoje

2 lůžkové pokoje s možností jedné nebo dvou přistýlek, z nichž každý má vlastní koupelnu s vanou nebo sprchovým koutem a vysoušečem vlasů. V pokoji se dále nachází telefon, SAT TV, Wi-Fi v lobby, baru a restaurací a trezor. Všechny pokoje mají balkon

K dispozici

Restaurace, bar-taverna, lobby, Wi-Fi (v lobby, baru a restaurace), lyžárna, výtah, parking, garáž (za poplatek).

Možnosti po lyžování

Cesana je nevelké městečko, je zde několik barů, obchodů, 2 pizzerie a vinárna. Nejbližší diskotéka se nachází v Sestriere (13 km).

Strava

Snídaně formou švédských stolů a 4chodové večeře skládající se ze salátového bufetu s předkrmy, prvního a druhého chodu (výběr z několika variant) a dezertu.

Program pro lyžaře

Vzhledem k poloze hotelu – pod vleky v Cesaně, je v ceně zájezdu 6-denní skipas Montiluna, který umožňuje jízdu bez omezení v Monti della Luna (Claviere + Cesana cca 100 km tratí), 1 den v Vialattea (např. Sestriere nebo Sansicario) a 1 den Montegenevre (Francie).

Nejdůležitější výhody hotelu

Hotel přímo pod lanovkami
Dobrý standard
400 km sjezdových tras k dispozici

Cena zahrnuje

7 nocí * 7x polopenze dle vybraného termínu * služby delegáta * pojištění léčebných výloh a úrazové pojištění zahrnující úrazy při zimních sportech a chronická onemocnění, dále pak pojištění odpovědnosti lyžaře a pojištění sportovního vybavení (VÍCE DETAILŮ) * doprava do hotelu dle vybrané nabídky, včetně transferů ke sjezdovkám dle lyžařského programu (nabídka platí pro letecké a autobusové zájezdy) * 6denní skipas Montiluna zdarma ve vyznačených termínech * v rámci leteckých zájezdů – převoz zavazadel (zavazadla k odbavení do max. 20 kg/osoba, příruční zavazadla do max. 10 kg/osoba, lyže nebo snowboard zabalené v obalu, lyžařské/snowboardové boty odbavené v hlavním zavazadle) * DPH.

Další upozornění

Skipasy
Zakoupené skipasy obdržíte na místě od Vašeho delegáta.

V případě zakoupení zájezdu pět dní před začátkem pobytu, cena nebude obsahovat skipas! Cena zájezdu tak bude o cenu skipasu snížena.

Pokyny pro pojištěnce:
V případě škody/nehody se prosím seznamte s Pokyny pro pojištěnce - klikni a přečti

Kartička pojištěnce:
Držitel karty je pojištěn u společnosti SIGNAL IDUNA Polska, Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. – stáhnout kartičku pojištěnce.

* Tato kartička pojištěnce je platná pouze spolu s pojistnou smlouvou, jejíž vlastníkem je cestovní kancelář.

* Tato kartička pojištěnce je platná pouze spolu s pojistnou smlouvou, jejíž vlastníkem je cestovní kancelář.

Cena nezahrnuje

Nápoje k večeřím * transfery k vlekům/lanovkám.

Nepovinné příplatky

Rozšířené pojištění (zahrnující náklady na léčebné výlohy do výše až 30.000 €) * doplatek ke skipasu 6-denní Vialattea.

Povinné příplatky

Pobytová taxa 1,50 EUR/den/osoba starší 12 let. Platí se na místě.

Doporučené pojištění

Varianty rozšířeného pojištění: Doporučený balíček nebo Super balíček, s mnohem širším rozsahem pojištění – podrobnosti zde.

Doporučený balíček – rozsah pojištění – léčebné výlohy 35 000 EUR , včetně nákladů na záchranu 6 000 EUR, úrazového pojištění 15 000 PLN, pojištění zavazadel 1 000 PLN, sportovního vybavení 1 500 PLN, pojištění odpovědnosti za škody 25 000 PLN, extrémní sporty (jízda mimo vyznačené trasy) - Cena 1,25 EUR / osoba / den.

Super balíček - rozsah pojištění – léčebné výlohy 100 000 EUR včetně nákladů na záchranu 6 000 EUR, úrazového pojištění 30 000 PLN, pojištění zavazadel 1 500 PLN, sportovního vybavení 1 500 PLN, pojištění odpovědnosti za škody 50 000 PLN, extrémní sporty (jízda mimo vyznačené trasy) - Cena 2,5 EUR / osoba / den.


Informace o hotelu

 • Vzdálenost od centra města 200 m
 • Vzdálenost od sjezdovky 150 m
 • TV ano
 • Dětský koutek ano
 • Bar ano
 • Hotelová restaurace ano
 • Wifi zdarma ano

Vyberte si termín

Mapa a oblast

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Popis

Olympijský areál na italsko-francouzských hranicích

Savojské středisko Sestrière vyrostlo ve 30. letech 20. století. Táhne se po alpských vrcholcích Mont Sises, Motta, Fraiteve a Colle Bercia a zasahuje až za francouzské hranice do střediska Montgenèvre. Husté síti 400 kilometrů sjezdovek se přezdívá Mléčná dráha, Via Lattea. Převažují dlouhatánské červené tratě protínající rozlehlý modřínový les. Pokrývá je dokonale upravený manšestr a dostatečná sněhová nadílka charakteristická pro nadmořskou výšku nad 2000 metrů. Sestrière hostilo v roce 2006 zimní olympijské hry, které přinesly razantní modernizaci přepravního parku a zázemí areálu. Snowboardisté se mohou těšit na 7 snowparků nabitých celou řadou atrakcí, jako jsou jumpy, quaterpipe nebo boardercrossová dráha. Obrovské možnosti lyžování ve volném terénu podtrhuje stále oblíbenější heliskiing se dvěma heliporty v Sestrière a v Pragelatu. Běžkaři mohou okusit okruhy, na nichž v roce 2006 vybojovali čeští reprezentanti Kateřina Neumannová a Lukáš Bauer olympijské medaile. Lyžařské školy pro děti i dospělé zdokonalí váš styl a nejmenší návštěvníky zabaví na dětských hřištích s pojízdnými koberci, kolotoči, překážkami a hravými maskoty.

Après-ski

Vesnička Sestrière nehýří divokým nočním životem, i když několik diskoték láká tancechtivé návštěvníky každý večer. Après-ski ve středisku dominuje multifunkční sportovní komplex s tenisem, squashem, relaxačními procedurami, horolezeckou stěnou a bazénem. Nabídku adrenalinových aktivit nedávno rozšířila jízda autem na ledu, tandemový paragliding, půjčovna sněžných skútrů a jízda se psím spřežením. Večer zpříjemní posezení s rodinou či přáteli v útulné restauraci nebo hospůdce.

Doprava

Jedno z nejvzdálenějších středisek z České republiky leží v nejzápadnějším výběžku Itálie na hranicích s Francií. Vzdálenost z Prahy přes Bregenz a Milano činí 1075 kilometrů a z Brna přes Vídeň, Villach a Milano 1215 kilometrů. Cesta trvá přes 10 hodin a vede až na posledních 25 kilometrů po dálnici. Placený ski bus po Sestrière propojuje hlavní body areálu každou půl hodinu, v hlavní sezóně i častěji, a k dispozici je i linka Pragelato – Sestrière.

Kolik to stojí?

Ski pas Via Lattea opravňuje lyžaře k dovádění na sjezdovkách v areálech Sestrière, Sauze d’Oulx, Sansicario, Cesana, Oulx, Claviere a Pragelato. Šestidenní ski pas v hlavní sezóně stojí 196€ pro dospělé a 51€ pro děti do 8 let. Ski pas Via Lattea International přináší ještě více výhod. Kromě toho, že si zalyžujete i na francouzské straně Alp ve vyhlášeném Montgenèvre, slevy čekají i na seniory nad 65 let, teenagery do 15 let a organizované skupiny. Šestidenní permanentka Via Lattea International stojí 246€. Pro nelyžaře jsou připraveny jednorázové jízdy nahoru a dolů.

Léto pod Alpami

Turistická oblast Sestrière píše svou historii od roku 1934, kdy vyrostly první výškové hotely a lanovky na vrcholy Banchetta a Sies. Letní návštěvníci zažijí bohatý program od historických exkurzí po pevnostech, opatstvích a bývalých osadách v údolí Susa, přes organizované výšlapy na horských kolech, horolezecké exkurze a via ferrata, paragliding, rafting, kanoe, hydrospeed, jízdu na koni, až po sportovní rybaření na jezeře Lago Losetta. Pěší stezky vedou přes lesy, okolo jezer a do národních parků, jako je proslulá přírodní rezervace Gran Bosco. Golfové hřiště s 18 jamkami se řadí k nejvýše položeným greenům v Evropě a od jeho jamek je krásný výhled na okolní horská panoramata. K relaxaci slouží krytý bazén, sauna a solárium. Celá rodina se zabaví u stolního tenisu, plážového fotbalu, badmintonu a u vycházek do přírody.

 • Vzdálenost od centra města 200 m
 • Vzdálenost od sjezdovky 150 m

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota 5 °C v noci -2 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra 5 °C v noci -6 °C

 • Neděle 3 °C v noci -7 °C

 • Pondělí 1 °C v noci -11 °C

 • Úterý 3 °C v noci -13 °C

Nejlepší čas pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec