• S účinností od 1.6.2022 Itálie ruší požadavek předkládat při vstupu do země certifikát o očkování či prodělání onemocnění Covid-19 nebo negativní výsledek testu.

Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/italie/cestovani/covid_19.html
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

HOTEL GOLES ***

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Obecné informace

Stylový hotýlek v samém srdci lyžařského střediska Zoncolan, umístěný přímo na modré sjezdovce (vhodná volba pro lyžující a sportovně založené osoby) v nadmořské výšce 1600 m. Celý hotel je velmi citlivě řešený v alpském stylu s použitím kamene a dřeva, šetrně k přírodě. Nabízí 11 malebných pokojů pro 2, 3 a 4 osoby. Celkově hotel nabízí: 5 x pokoj 2, 4x pokoj 3, 2x pokoj pro 4 osoby. K hotelu není možné dojet autem. Transport klientů a zavazadel je bezproblémově zajištěn sněžným skútrem nebo rolbou z veřejného parkoviště cca 2 000 m od hotelu. Příjezd je limitovaný otevírací dobou sjezdovek tzn. příjezd rolby pro klienty a zavazadla je možný pouze od 16,30 do cca17.30 h. Dovolujeme si upozornit, že je nutné i dobře naplánovat odjezd v poslední den. Vzhledem k tomu, že rolba nemůže vyjet na sjezdovku dříve jak v 16.30h je nutné poslední den sjet na lyžích se zavazadly (doporučujeme tedy jako vhodné zavazadlo batoh a nikoliv kufr na kolečkách) nebo v případě, že máte zakoupený skipas i na poslední den, tak počítat s odvozem zavazadel v 16.30h. Do té doby je možné mít uložena zavazadla v lyžárně (pokoje je nutné poslední den uvolnit do 10.00h). Vzdálenost od hotelu Enzo Moro je cca 1700 m. Výborná alternativa k často vyprodanému hotelu Al Cocul. Hotel akceptuje malá domácí zvířata bez poplatku.

Poloha

Monte Zoncolan, skiareál Zoncolan/Ravascletto – 0 m, hotel Enzo Moro – 1700 m, centrum Sutria – 12 km

Vybavenost kapacity

Bar, venkovní bar / možnost obědů, restaurace s krbem, úschovna lyží a lyžařských bot s vysoušečem, výtah, internet WI-FI
Poznámka: dovolujeme si upozornit, že CK negarantuje kvalitu internetu, rychlost a množství přenesených dat. Díky limitovanému přenosu dat od operátora a satelitnímu příjmu může docházet k výpadkům internetu a jeho nefunkčnosti.
Sport a relaxace:
finská sauna pro 3-4 osoby, pára, vířivka pro 2 osoby

Stravování

Snídaně – kontinentální bufet nebo servírovaná včetně nápojů (s výběrem ze sladkých nebo slaných pokrmů)
Večeře – servírované menu s výběrem ze 3 předkrmů a 3 hlavních jídel s přílohou, voda, ostatní nápoje za poplatek
Poznámka: hotel nabízí možnost bezlepkové stravy

Popis ubytování

Pokoje pro 2 a 4 os. – 3. a 4. lůžko pevné, 2 pokoje pro 4 osoby (manželské lůžko a 2 samostatná lůžka- upozorňujeme že vstup do pokoje je po schodech), sociální zařízení se sprchou
Vybavenost pokojů:
TV sat, trezor, telefon, fén

Skipas - text


Cena zahrnuje

na osobu:
» Ubytování ve vybraném pokoji na 3, 4, 5, 6 či 7 nocí dle ceníku
» Skipas Friuli Skiregion na 3, 4, 5 nebo 6 dní
» Polopenze (stejný počet jako nocí)
» Ložní a koupelnové prádlo
» Tranzit z parkoviště v příjezdový den na hotel a zpět na parkoviště v den odjezdový

Příplatky

» Pobytová taxa/ povinná úhrada na místě: 1 €/noc/osoba od 12 let
» Dvoulůžkový pokoj obsazený 1 osobou: 300 Kč/noc (neděle-pátek), 600 Kč/noc (pátek- neděle)
» Silvestrovská večeře/ povinný příplatek na místě: bude upřesněn později» Pojištění/doporučené: v ceně zájezdu není zahrnuto žádné cestovní pojištění. Pro Váš klid a pohodlí doporučujeme využít naším prostřednictvím nabídky pojišťovny Uniqa. Dovolujeme si také upozornit na povinnost sjednání Pojištění odpovědnosti k ostatním lidem ke skipasu v Itálii platné od 1.1. 2022. Všechny námi nabízené varianty pojištění tuto odpovědnost obsahují.Nabízíme tyto 3 druhy pojištění:
1. K5+ bez storna za 49 Kč/os./den
2. K5S+ se stornem za 52 Kč/os./den
3. K10S+ se stornem s limitem poj. krytí až 10 mil za 68 Kč/os./den

Sleva

Slevy pro 3. a 4. lůžko:
» Děti od 0 do 1,99 let: zdarma
» Děti od 2 do 7,99 let: 1500 Kč/noc (26.12.-08.01. a 18.02.-22.02.), 1000 Kč/noc/ ostatní termíny
» Děti od 8 do 10,99 let: 900 Kč/noc (26.12.-08.01. a 18.02.-22.02.), 600 Kč/noc/ ostatní termíny


Informace o hotelu

 • TV ano
 • Bar ano
 • Hotelová restaurace ano
 • Wifi zdarma ano

Vyberte si termín

Destinace

Popis

Všestranný areál s pohádkovým výhledem

Pod dvoutisícovým masivem s vrcholky Tamai a Zoncolan leží malebná horská obec Ravascletto, výchozí místo do menšího, avšak velmi rozmanitého lyžařského areálu Ravascletto / Zoncolan. Pouhých 28 kilometrů sjezdovek kompenzují barvité terény svahů. Páteřní tratě vynikají svou šířkou a přitahují příznivce carvingového lyžování. Odbočky a okliky s poctivě strmým sklonem a terénními zlomy lákají hravé lyžaře. Mírné kopce se táhnou v nejvyšších a nejnižších patrech areálu. Přímo u nástupních stanic dvou sedačkových lanovek se nacházejí dětské cvičné louky s pojízdnými zastřešenými koberci. Dvousedačkou na vrchol Tamai vyjíždějí i pěší turisté, aby se kochali 360o výhledem do okolí. Při nepřízni počasí přichází řada na sněžná děla schopná 100% pokrytí areálu umělým sněhem. Podél sjezdovek jsou rozesety horské boudy a restaurace s venkovní terasou i vyhřátým vnitřním sálem. Ravascletto / Zoncolan skrývá téměř liduprázdná zákoutí, kde si dosyta vychutnáte krásu okolních hor. Ze všech míst se dá pohodlně sjet dolů do údolí a kdykoliv se vrátit do ubytovacího zařízení bez dlouhých přejezdů po hřebenech. Snowboardovou komunitou opěvovaný snow park Arena Freestyle na Monte Tamai leží v nadmořské výšce 1800 – 1900 metrů. Okruhy pro běžkaře v délce 2,5 kilometrů obíhají spodní stanice lanovek.

Après-ski

O zábavu mimo sjezdovky se stará sáňkařská dráha s denním i nočním provozem, veřejný bruslařský rynk a půjčovna sněžných skútrů, na kterých můžete uhánět zasněženou krajinou. V posledních letech jsou v oblibě také večerní procházky s pochodněmi, ski alpinismus za svitu měsíce a adrenalinový heliskiing. V 8 kilometrů vzdálených lázních Arta Terme si odpočinete od celodenní fyzické aktivity a načerpáte energii do dalších dní na svahu. Noční život v Ravasclettu téměř neexistuje, proto středisko preferují rodiny s dětmi a návštěvníci vyhledávající klidnou dovolenou. Jedinou diskotéku pořádá après-ski bar La Scaletta. Speciality místní kuchyně nabízejí jak hotelové restaurace, tak romantické krčmy na svazích.

Doprava

Poloha areálu mimo centra masové turistiky s sebou nese výhody i nevýhody. K plusům patří domácká atmosféra a minimální fronty u lanovek, negativem je větší vzdálenost okolních středisek. Cesta z Prahy i z Brna však uteče jako voda. Na trase z českého hlavního města přes Linec, Salzburg a Spittal an der Drau ujedete jen 617 kilometrů a do cíle dorazíte za necelých 7 hodin. Moravská metropole leží 598 kilometrů od Ravascletta a cesta přes Vídeň a Villach trvá okolo 6 hodin. Mimo dálnici vede posledních 29 kilometrů. Chybějící ski busovou dopravu ospravedlňuje poloha hotelů v blízkosti sjezdovek.

Kolik to stojí?

Ski pas Friuli platí pro skiareály Ravascletto / Zoncolan, Sella Nevea / Canin, Forni di Sopra / Sauris, Tarvisio a Piancavallo. Šestidenní ski pas v hlavní sezóně stojí 166 € pro dospělé, 145 € pro seniory do 75 let, 125 € pro juniory do 18 let. Děti do 10 let a návštěvníci nad 75 let dostanou permanentku zdarma. Vratná záloha na čipovou kartu činí 5 €. Speciální nabídky jsou připraveny pro běžkaře a pěší turisty, organizované skupiny a školní zájezdy.

Léto v Ravasclettu

Letní sezóna v Ravaslettu se nese v duchu silničních kol a světoznámého závodu Giro d´Italia. Monte Zoncolan pravidelně vyzývá profesionální i amatérské cyklisty k výšlapu do výšky 1750 metrů po silničce se sklonem až 22%. Ti, kdo volí pohodovější způsob dopravy, využijí lanové dráhy s letním provozem. Krajinou vedou tematické stezky pro pěší turisty, značené trasy pro horolezce, zábavné procházky pro rodiny s dětmi a cyklistické trasy pro horská kola včetně 2 downhill sjezdů. Provincii na hraničním území mezi Itálií, Rakouskem a Slovinskem poznamenaly staré i moderní dějiny. V kopcích se tyčí majestátní hrady i novodobé vojenské pevnosti. Některé z nich jsou přístupné veřejnosti.

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota vody 11 °C

Nejlepší čas pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec