• S účinností od 1.6.2022 Itálie ruší požadavek předkládat při vstupu do země certifikát o očkování či prodělání onemocnění Covid-19 nebo negativní výsledek testu.
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Apartmány Palazzeta – Mazzanta Vada

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Poloha

Privátní apartmány se nachází v malých vilkách nebo rezidencích v prázdninové lokalitě Mazzanta, která leží 2 km od města Vada a 3 km od města Cecina, necelých 45 min autem od Pisy. Krásná písečná pláž je vzdálena cca 200-500 m.

Ubytování

Apartmány Palazzeta jsou byty standardní kvality, zařízené dle individuálního vkusu majitelů a všechny mají vybavený kuchyňský kout, balkón nebo terasu, koupelnu se sprchou a WC. Typ bilo pro 4 osoby – obývací obývací část s rozkládacím gaučem, ložnice s manželskou postelí (některé pokoje jsou odděleny pouze příčkou, která nedosahuje stropu), trilo pro 5-6 osob – 2 ložnice a rozkládací gauč v obývací části.

Vybavení

Parkovací místo.

Cena zahrnuje

Nájem apartmánu na týden (pobyty sobota – sobota), úklid vlastní.

cena na týden /2022bilo 4trilo 5trilo 6
21.05-11.06699979908740
11.06-02.0790101080011560
02.07-30.07112801399915430
30.07-20.08216902740028080
20.08-27.08112801460015430
27.08-03.0990101080011560
03.09-24.09699979908740

Cena nezahrnuje

Pobytová taxa - na místě
Spotřeby energií - 10 EUR osoba týden
Úklid - vlastní
Vratná kauce - 100 EUR


Informace o hotelu

 • Vzdálenost od pláže 200 m
 • Vzdálenost od centra města 2 km
 • Lednička ano
 • Kuchyňský kout ano

Pořádající CK

COLOR TRAVEL s.r.o. IČ: 26149150

Recenze hotelu

Hodnocení 4,1/5
Invia

Výborné (43 hodnocení)

Ubytování 4,1/5

Strava 4,2/5

Okolí 3,9/5

Cena 4,2/5

Tento hotel je 108. nejlépe hodnoceným hotelem z celkového počtu 3848 v Toskánsko.

Jiří Vermach

Hodnocení 5,0/5
Odpovídalo to přesně tomu, co jsme potřebovali, prakticky - jednoduše zařízený apartmán, vše fungovalo. Tím že jsme byli ubytováni v polovině září, ta
Celkové hodnocení

Odpovídalo to přesně tomu, co jsme potřebovali, prakticky - jednoduše zařízený apartmán, vše fungovalo. Tím že jsme byli ubytováni v polovině září, tak letovisko nebylo již tak rušné. Od apartmánu k moři to bylo cca 5 minut pěšky a muselo se projít provoněným borovicovým lesem. Moře i pláže jsou čisté, v dané oblasti písčité. Z letoviska jsou dostupné památkové zóny Pisa, Voltera, Siena, Populonia.

Ubytování 5,0/5

Okolí 5,0/5

Cena 5,0/5

Ubytování
Jednoduše a pohodlně a prakticky zařízený apartmán. Vše fungovalo. K apartmánu přísluší terasa - výhodná pro stolování.

Strava
Kuchyně je vybavena plynovým sporákem, lednicí, teče teplá a studená voda. Vařili jsme si sami. V okolí je dostatek restaurací pro ochutnávky místních jídel.

Služby hotelu
S ubytovateli jsme se setkali při předání apartmánu a při předání klíčů. Vše velmi jednoduché

Pláž
Písčitá, čistá, v oblasti - cca 10 km pláže od ubytovací části odděluje pás piniového háje s cestičkami a cyklostezkami

Byla tato recenze užitečná? (11) (0)

Dagmar P.

Hodnocení 5,0/5
Apartmány v letovisku Mazzanta - no name - dopředu jsme nevěděli, kde přesně a v čem budeme bydlet, cena byla velice nízká, příjemným překvapením na m
Celkové hodnocení

Apartmány v letovisku Mazzanta - no name - dopředu jsme nevěděli, kde přesně a v čem budeme bydlet, cena byla velice nízká, příjemným překvapením na místě byl čistý, prostorný, nově zařízený apartmán, s novou kuchyní i koupelnou, kousek od pláže.

Jediným negativem byly žahavé medúzy.

Ubytování 5,0/5

Okolí 5,0/5

Cena 5,0/5

Strava
Strava vlastní, dobrá pizza v restauraci asi 400 m od apartmánu. Možnost nákupů vč. potravin v místě minimální, v Cecině vzdálené 5 km dobrá.

Pláž
Pláž čistá, písek + drobné kaménky, vstup do moře pozvolný, voda čistá - ale po celý týden zde byly malé žahavé meduzy i 1-2 metry od břehu, po nepříjemném setkání s nimi hned první den bylo koupání velmi ostražité, i Italové si na meduzy dávali pozor a nebrali je na lehkou váhu. Nakonec jsme se jezdili koupat do místa asi 15 km vzdáleného, kde jsme byli loni, tam meduzy nebyly a děti si konečně beze strachu užily koupání.

Byla tato recenze užitečná? (3) (0)

Filtrovat recenze

Michal

Hodnocení 3,8/5
Dovolená byla super. Ubytování přímo v centru dění - u tržiště, večerního Jump parku, nedaleko lunaparku. Večerní hudba zpříjemnila posezení :-) Děti nerušila. Na pláž doporučuji jet do Vady (asi 3 km), jsou tam mnohem čistší krásné bílé pláže, voda nesrovnatelná... Jak u jiného moře. Parkování placené i nepacené. Nákupy v obchodních domech ve Vadě nebo v Cecině - malý obchůdek v Mazzantě nedostač
Celkové hodnocení

Dovolená byla super. Ubytování přímo v centru dění - u tržiště, večerního Jump parku, nedaleko lunaparku. Večerní hudba zpříjemnila posezení :-) Děti nerušila. Na pláž doporučuji jet do Vady (asi 3 km), jsou tam mnohem čistší krásné bílé pláže, voda nesrovnatelná... Jak u jiného moře. Parkování placené i nepacené. Nákupy v obchodních domech ve Vadě nebo v Cecině - malý obchůdek v Mazzantě nedostačující.

Ubytování 3,5/5

Strava 4,5/5

Okolí 2,5/5

Cena 5,0/5

Ubytování
Ubytování moc pěkné, čisté, kuchyň dostatečně vybavená. Jediné, co chybělo, byla pračka.

Strava
Strava vlastní

Služby hotelu
Dostačující.

Pláž
Pláž písečná, bohužel v tento termín dost špinavá, hodně lidí. Moře nebylo moc čisté, ale dalo se :-) Prostředí pěkné.

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Marek Sedlák

Hodnocení 4,7/5
toskánsko je velmi krásné
Celkové hodnocení

toskánsko je velmi krásné

Ubytování 4,5/5

Strava 5,0/5

Okolí 5,0/5

Cena 4,5/5

Ubytování
Ubytování slušné akorát chybí Wifi

Pláž
Pláže jsou krásné některé špinavější ale mezi útesy jsou nádherné pláže které jsou čišté a luxusní velmi !!!!!!

Byla tato recenze užitečná? (2) (0)

Anonym

Hodnocení 4,5/5
Apartmán se nacházel v poklidné části letoviska, kterou pouze večer narušoval nedaleký lunapark, ovšem při zavření dřevěných žaluzii hluk nebyl vůbec slyšet. Možnost nákupu v 5km vzdálené Cecině. Dovolená pro nenáročné, kteří nevyhledávají hlučná letoviska.
Celkové hodnocení

Apartmán se nacházel v poklidné části letoviska, kterou pouze večer narušoval nedaleký lunapark, ovšem při zavření dřevěných žaluzii hluk nebyl vůbec slyšet. Možnost nákupu v 5km vzdálené Cecině. Dovolená pro nenáročné, kteří nevyhledávají hlučná letoviska.

Ubytování 4,8/5

Okolí 4,0/5

Cena 4,5/5

Ubytování
Ubytování splnilo vše co jsme očekávali.

Strava
Stravu jsme měli vlastní. Kuchyň byla vybavená od příborů až po hrnce.

Pláž
Pláž písečná, moře čisté s mírným výskytem medúz.

Byla tato recenze užitečná? (7) (0)

Jiří L.

Hodnocení 3,8/5
Vše odpovídalo ceně zájezdu.
Celkové hodnocení

Vše odpovídalo ceně zájezdu.

Ubytování 4,0/5

Okolí 3,0/5

Cena 4,0/5

Ubytování
Sousedící zábavný park pro děti a noční trh může být pro někoho rušivý. Trvá denně do 24 hodin.

Pláž
Divoká pláž bez větší údržby , celkem málo lidí , pro odpočinek od mraveniště lidí byla ideální , děti byli také spokojené.

Byla tato recenze užitečná? (3) (0)

Petra J.

Hodnocení 4,0/5
Celkově hodnotíme pozitivně, tato lokalita je vhodná především pro rodiny s dětmi. Pro děti je tam spousta vyžití od animačních programů po lunapark. V centru je jen pár restaurací a každý večer pár stánků, takže kdo má rád večerní život, tuhle lokalitu úplně nedoporučuji. Ale je blízko spousty zajímavých míst, takže kdo rád podniká výlety je to ideální.
Celkové hodnocení

Celkově hodnotíme pozitivně, tato lokalita je vhodná především pro rodiny s dětmi. Pro děti je tam spousta vyžití od animačních programů po lunapark.

V centru je jen pár restaurací a každý večer pár stánků, takže kdo má rád večerní život, tuhle lokalitu úplně nedoporučuji.

Ale je blízko spousty zajímavých míst, takže kdo rád podniká výlety je to ideální.

Ubytování 4,0/5

Strava 4,0/5

Okolí 3,0/5

Cena 5,0/5

Ubytování
Ubytování odpovídalo ceně. Až na špinavou ledničku, která byla očividně dlouho vyřazena z provozu, takže jsme v kuchyni měli dvě, byl apartmán čistý a prostorný.

Strava
Stravu jsme měli vlastní, ale hodnotíme kladně restaurace v okolí. Nejvíce pizzerii Flash.

Služby hotelu
Je škoda, že ubytování proběhlo až večer, takže jsme museli vymyslet náhradní program na celý den než jsme se mohli ubytovat, ale nadruhou stranu jsme byly ubytovaní do 5 minut. Agenturu jsem měli pár metrů od ubytování.

Poslední den jsme šli vrátit klíče a během dvou minut bylo vše vyřízeno a mohli jsme odjíždět.

Na místě nebyl český delegát, ale dalo se domluvit jak anglicky tak třeba i polsky. Komunikace s agenturou probíhala hladce.

Pláž
Na pláž jsme to měli kousek, do 5 minut. Pláž byla částěčně oblázková, ale moře čisté. Spíče nám to připomínalo Chorvatsko, ale s tím jsme neměli problém.

Líbilo se nám, že nebyla hlava na hlavě, akorát byly trochu nepřijemní prodejci, kteří chodili po pláži v podstatě celý den. Spousta se u Vás zastavila a dlouho nechtěla odejít a vnucovala Vám své věci.

Byla tato recenze užitečná? (2) (0)

Mapa a oblast

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Popis

Rozsáhlý region Toskánsko se nachází ve střední Itálii nedaleko Tyrhénského moře. Je to velmi půvabný region s nádhernou přírodou, úrodnými oblastmi a velmi příjemným klimatem. Na severu sousedí s provincií Emilie-Romagna a Ligurií, na východě s Umbrií a Marche a na jihu s Laziem.

Historie a památky

Toskánsko je kraj s velmi bohatou historií, tudíž zde můžete navštívit středověký náhorní městečka. Ty mají takové kouzlo, že Vás svou renesanční atmosférou naprosto pohltí. Nachází se zde také množství uměleckých děl. Dodnes v Toskánsku najdete řadu památek připomínajících místní nejstarší obyvatele, Etrusky a Římany, překrásné kostely a bezpočet renesančních staveb.

Příroda

Lidí, kteří Toskánsko navštíví, obdivují především jeho dokonalou přírodu a scenérie. Příroda doslova reprezentuje rozmanitost Apeninského poloostrova jako celku, najdete zde právě tu krajinu, kterou jste mohli obdivovat na dílech těch nejslavnějších renesančních mistrů umění. Krajina Toskánska je spíše kopcovitá, nížiny zde budete hledat velmi obtížně, zabírají totiž asi jen 8 procent celého území. Na východě a na severu se dominantně tyčí Apeniny, na severozápadě pak můžeme pohlédnout na Apuánské Alpy. Toskánské pobřeží je dalším zázrakem. Čisté pobřeží omývá křišťálové moře a je lemováno rozsáhlými piniovými háji. Zátoky zde jsou tak romantické, že se Vám nebude chtít Toskánsko opustit. Kromě koupání v moři zde můžete využít také termálních lázní. Stejně jako celá Itálie, i Toskánsko má své proslulé víno. Nacházejí se zde rozsáhlé vinice, o jejichž plody se starají jen ti povolaní. Jsou zde také nádherné olivové háje.

Architektura

V Toskánsku většinou převažují malebné vesničky plné tradičních barevných domků, uličky jsou romanticky úzké, lidé velmi přívětiví. Úzké silničky, vedoucí k usedlostem na vrcholcích, se klikatí krajinou mezi zelenými stráněmi, vinicemi, olivovými háji a alejemi cypřišů. Venkovské statky, panská sídla a středověké osady, které se dochovaly téměř nedotčené od dob, kdy byly založeny na vrcholcích pahorků, tvoří společně celek obdivuhodného architektonického bohatství.

Kouzlo Toskánské krajiny

Není mnoho míst, která by měla takové kouzlo, jako právě Toskánsko. Zaujalo lidi po celém světě, a to právě díky své jedinečné a čisté krajině plné zelenající se trávy, voňavých rostlin, lesů a hájů. Co je tedy pro toskánskou krajinu to nejtypičtější? Při procházce toskánským venkovem budete míjet krásné stařičké venkovské domy v barvách hlíny, olivovníky, štíhlé cypřiše vysázené podél klikatících se cest, stinné pinie, vinice, které se přizpůsobují terénu a zachovávají tak přírodní krajinný ráz.

Koupání a pláže

Pláže jsou po celé délce Toskánska převážně písčitého charakteru. Velkou výhodou je velmi mírný sestup do moře, takže je tato oblast vhodná pro rodiny s dětmi. Při koupání v moři vidíme na blízké vrcholky Apuánských Alp a na obzoru při dobré viditelnosti můžeme vidět i ostrovy.

Toskánsko má jako celek více než 3,5 milionu obyvatel a rozkládá se na ploše 25 000 km2. Toskánsko tvoří 10 provincií: Arezzo, Florencie, Grosseto, Livorno, Lucca, Massa Carrara, Pisa, Pistoia, Prato, Siena.
Každá z provincií má samozřejmě několik zajímavých měst a míst. Pojďme si některá ukázat.

Provincie Arezzo

Provincie Arezzo je nádherná oblast plná krásných míst. Ať už jde o umělecké památky, či historické, nebo přírodní, Arezzo je velmi bohatý region. Celá krajina regionu je poseta malými městečky a vesnicemi, ze kterých přímo čiší dobová a hlavně příjemná atmosféra. Určitě zde navštivte údolí řeky Chiany, což byla sice původně bažina, ale dnes patří k nejhezčím místům Itálie. Jsou zde krásné dubové háje, obilná pole, malebná městečka, a také pusté kláštery a nekropole. Zajímavé je také údolí řeky Tibery, jež se pyšní drsným a divokým charakterem, díky tomu zde neprobíhalo tak bouřlivé osidlování.

Z měst doporučujeme k návštěvě například Anghiari, kde se nachází starý klášterní kostel z desátého století. Zajímavostí je, že na rovině pod Anghiari byla roku 1440 svedena bitva mezi Florentinci a Miláňany, kterou se Leonardo da Vinci snažil zvěčnit na kolosálním obraze v Palazzu Vecchio ve Florencii. Dalším krásným městem je Arezzo, což je nejstarší město Toskánska. Jsou zde nádherné baziliky, překrásné náměstí Piazza Grande a také honosné kostely. Celé město má nezaměnitelnou atmosféru, jako kdybyste se ocitli ve středověku. Nádherný je také cimbuřím zdobený palác Palazzo dei Priori ze 13. století s mohutnou věží z roku 1337, na kterou lze vystoupit. V paláci s krásným nádvořím sídlí od jeho vybudování městská správa.
Další zajímavá města Provincie Arezzo jsou například Bibbiena nebo Cortona.

Provincie Florencie

Florencie je velmi nádherná oblast s renesančním charakterem. Údolí řeky Arno pokrývá většinu tohoto bohatého území. Na severovýchodě provincie se nachází více vrcholů, a také méně obyvatel, tudíž krásnější příroda. Provincie zasazená v srdci střední Itálie uprostřed malebné pahorkatiny Chianti je také domovem nejkvalitnějších italských výrobků. Například oblast Empoli se soustředí na oděvní průmysl, oblast Valdesano se specializuje zase na výrobu nábytku. Celý region je také ukázkou typických místních výrobků z dílen obratných umělců.

Při návštěvě province Florencie si nenechte ujít město Empoli. Je to moderní a rušné město, kde se velmi rozvíjí průmysl a řemeslo. Historické památky jsou zde soustředěny na Náměstí Piazza Farinata, jsou to honosné paláce z dvanáctého a třináctého století, kostel San´t Andrea a kostel Santo Stefano. Ten je ozdoben freskami Madony s dítětem od Massoliniho.

Fiesole

Město Fiesole leží v rozkošné krajině nedaleko Florenci. Je to oblast posetá olivovými háji. Její vznik se datuje až do sedmého století před naším letopočtem. Nenechte si zde ujít františkánský kostel San Francesco, který pochází ze 14. Století. Navštivte také Dóm San Romolo na Piazze Mino da Fiesole z 11. Století, jež má mohutnou zvonici a strohý románský interiér, jehož sloupy krášlí originální římské hlavice. Zajímavostí jsou také archeologická naleziště za dómem. Našly se zde ruiny římského divadla a lázní až z 1. století před Kristem!

Florencie

Florencie je světově známé město, jež se rozkládá podél řeky Arno. Také Florencie má velmi zajímavou historii, která se datuje až do prvního století před Kristem, kde zde stála Juliem Cézarem vybudovaná římská kolonie.
Mezi nejzajímavější místní památky patří most Ponte Vechio, což je hlavní symbol Florencie. Byl vybudován ve 14. Století. Most se stal významným a oblíbeným strategickým místem a také zde vznikla řada krámků, které dávají mostu specifický vzhled. Typické podoby, jak ji známe dnes, dosáhl v 16. století stavbou kryté chodby - Coridorio Vasariano nad jednotlivými obchody. Chodba zajistila pohodlné spojení mezi Palazzo Pitti a Palazzo Vecchio i za špatného počasí.

Také náměstí Piazza della Signoria je velmi nádherné, jedno z nejkrásnějších v celé Florencii. Náměstí dominuje Neptunova kašna, slavná socha Davida od Michelangela, jezdecká socha Cosima I. Medicejského a Únos sabinek od Giambologna, Donatellova sousoší a také socha Perseus od Benvenuta Celliniho.

Další dominantou Florencie je dóm Santa Maria del Fiore. Je to čtvrtá největší katedrála na světě a pochází až z 13. Století. Než byla tato unikátní stavba dokončena, uběhlo celých 150 let. Fasáda katedrály pochází až z 19. století a zdobí ji mramor z Carrary, Maremmy a Prata v červeno-bílo-zelené kombinaci. Zvonice dómu pochází z roku 1334 a nahoru vede 414 schodů.
Mezi další památky Florencie patří například palác Palazzo Vechio, baptisterium San Giovanni nebo kostel San Lorenzo, jehož sakristie je dílem samotného Michelangela.

Vinci

Město Vinci je rodištěm nejslavnějšího umělce všech dob, Leonadra da Vinciho, který žil v letech 1452 / 1519. Při silnici ve vyšší části městečka, v zemědělské krajině porostlé olivovníky, stojí Leonardův skromný rodný dům.

Provincie Grosseto

Provincie Grosseto je, na rozdíl od jiných míst, většinou rovinatá. Na nevelkém množství kopců se nachází starobylá města s divokou historií, v údolích zase můžete obdivovat bunou vegetaci a staré etruské hrobky. Pobřeží Vás přiláká křišťálově čistým Tyrhénským mořem, písčitými plážemi a přístavními městečky.

Město Grosseto

Grossem je hlavní město provincie Grosseto. Je situováno v údolí řeky Ombrone. Nachází se zde staré historické centrum, které je ale v dnešní době obklopeno moderními domy. Grossem bylo, jak už je zde zvykem, založeno ve středověku a pomalu se rozvíjelo. Dominantou je náměstí PIazza Danta se svou majestátnou radnicí a dómem, jež pochází ze 13. století.

Massa Marittima

Město Massa Marittima je velmi staré hornické městečko ležící v Kovonosném pohoří. Těžily se zde měděná, olověná a stříbrná ruda už v pradávné době Etrusků. Dochovaly se zde naštěstí úchvatné ukázky románské architektury. Například dóm Palazzo del Podesta na Piazza Garibaldi.

Mezi další zajímavá města provincie Grosseto patří město Pitigliano, což je starobylé skalní město s nádhernou architekturou, Saturnia se svými léčivými minerálními prameny nebo Sovana, což je rodiště papeže Řehoře VII, jež vládl v 11. století.

Provincie Livorno

Provincie Livorno se táhne podél pobřeží Tyrhénského moře. Je to výborné místo pro dovolené, moře jezde totiž lemováno dlouhými a čistými plážemi, schovat se můžete do stínu piniových hájů. Přívětivá zákoutí zde vytvářejí skalnaté útesy omývané mořskými vlnami. Nedaleko moře se na zelených kopcích tyčí na historii bohatá starověká města Bolgheri, Populonia, Castagneto Carducci, Bibbona, Suvereto a Campiglia Marittima.

Elba

Elba je ostrov, který se nachází asi 11 kilometrů od toskánského pobřeží. Elbu proslavila nedobrovolní přítomnost Napoleona Bonaparte v 19. století. Elba je poměrně hornatý ostrov, který má ale velmi příznivé klima. Pobřeží je lemováno vzrostlými palmami, agáviemi, nachází se zde také opuncie a další exotické rostliny. Pobřeží s osmi velkými zálivy a spoustou malých zátok je dlouhé 118 kilometrů. Jsou zde převážně písečné pláže, raritou je i jedna s černým pískem. Občas se vyskytují i pláže oblázkové, které jsou vyhledávány zejména milovníky potápění. Kromě podmořské fauny a flóry tady můžete najít i potopené vraky lodí.

Provincie Lucca

Provincie Lucca je obklopována Apuánskými Alpami, pohořím Monte Pisano a Pistoiskými Apeninami. Celá provincie má historii, kterou můžeme datovat až do středověku, nachází se zde proto spousta památek z doby římské.

Obchodním centrem oblasti je město Barga. Nachází se zde polorozpadlé zdi z doby středověku, a také moderní výstavba. Dominantou města je dóm s úžasně propracovanou kazatelnou ze 13. století od Guida da Como. Z dómu je nádherný výhled na okolní hory.

Provincie Massa Carrara

Tato provincie se nachází na severu Toskánska. Je to velmi rozmanitá oblast, která Vám nabízí nádherné pláže a moře, obdivovat zde také můžete nádhernou přírodu s jeskyněmi, horami, kulturně se můžete vzdělat v četných muzejích, zámcích nebo nádherných kostelích.

Dominantou provincie jsou určitě Apuánské Alpy. Ty celou oblast chrání svými štíty a majestátnými vrcholy. Není to sice příliš vysoké pohoří, nejvyšší vrchol Monte Pianino měří přibližně 2 000 metrů nad mořem, ale je to historicky velmi významné pohoří, protože se zde vytesával mramor, a to již v obdoví románském.

Při návštěvě této oblasti určitě navštivte jeskyně Grotta del Vento nebo Antro del Corchia. Jsou to jedny z nejdelších a nejhlubších jeskyní v Itálii.

Město Carrara

Carra je světoznámé město, jež leží na úpatí Apuánských Alp. Proslavilo se svými mramorovými lomy. První zmínka o Carreře se objevila v 10. století. Samotné město má několik kouzelných zákoutí, například elegantní Piazzu Alberica. Ulice často lemují dílny a sochařské ateliéry.

Veškeré architektonické skvosty jsou zde ozdoby úžasným mramorem, stojí za to je vidět! Například náměstí Piazza Alberica je celé dlážděné mramorem. Nachází se zde paláce ze 17. a 18. století.
Další zajímavá města provincie jsou například Massa nebo Pontremoli.

Provincie Pisa

Území provincie Pisy se rozkládá od nížiny řeky Arno až po pobřeží Tyrhénského moře. Na severu prochází územím provincie pohoří Monti Pisani s nejvyšší horou Monte Serra. Jižní část provincie je převážně typickou toskánskou krajinou s mírně zvlněnými kopci a středověkými vesničkami. Údolí řeky Era je ještě dnes jedním z méně známých a méně navštěvovaných míst v Toskánsku. Jeho krajina ale nabízí mnoho zajímavých výletů. Údolí se rozkládá od Volterry k městečku Pontedera. Vrcholy kopců zdobí městečka jako je Peccioli a Palaia, které v minulosti sloužily jako pevnosti. Peccioli také patří do přírodní chráněné oblasti horního údolí Era.

Pisa

Pisa je hlavní město této toskánské provincie ležící na březích řeky Arno. Je to město s pradávnou historií, první osidlování zde probíhalo již v 5. Století před Kristem.
Nejznámější historickou památkou Pisy je světově proslulá šikmá věž Torre Pendente z 12. století. Byla dokončena v polovině 14. století Tommasem Pisanem. Zajímavé je, že věž se prý začala naklánět dříve, než bylo hotové třetí podlaží. I přes nepevné písečné podloží byla ale v roce 1350 dokončena. Dnes se odchyluje od svislice již o neuvěřitelných 5 metrů. Její horní patro je završeno zvony.
Dalšími památkami Pisy je například katedrála zasvěcená Paně Marii, hřbitov Camposanto nebo náměstí PIazza del Cavalieri. Najdete zde známý palác Palazzo dei Cavalieri s bohatou sgrafitovou dekorací, nebo Palazzo dell?Orologio s věžemi, kterému dal podobu roku 1565 Vasari.

Provincie Pistoia

Tato provincie je známá svou horskou oblastí Abetone, kde se nacházejí lyžařská střediska, termální lázně nebo slavné květinové bienále. Celá oblast je poseta vinicemi, kaštanovými sady a olivovými háji. Typickou toskánskou krajinu dokreslují elegantní venkovské vily a rodinné zemědělské farmy.

Velmi známým místem provincie Pistoia jsou luxusní termální lázně Montecatini Terme v údolí Val di Nevole. Zde Vás okouzlí perfektně udržované zahrady a přírodní parky, navštívit můžete také luxusní lázeňské hotely, které jsou postaveny v honosném secesním slohu.

Provincie Prato

Provincie Prato, jejíž hlavní město Prato je druhé největší město Toskánska, se rozkládá na území pohoří toskánsko-emiliánských Apenin a Calvanských vrcholků. Nejdůležitějšími středisky údolí je Vaiano, Vernio a Montepiano.

Carmignano je město, jež se proslavilo především díky svému výtečnému vínu stejné značky. Nachází se zde také nádherný kostel San Francesco nebo kostel San Michele s navštívením Panny Marie v roce 1530 od umělce Pontorma.

Prato

Prato je hlavním měštem provincie. Je to kupecké město s bouřlivou historií, na jehož předměstí se nacházejí textilní továrny. V centru města stále přetrvává historická atmosféra, hlavně díky hradbám, kostelům a muzejím.

Pokud se sem vydáte, navštivte katedrálu Cattedrale di Santo Stefano ze 13. Století. Tato katedrála byla postavena z bloků bílého a zeleného mramoru. Uvnitř nabízí k shlédnutí mistrovské dílo Život sv. Jana Křtitele od Fra Filippa Lippiho a cyklus fresek od Agnola Gaddiho zachycující, jak se pásek Panny Marie ocitl v Pratu.
Dalšími památkami jsou například kazatelna Pulpito della Sacra Cintola, jež byla navrhnuta samotným Donatellem a Michelozzem. Velmi významnou architektonickou památkou je hrad postavený z bílého kamene Castello del Imperatore.

Provincie Siena

Provincie Siena je zajímavá především díky polopouštní krajině Crete Senese, která se nachází kousek od Sieny. Nachází se zde neuvěřitelné přírodní bohatství, a to termální vřídla vápencově sirnaté vody. Voda vyvěrající ze zemského povrchu dosahuje až 40 stupňů Celsia, proto zde byly vybudovány termální lázně pod širým nebem, které byly známy již v dobách starého Říma. Bohatství podzemních pramenů má původ v přítomnosti neaktivní staré sopky Monte Amiata.
Mezi zajímavá města této provincie patří Montalcino, Montepulciano, San Gimignano nebo Siena.
 • Vzdálenost od pláže 200 m
 • Vzdálenost od centra města 2 km

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota 29 °C v noci 23 °C

 • Teplota vody 21 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra 34 °C v noci 21 °C

 • Pondělí 33 °C v noci 23 °C

 • Úterý 32 °C v noci 22 °C

 • Středa 31 °C v noci 24 °C

Nejlepší čas pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec