od 17 390 za osobu

Vyberte termín

Vybrali jsme pro vás

Sledujte předpokládaný vývoj cen v následujících měsících

Vyberte si termín

Popis ubytování

Číslo hotelu: 99 850

Poloha

Addar Hotel má výbornou polohu, na půli cesty mezi moderním centrem a starým městem Jeruzaléma. Zdi starého města jsou vzdáleny 5 minut pěšky a katedrála svatého Jiří je pouhé 2 minuty pěšky od hotelu. Jeruzalém je místem opředeným dlouhou historií a tajemnou silou, která vás zcela pohltí svým jedinečným kouzlem. Poznejte místa, jako je Chrám svatého hrobu, Zeď nářků, které bývá také nazývána dopisnicí boží či slavný Skalní chrám a dodejte své dovolené nevšední lesk Blízkého východu.

Vybavení

K vybavení objektu patří 24-hodinová recepce, restaurace, business centrum, WiFi, žehlící prkno a žehlička, trezor, fitness, parkoviště.

Ubytování

K vybavení pokojů patří koupelna/WC, kabelová TV, trezor, telefon s přímou volbou, balkon nebo velké francouzské okno, vysokorychlostní připojení k internetu zdarma.

Strava

V ceně ubytování je zahrnuta snídaně. V hotelu najdete také restauraci s venkovní zahrádkou.

Služby

Nabízí bezplatný Wi-Fi přístup a fitness centrum, zahradní restauraci, bussines centrum.

Informace o hotelu

 • Klimatizace ano
 • Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma ano
 • TV ano
 • Minibar, Bar ano
 • Lednička ano
 • Fitness ano
 • Hotelová restaurace ano
 • Kavárna ano
 • Nonstop recepce ano
 • Wifi zdarma ano
 • Kuchyňský kout ano

Destinace

Doprava letecky

04:00 h

Popis

Název druhého největšího města Izraele Tel Aviv-Jaffa se většinou zkracuje na pouhé Tel Aviv. V Tel Avivu žije 392 700 obyvatel a údaj o rozloze udává číslo 50,6 kilometrů čtverečních. Některé státy světa považují Tel Aviv za hlavní město Izraele, ovšem Česká republika uznává Jeruzalém. Středozemské klima zajišťuje průměrnou roční teplotu okolo 15°C.

Tel Aviv byl založen v roce 1909 na břehu Středozemního moře, ale už v roce 1470 před naším letopočtem se o lokalitě s názvem Jaffa ve stejném místě zmiňují dopisy staroegyptských obchodníků. Archeologické rozbory ukázaly na původ některých částí města z doby bronzové. Křesťané si mohou vybavit pasáž z Bible, kde je Jaffa znázorněna jako přístav, kam bylo dopraveno dřevo na stavbu Šalamounova chrámu. V roce 1100 se města zmocnil člen křížových výprav Godefroy de Bouillon, po něm i Richard Lví srdce. Od 16. století město spadalo pod vládu Turků a Napoleona Bonaparte. Tel Aviv zasáhla v 18. století morová rána. Na začátku 20. století držela moc nad městem Velká Británie. Napětí mezi Araby a židy neuklidnila ani královna Alžběta a 1. května 1921 propuklo krvavé povstání, při kterém přišly o život stovky židů. Po vyhlášení nezávislosti Izraele dne 14. května 1948 se v Tel Avivu usídlila většina zahraničních ambasád. Při expanzi v 60. letech padly umělecké stavby Bauhausu za oběť prvním výškovým budovám v zemi. Od poloviny 90. let sužují Tel Aviv útoky palestinských radikálů. První výstrahu provedlo hnutí Hamas 19. října 1994. V posledních letech hrozné činy ustávají a město se zapojuje do ekologických aktivit.

Bohatá historie Tel Avivu je k rozpoznání ve stylech městské zástavby. Evropské prvky se snoubí s orientálními vlivy a vytváří ojedinělou architekturu. Za éry umělecké skupiny Bauhaus ve městě působil i proslulý architekt Le Corbusier. Na jeho práci narazíte v okolí Rothschildova bulváru. Celku se přezdívá Bílé město a od roku 2003 je zapsán na seznamu UNESCO. Šalom Meir Tower, první mrakodrap ve městě, vyrostl roku 1965. Stín městské zeleně naleznete v největším parku Jarkon. O historii se přiučíte v muzeu Erec Jisra´el, kde spatříte drahocenné archeologické nálezy. Tel Aviv Performing Arts Center uvádí nejpopulárnější hudební a divadelní představení. Největší koncertní stánek se jmenuje Auditorium Frederica R. Manna. O cestovní ruch se postaralo 44 luxusních hotelů, noční kluby, světové restaurace a především proslulé zlatavé pláže. Město je otevřené všem sexuálním orientacím a každoročně hostí průvod gayů a lesbiček.
 • Doba letu Doba letu z Prahy 04:00

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota vody 28 °C