Kazachstán a Uzbekistán - moderní Astana, přírodní krásy Kazachstánu a nádherné památky Uzbekistánu

Uzbekistán

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Invia hodnocení

Nemáme žádná hodnocení 0,0 / 5
Invia

Kazachstán a Uzbekistán - moderní Astana, přírodní krásy Kazachstánu a nádherné památky Uzbekistánu

Číslo termínu: SC249769

Popis

Uzbekistán i Kazachstán jsou země s vyvinutou infrastrukturou, které jsou velmi přátelské k návštěvníkům. Tento zájezd propojuje prohlídku nádherných dechberoucích památek ležících na bývalé Hedvábné stezce v Uzbekistánu s návštěvou přírodních zajímavostí sousedního Kazachstánu i jeho metropolí. My se zastavíme na jedné z nejhezčích částí této stezky, kde díky ní vyrostla úchvatná města jako jsou Samarkand, Buchara, Šachrizabz, nyní zrekonstruovaná do své původní nádhery. Návštěvníka ohromí mohutné mešity i medresy s barevnými bohatě zdobenými průčelími a modrými kupolemi.
Možnost zkrácené varianty - jen Kazachstán - info v CK.

1. den

Odlet z Prahy do Astany.

2. den

Přílet do Astany. Při časném příletu začátek prohlídky Astany.ASTANA – supermoderní živá zářící metropole, kde si v rámci okruhu po městě prohlédneme monument Kazakh Eli, Palác míru s výhledem na město a mešitu Harzat Sultan – největší mešitu ve střední Asii aj.

3. den

Prohlídka ASTANY – procházka po bulváru Millenium, Nazarbajevovo centrum z r. 2013, Koncertní síň z r. 2013, complex Khan-Shatyr na 140 000 m2. Vyhlídka z monumentu Baiterek – vyhlídka ptačím pohledem na hlavní město. Nočním lehátkovým vlakem do Almaty.

4. den

ALMATY – bývalé hlavní město Kazachstánu. Prohlídka města - Zenkova katedrála, Památník nezávislosti, Zelený bazar, Park Panfilova. Odpoledne výjezd lanovkou na horu KOK-TOBE (1 100 m n. m.), s pěknými výhledy na Almaty i okolní hory. Nocleh v Almaty.

5. den

Výlet za poznáním okolních hor NP ILE ALATAU do horského lyžařského střediska MEDEO, lyžařského střediska ŠYMBULAK (2 260 m n. m.) a do soutěsky Velikaja Almatinskaja, nádherné výhledy na Almaty i na okolní zasněžené vrcholy vysoké přes 4 000 metrů, procházka u jezera BIG ALMATY LAKE s nádhernou okolní krajinou, v případě času zastávka v prvním sokolnickém centru v Kazachstánu Sunkar.

6. den

Tento den se vydáme za poznáním hor v okolí jezera ISSYK, cestou si prohlédneme museum Issyk se slavnými vykopávkami pohřebních kurhanů včetně mohyly „zlatého muže“. Procházka u JEZERA ISSYK – jezero alpského rázu obklopené lesy i květinovými loukami v nadm. výšce 1 760 metrů. Dále přejedeme do TURGENSKÉ SOUTĚSKY v nádherné přírodě. Turgenskou soutěskou kdysi procházely karavany tzv. Královskou branou do Číny a Indie. Procházka k 30 metrů vysokému MEDVĚDÍMU VODOPÁDU.

7. den

Přejezd do NP CHARYN. Odpoledne prohlídka úchvatného CHARYNSKÉHO KAŇONU přezdívaného „Gran Canyon Asie“, který se táhne v délce 154 km podél stejnojmenné řeky v severní části pohoří ŤAN ŠAN a je 150-300 metrů hluboký. Oblast zvaná ÚDOLÍ HRADŮ má až neuvěřitelné skalní formace. Návrat do Almaty.

8. den

Odlet do TAŠKENTU , metropole Uzbekistánu. Dle času příletu začátek prohlídky.

9. den

TAŠKENT – v uzbečtině Taškent znamená „kamenné město“. Je známé svými kontrasty moderního a starého. V průběhu prohlídky uvidíme zvenku nebo i zevnitř nejvýznamnější památky např. Khazrat-Imam komplex, medresu Barak-Khan, uvidíme Jami mešitu aj. Přejezd rychlovlakem do Samarkandu .

10. den

Celodenní prohlídka SAMARKANDU (UNESCO) – nejkrásnějšího města na Hedvábné stezce, které rovněž patřilo k nejvýznamnějším obchodním centrům. Slavné nádherné náměstí Registan s Ulugbegovou medresou a medresami Tilla-Kari a Sher Dor. Dále mauzoleum Gur-E-Amir, Ulugbegova observatoř, starobylý architektonický komplex Šach i Zinda – rozsáhlá nekropole se 44 hrobkami a 20 mauzolei z 11. – 15.st, mešita Bibi-Chanum.

11. den

Odjezd do slavného města ŠACHRISABZ (UNESCO) – rodiště významného dobyvatele Tamerlána (Timur Lenk), park se zbytky paláce Ak-Sarai, ohromná socha Timura Lenka, nádherná mešita Kok Gumbaz a další zajímavosti. Přejezd do Buchary .

12. den

BUCHARA (UNESCO) – starobylé město s půvabným historickým centrem a mnoha architektonickými památkami. Komplex Lyabi-Hauz, Ulugbegova medresa, kryté bazary, mešita Magoki-Attar, minaret a mešita Kalon, medresa Mir-i-Arab, pevnost Ark, mešita Bolo-Hauz, mauzoleum Ismail Samani, palác Nadir Devon Begi.

13. den

Dokončení prohlídky BUCHARY , přejezd do Taškentu

14. den

Odlet zpět do Prahy.

Cena zahrnuje:

letenku Praha – Taškent – Praha, vnitřní let Urgenč – Taškent, přejezd rychlovlakem do Samarkandu, dopravu pronajatým mikrobusem, průvodce, 11x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím), 11x polopenze

Cena nezahrnuje:

víza, spropitné

Pořádající CK

Mayer & Crocus s.r.o. IČ: 25622706