S účinností od 1. ledna 2024 Keňa plošně zrušila vízovou povinnost a zavedla elektronický registrační systém ETA. Elektronickou registraci lze podle keňského zákona provést pouze prostřednictvím internetu, a to na webové stránce https://www.etakenya.go.ke/en.
Zájezd do

Safari ve stínu Kilimandžára + pobyt v Hotel Club Jumbo Resort Watamu

Hodnocení: 0/5

Keňa

Sdílet
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

Safari ve stínu Kilimandžára + pobyt v Hotel Club Jumbo Resort Watamu

Novinka Čedoku

Abstract

Novinka Čedoku

Program zájezdu

1. DEN:
Přílet do Mombasy. Transfer do vašeho hotelu na pobřeží Mombasy. Ubytování. Večeře a nocleh.
2- 3. DEN:
Snídaně. Volný čas na opalování nebo účast na fakultativních výletech (za příplatek na místě). Večeře a nocleh.
4. DEN: MOMBASA - TSAVO EAST
Snídaně. Odjezd do národního parku TSAVO EAST, jednoho z největších keňských národních parků ale i na světě. Zvlněné pláně savany porostlé mohutnými baobaby jsou domovem stád červených slonů - podruhu slona afrického. Přejezd na oběd. Po obědě si užijete na vzrušující safari v krásné krajině savan kde budete mít možnost pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí: žirafy, antilopy, buvoly, slony a mnoho druhů ptáků. Transfer do lodge, ubytování. Večeře a nocleh.
5. DEN: AMBOSELI
Snídaně. Přejezd do národního parku AMBOSELI, který je druhým nejnavštěvovanějším parkem v Keni. Park vznikl roku 1974, jeho předchůdce park Ukama Game vznikl již v roce 1890. Z parku je krásný výhled na majestátní "střechu Afriky" - Kilimandžáro. Vrchol hory je nejlépe vidět časně ráno nebo před západem slunce, kdy je nebe bez mráčku. Oběd v místní restauraci. Následuje safari po parku, kde budete mít jedinečnou možnost k pozorování slonů, lvů, žiraf, hrochů, pakoňů, hyen, šakalů a dalších zvířat žijících v parku. Odjezd na ubytování, večeře a nocleh.
6. DEN: TAITA HILLS
Snídaně. Možnost ranního pozorování zvířat během jízdy směrem k přírodní rezervaci TAITA HILLS, která potěší krásnou krajinou a zaujme množstvím živočišných druhů obývajících okolní oblasti. Oběd v mistní restauraci. Odpolední safari hluboko v savanách savany, kde můžete pozorovat slony, zebry, všudypřítomné impaly a gazely. Odjezd na večerní pozorování zvířat, příležitost vidět divoké obyvatele rezervace, kteří kteří začínají být aktivní a viditelní večer. Večeře a nocleh.
7. DEN:
Snídaně. Přesun do Mombasy. Odpoledne návrat na pobřeží v blízkosti Mombasy. Ubytování, večeře a nocleh.
8. DEN:
Snídaně. Volno (v závislosti na čase odletu), transfer na letiště a odlet zpět do Prahy. Pro klienty, kteří si pobyt prodlužují za odpočinkem: snídaně, check-out, transfer na letiště, transfer do vybraného hotelu.

Informace

Povinné poplatky na místě: vstupy do národních parků, místní průvodce, spropitné: cca 245 USD, děti do 12 let: cca 150 USD.
Cena nezahrnuje povinnou turistickou autorizaci eTA (Electronic Travel Authorisation), kterou je nutné vyřídit s dostatečným časovým předstihem před odletem do destinace, na webových stránkách https://www.etakenya.go.ke/en Cena je cca 32 USD/os za standardní vyřízení (cca. 52 USD za premium vyřízení)
ETA je nutné mít vytištěné a prokázat se jím na odletu z ČR.
Více informací: https://www.etakenya.go.ke/en/pages/FAQS
Platí pro všechny osoby vč. dětí
Cestující s již zaplacenými a vydanými e-vízy nepotřebují eTA - Víza jim budou platná do jejich vypršení dle vydání.
Změna programu vyhrazena

Cena zahrnuje

7 nocí: 3 noci v chatkách během safari (lodge-hotely***, pohodlné, často postavené v místním stylu, umístěné přímo v národních parcích nebo v jejich blízkosti, zvířata je možné pozorovat z hotelového pokoje nebo terasy, napajedla, kde zvířata přicházejí se napojit); 2 -lůžkové pokoje s koupelnou, ventilátorem a moskytiérou.
Anglicky mluvící průvodce
4 noci v hotelu*** u Mombasy • stravování dle programu: 7 snídaní, 3 obědy, 7x večeře
cestování autokarem nebo mikrobusem
pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Tipy pro správnou volbu

* Exkluzivně u Čedoku: Prodlužte si dovolenou a zarezervujte si navazující pobyt u moře v hotelu dle Vašeho výběru.

Středisko

Watamu

Poloha

Tento menší hotelový rezort je zasazený v rozlehlé tropické zahradě, po jejíchž obou stranách jsou maximálně dvoupatrové budovy. Je situovaný severně od Mombasy, cca 135 km od letiště. Letovisko Watamu s obchody a bistry je vzdáleno cca 7km.

Pláž

Široká pláž s bílým jemným pískem a pozvolným vstupem do moře, jenž je částečně zastíněná palmami, se nachází přímo u hotelu; lehátka a slunečníky zdarma. Pro tuto oblast je specifický příliv a odliv.

Vybavení

Vstupní hala s recepcí, hlavní restaurace, italská restaurace a la carte na pláži (nutná rezervace), hlavní bar, bar na pláži, Wi-Fi v prostorách restaurace a baru zdarma, 2 bazény s mořskou vodou, dvě velké vířivky (z jednoho z bazénů je vstup na pláž), oddělený dětský bazén, obchod se suvenýry, butik

Ubytování

Pokoj Standard má vlastní příslušenství (koupelna se sprchou, vysoušeč vlasů - k vyzvednutí na recepci, WC), klimatizaci, stropní ventilátor, SAT/TV (ne na všech pokojích) telefon, trezor, miniledničku, balkon nebo terasu.
Za příplatek jsou k dispozici pokoje Superior (stejné vybavení jako pokoje Standard, ale blíže k pláži) - hotel nabízí pouze omezený počet

Stravování

All inclusive: snídaně (7:30-10:00), obědy (13:00-14:30) a večeře (20:00-21:30) v hlavních restauracích, občerstvení během dne. Neomezené množství nealkoholických a alkoholických nápojů (místní lihoviny či místní točené pivo) od 10:00 do 22:00 ve vybraných barech. Lze čerpat v časech a místech určených hotelem.

Sport a zábava

zdarma: nepravidelné animační a večerní programy (např. kurzy svahilštiny, lekce vaření, masajské tance, joga), kulečník, stolní tenis, stolní fotbal, šipky, plážový volejbal, fitness (ve vedlejším hotelu Jacaranda); za poplatek: menší SPA centrum (masáže, kosmetické procedury) - ve vedlejším hotelu, kitesurfing (externí nabídka)
1x týdně se koná párty na pláži

Cena zahrnuje

* leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
* transfery v cíli zájezdu
* počet noclehů dle smlouvy o zájezdu
* stravování v rozsahu uvedeném u ubytovacího zařízení
* služby česky hovořícího delegáta
* pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Informace

* Cena nezahrnuje povinnou turistickou autorizaci eTA (Electronic Travel Authorisation), kterou je nutné vyřídit s dostatečným časovým předstihem před odletem do destinace, na webových stránkách https://www.etakenya.go.ke/en Cena je cca 32 USD/os za standardní vyřízení
* eTA je nutné mít vytištěné a prokázat se jím na odletu z ČR.
* Více informací: https://www.etakenya.go.ke/en/pages/FAQS
* Platí pro všechny osoby vč. dětí
* Cestující s již zaplacenými a vydanými e-vízy nepotřebují eTA - Víza jim budou platná do jejich vypršení dle vydání.
* Platnost cestovního pasu musí být minimálně 6 měsíců po návratu.
* V Keni platí zákaz používání igelitových sáčků (platí i pro dovoz)
* Více informací na webových stránkách MZV.
Kontakty pro vyplnění žádosti:
Hotel Club Jumbo Resort Watamu
T: +254 700 161 994
info@jumboresortwatamu.com
Mayungu Watamu Road (Kanani Road), Watamu, Kilifi County

Vybavení hotelu

  • Koupání a poznávání
  • Novinka
  • All inclusive
  • Novinka
  • Pláž přímo u hotelu
  • Pouze v Čedoku
  • Slunečníky zdarma
  • WIFI zdarma

Vyberte si termín