Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/stredni_amerika/kuba/cestovani/covid_19.html
Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

IBEROSTAR LAGUNA AZUL

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Popis zájezdu

Jedná se o pobytový zájezd na poloostrově "Hicacos", kde se nachází nejznámější kubánské letovisko "Varadero". Toto letovisko je vzdálené od Havany asi 140 km. První historické zmínky o poloostrově sahají do roku 1555. V této době zde byl španělský přístav. Nejatraktivnější letovisko Kuby nabízí kromě jedné z nejkrásnějších pláží na světě také řadu turistických lákadel jakými jsou například delfinárium, přístav ze kterého denně odplouvají katamarány na přilehlé panenské ostrůvky nebo 18-ti jamkové golfové hřiště. Prožijte Vaší dovolenou v tomto letovisku v hotelu Iberostar Laguna Azul 5*, ALL INCLUSIVE.


ODPOČIŇTE SI OD VŠEDNÍHO STRESU A DNEŠNÍHO USPĚCHANÉHO SVĚTA NA BÍLÝCH PLÁŽÍCH, KTERÉ JSOU OMÝVÁNY AZUROVĚ ČISTOU VODOU ATLANTSKÉHO OCEÁNU...

Popis Lokace

VARADERO:

Letovisko „Varadero” se nachází 140 km od Havany a je největším turistickým střediskem na Kubě s více než půl milionem turistů ročně. Nachází se na velmi úzkém (0,5 - 1 km) a 25 km dlouhém poloostrově „Hicacos”. První historické zmínky o poloostrově sahají do roku 1555. V této době zde byl španělský přístav. Dnešní letovisko bylo vystavěno jako sídlo bohatých ve 20. letech minulého století. Po druhé světové válce zde byla postavena kasina a hotely. Nádherná 22 kilometrová pláž věhlasných bílých písků, tyrkysové moře a desítky moderních resortů s programem „ALL INCLUSIVE”, nabízí ideální podmínky pro vodní sporty, koupání, potápění, golf a denní i noční zábavu. Na jihu regionu leží Národní Park „Ciénaga de Zapata” (4 400 km² - bažinné ekosystémy s bohatou endemickou florou a faunou). Součástí parku je areál „Guamá” k němuž patří: krokodýlí farma, indianská vesnice „Aldea Taina” a „Lago del Tesoro” - jezero pokladů. O několik kilometrů dále leží zátoka Sviní se známým epickým muzeem a pláž „Playa Girón”. Za zmínku ještě stojí údolí - „Valle Yumuri” a vyhlídka - „Mirador Bacunayagua” (na půl cesty mezi Havanou a Varaderem). Za návštěvu také stojí nádherná jeskyně „Cuevas de Bellamar”, 10 km od města Matanzas. Varadero je v současnosti oblíbené turistické středisko s bílými písčitými plážemi a moderními zábavními středisky. Jeho pláž se řadí mezi 10 nejkrásnějších pláží světa. Mezi zajímavá turistická lákadla patří 18-ti jamkové golfové hřiště, delfinárium nebo marína, odkud každým dnem odplouvají katamarány na přilehlé panenské ostrůvky.

Popis ubytování

IBEROSTAR LAGUNA AZUL 5*****:

Hotelový areál naleznete na samém konci Varadera a nachází se přímo na krásné bílopísčité pláži s křišťálově čistou vodou. Disponuje 814 pokoji (z nichž je 24 pokojů vyšší kategorie – suites). Všechny pokoje jsou klimatizovány, s vlastním sociálním zařízením, minibarem, trezorem, vysoušečem vlasů, žehlící soupravou, satelitní televizí, CD přehrávačem a telefonem. Všechny pokoje mají balkon nebo terasu. V rámci programu ALL INCLUSIVE lze využít stravování v bufetové restauraci „Argenta“ nebo v některé ze 4 specializovaných a la carte restaurací – japonská „Massager“, kreolská „Cubano“, italská „Los Mármoles“ nebo mezinárodní „Casa Lasa Gourmet“. V hotelu je k dispozici 5 barů, včetně pěkného baru přímo na pláži nebo u bazénu a 2 snack barů s jídlem a nápoji po celý den. V celém resortu je hostům k dispozici 6 venkovních bazénů (z toho 2 dětská brouzdaliště), lehátka a slunečníky zdarma u bazénů i na pláži, wellness centrum se saunou a masážemi, miniklub pro děti s denním programem. K bohatému sportovnímu vyžití slouží tenisové kurty či plážový volejbal, stolní tenis, billiard, vybavené fitness centrum, aerobik a celá řada plážových sportů, jako například windsurfing, kajak, šnorchlování, katamarány. V hotelu probíhají denní i noční animační programy včetně diskoték v nočním klubu, kulturní představení v místním divadle, kurzy potápění, salsy, aerobiku či španělštiny. V lobby hotelu se nachází směnárna, business centrum s internetem, WIFI v lobby hotelu a u hlavního bazénu, prádelna, salón krásy a obchůdky se suvenýry, ale i zbožím denní potřeby. Lze zapůjčit automobil či skútr pro výlety po okolí. Hotelovým hostům je k dispozici 24 hodinová hotelová služba a zdravotnická péče.

Strava

Program ALL INCLUSIVE v hotelu Iberostar Laguna Azul nabízí svým hostům široký výběr místní i mezinárodní kuchyně a také pestrou nabídku nápojů (káva, džus, pivo, vína, koktejly, likéry). Snídaně, obědy a večeře jsou podávány v bufetové restauraci a dále lze také navštívit některou ze čtyř a la carta restaurací. Po celý den lze využít lehkého občerstvení u bazénových barů, na pláži či lobby hotelu k neomezené konzumaci alkoholických i nealkoholických nápojů.

PROGRAM

1. DEN
Přílet do Havany v odpoledních / večerních hodinách.
Přivítání s česky mluvícím průvodcem. Transfer do hotelu na Varaderu. Ubytování.
2.,3.,4., - 14. DEN (délka pobytu dle Vašeho výběru)
Volné dny v programu ALL INCLUSIVE s možností využití fakultativních výletů.
POSLEDNÍ DEN
Volný dopolední program
V dopoledních/odpoledních/večerních hodinách transfer na letiště José Martí v Havaně
Asistence průvodce / delegáta na letišti v Havaně ve všech skupinových termínech
ASISTENCE ČESKY MLUVÍCÍHO DELEGÁTA S MOŽNOSTÍ NÁKUPU FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ

Cena zahrnuje:

Leteckou přepravu v ekonomické třídě dle letového řádu (vč. přepravy 1 zavazadla o hmotnosti 23 kg a příručního zavazadla o hmotnosti 8 kg na každou osobu) Kolektivní transfer z letiště do hotelu na Varaderu Ubytování na Varaderu ve vybraném hotelu v režimu ALL INCLUSIVE Kolektivní transfer z hotelu na Varaderu na letiště Služby česky mluvícího delegáta po celou dobu pobytu s možností dokoupení fakultativních výletů (24 hod. na telefonu, sídlí v Havaně) Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

Vstupní vízum - cena 920 Kč Cestovní pojištění - léčebné výlohy + storno (51 Kč-139 Kč/os/den - dle typu zvoleného pojištění) Fakultativní výlety Příplatek za pokoj s výhledem na moře nebo za pokoj vyšší kategorie

Informace o hotelu

 • Vzdálenost od pláže 0 m
 • Vzdálenost od centra města 15 km
 • Vzdálenost od letiště 30 km
 • Klimatizace ano
 • Vnější bazén ano
 • Vnitřní bazén ano
 • Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma, Lehátka a slunečníky na pláži zdarma ano
 • TV ano
 • Minibar, Bar ano
 • Lednička ano
 • Dětský koutek, Dětské hřiště, Dětský bazén ano
 • Tenis, Volejbal ano
 • Golf ano
 • Surfování ano
 • Potápěčské centrum ano
 • Fitness ano
 • Animační programy ano
 • Bezbariérový přístup ano
 • Bowling ano
 • Hotelová restaurace ano
 • Půjčovna kol ano

Pořádající CK

KENTLUCKY s.r.o. IČ: 26475693

Recenze hotelu

Hodnocení 4,2 / 5
Invia

Výborné (39 hodnocení)

Ubytování 4,1 / 5

Strava 4,0 / 5

Okolí 4,6 / 5

Cena 4,2 / 5

Tento hotel je 54. nejlépe hodnoceným hotelem z celkového počtu 492 v Kuba.

Miroslav Košárek

Hodnocení 5,0 / 5
Ráj na zemi
Celkové hodnocení

Ráj na zemi

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (6) (2)

Eliška Hynková

Hodnocení 5,0 / 5
Skvělá dovolená
Celkové hodnocení

Skvělá dovolená

Ubytování 5,0 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Na první pohled rozsáhlý hotelový komplex, který je však velmi vzdušný, vůbec nepůsobí jako velký hotel, ubytování je v několika oddělených budovách s výhledem k bazénům (k hlavnímu - zde je rušněji, nebo k bočním bazénům, kde je naprostý klid) či na moře. Pokoje jsou prostorné s částí na spaní a částí s posezením. Každý pokoj má velikou terasu, kde je venkovní posezení. Na pokoji je dále klimatizace, možnost zapnutí větráku a velké prosklenné dveře je možné nechat otevřené a zavřít pouze na sítku proti komárům, což je na noc velmi příjemné. Hotel má několik restaurací a nespočet barů. Neustále v hotelu probíhají animační akce, cvičení, soutěže (o ceny), tanec, výuka španělštiny apod. Je neustále co podnikat, večerní program je také velmi bohatý, vystoupení a program v divadle, tanec, disco, soutěže.

Strava
Široká nabídka stravy. Od kubánské, kreolské, přes italskou až po mezinárodní. Obrovský výběr všech druhů jídel včetně ryb a mořských plodů. Jídlo formou bufetu v hlavní restauraci a také několik restaurací s obsluhou (romantická, kubánská, italská, japonská, gourmand, del chef) také jedna venkovní restaurace u pláže otevřená 24h. Také další venkovní restaurace u bazénů a občas jídlo na grilu přímo na pláži.

Služby hotelu
skvěle zajištěno po všech stránkách. Od animačních programů, přes další služby jako je fitness centrum, wellness, kadeřnictví, kosmetika, manikůra, pedikůra, obchody, specializovaný obchod na doutníky a kubánský rum, směnárna atd.

Pláž
velká pláž s dostatečným počtem lehátek a slunečníků, vždy bylo plno místa, vstup do moře pozvolný, bílý písek, na pláži bar velkým výběrem nápojů a koktejlů, možnost masáží přímo na pláži, dále možnost zapůjčení kajaků, šlapadel, katamaranů, (v ceně) dále možnost výletu na katamaranech za šnorchlováním, seskok padákem přímo nad mořem a pláží, kiting apod

Celkový dojem
výborný, nemělo to chybu :-)

Byla tato recenze užitečná? (11) (0)

Filtrovat recenze

Helena Kronhoferová Září 2022

Datum pobytu: 29.8. - 6.9.2022

Hodnocení 4,6 / 5
Pro mne nádherná dovolená, nemám vůbec co vytknout.
Celkové hodnocení

Pro mne nádherná dovolená, nemám vůbec co vytknout.

Ubytování 4,5 / 5

Strava 4,0 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Ubytování krásné, funkční klimatizace, pokoje vždy čisté. Pokud něco nebylo v pořádku, ihned personál hotelu vyřešil. Personál vždy usměvavý a pozorný.

Strava
Strava z místních zdrojů a i podle jejich receptů. Ochutnáte opravdu kubánskou stravu. Nečekejte hranolky a jiné evropské pochutiny. Kdo má rád ostré, nechť si sebou přibalí Tabasco :) Stava zařízena i pokud jedete na výlety. Vypít můžete co snesete:)

Služby hotelu
Celkový dojem je výborný. Za mne udávané hvězdičky, opravdu odpovídají kvalitě.

Pláž
Pláž v těsné blízkosti resortu, vždy čistá, uklizená. Naprosto bezpečná. Moře neuvěřitelně čisté a průzračné. Jen nutné počítat s tím, že ručníky na pláž se půjčují za 30 Dolarů/osoba a platba pouze kreditní kartou. Poté kauci vrací znovu na kartu. z pokoje se neberou, jinak se večer nemáte čím utřít :)

Byla tato recenze užitečná? (2) (0)

Anonym Červenec 2022

Datum pobytu: 8.7. - 18.7.2022

Hodnocení 4,3 / 5
Výborná dovolená, na Kubě bylo počátkem července po COVIDU méně turistů. Rozhodně se vyplatí domluvit si i vícedenní výlety mimo all-inclusive zónu, tam je úplně jiný svět :-)
Celkové hodnocení

Výborná dovolená, na Kubě bylo počátkem července po COVIDU méně turistů. Rozhodně se vyplatí domluvit si i vícedenní výlety mimo all-inclusive zónu, tam je úplně jiný svět :-)

Ubytování 4,3 / 5

Strava 4,0 / 5

Okolí 4,5 / 5

Cena 4,5 / 5

Ubytování
Na Kubu vynikající standard ubytování, není co vytknout.

Strava
Přes všeobecný nedostatek potravin na Kubě nabízí resort celkem široké menu, základní nabídka jídla i veškeré pití je dostupné prakticky nonstop. Stravování v restauracích mimo resort také výborné kvality. Dětem moc neslibujte zmrzlinu - na Kubě téměř není a i v hotelu bývá zřídka.

Služby hotelu
Ochotný a příjemný personál, v rámci all-inclusive zahrnuta řada služeb, které jsem ani nestihl vyzkoušet. K dispozici česky mluvící delegátka.

Pláž
Nádherná pláž s plným servisem dostupná přímo z hotelu, luxusní oceán, čisto.

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Monika Šimánková Březen 2022

Datum pobytu: 25.2. - 4.3.2022

Hodnocení 2,9 / 5
Hotel starší. Překvapilo mě, že v bazénech byla voda sotva do pasu. Jinak ok.
Celkové hodnocení

Hotel starší. Překvapilo mě, že v bazénech byla voda sotva do pasu. Jinak ok.

Ubytování 2,8 / 5

Strava 1,5 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 2,5 / 5

Ubytování
Ubytování jednoduché. Vybavení starší. Pokoje velké a čisté.

Strava
Strava velmi jednoduchá s 5 hvězdami nic společného.

Služby hotelu
Služby celkem dobré. Personál ochotný. Trochu otravný internet, který se neustále odhlašuje a člověk musí znovu a znovu vkládat poměrně komplikované heslo.

Pláž
Pláž krásná. Čisté moře. Nádherný vstup do moře.

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

František Bachratý Únor 2020

Datum pobytu: 2.2. - 12.2.2020

Hodnocení 2,4 / 5
Jedna z najhorších dovoleniek v mojom živote.
Celkové hodnocení

Jedna z najhorších dovoleniek v mojom živote.

Ubytování 1,5 / 5

Strava 4,5 / 5

Okolí 2,5 / 5

Cena 2,0 / 5

Ubytování
Šváby a plesne na izbe

Strava
Strava bola dobrá s veľkým výberom.

Služby hotelu
Neschopný personál alebo skôr manažment, špinavé stoly a podlahy, príbory a poháre bolo treba vo vlastnej réžii pozháňať po okolitých stoloch. V baroch obrovské rady na nápoje. Personál zväčša ochotný a milý ale občas aj neochotný a arogantný, zvlášť v baroch.

Pláž
Pekná ale preplnená s nedostatkom lehátok a slnečníkov.

Byla tato recenze užitečná? (6) (1)

Hana K.

Hodnocení 4,1 / 5
Dovolená se nám líbila,Kuba je zajímavá země.
Celkové hodnocení

Dovolená se nám líbila,Kuba je zajímavá země.

Ubytování 3,5 / 5

Strava 4,5 / 5

Okolí 4,5 / 5

Cena 4,5 / 5

Ubytování
Hotel je krásný-zahrada kouzelná,několik bazénů.Pokoj byl větší ,ale vybavení již zastaralé (chyběly dveře u skříně).

Strava
Strava byla dobrá,vždy bylo z čeho vybírat.Vše bylo stále doplňováno.

Služby hotelu
Personál byl usměvavý .Problém byl pouze s výměnou ručníků a plážových osušek (hotel byl hodně obsazen a tak byl nedostatek).

Pláž
Pláž je krásná,moře nádherné.Všude bylo čisto.Bar na pláži perfektní.

Byla tato recenze užitečná? (1) (0)

Nenašli jste zájezd, který splňuje všechna vaše přání? Zavolejte mi na číslo +420 226 000 611 a připravím vám dovolenou na míru.

Jan, specialista prodeje zájezdů

Mapa a oblast

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Doprava letecky

11:00 h

Popis

Původně malá vesnička, kde se vyráběla pouze sůl, se dnes rozrostla v největší turistické letovisko na ostrově, které se vyznačuje moderními hotely, kvalitním servisem, příjemnými domorodci, úchvatnou, cca 20 km dlouhou pláží s bílým jemným pískem (bez nadsázky patřící mezi 10 nejlepších pláží v Karibiku) a průzračně čistým Karibským mořem. Varadero ale nenabízí jen 40 km svých věhlasných bílých pláží a tyrkysové moře ideální ke koupání, naleznete zde perfektně udržované 18-ti jamkové golfové hřiště. I potápěči nebo milovníci mořského rybolovu si zde přijdou na své. V letovisku, které je lemováno lagunou, najdete mnoho restaurací, barů, kaváren a obchůdků. Můžete si udělat jednodenní výlet na katamaránu nebo navštívit zdejší delfinárium. Zkusit můžete také „Jungle tour“, jedná se o dvouhodinovou projížďku na skútru se zastávkou v delfináriu a zdejším ZOO (plném krokodýlů, hadů a jiných zvířat). Varadero vám poskytne vše, co očekáváte od vysněné dovolené (bílé pláže, dobře přístupné průzračné moře, ideální pro plavání, restaurace, noční zábavu, tenisová a golfová hřiště, potápěčská centra, vodní sporty a v neposlední řadě personál, který mluví běžně anglicky, německy, rusky, španělsky). Ve Varaderu se také nachází mezinárodní letiště, kam létají některé letecké společnosti přímo z Evropy. Varadero se nachází 140 km od Havany (cca 2 hod. jízdy z letiště v Havaně).
 • Vzdálenost od pláže 0 m
 • Vzdálenost od centra města 15 km
 • Vzdálenost od letiště 30 km

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota 29 °C v noci 22 °C

 • Teplota vody 29 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra 29 °C v noci 21 °C

 • Čtvrtek 29 °C v noci 23 °C

 • Pátek 29 °C v noci 24 °C

 • Sobota 29 °C v noci 24 °C

Nejlepší čas pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec