Aktuální vstupní podmínky a podmínky pro návrat najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí: https://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/stredni_amerika/kuba/cestovani/covid_19.html

Mar Del Sur

Kuba, Varadero, Varadero

Více o hotelu

Dejte nám ještě chvilku, prosím,
ověřujeme dostupnost a ceny.

MAR DEL SUR

Číslo termínu: Klikněte pro zobrazení čísla termínu

Popis zájezdu

Jedná se o pobytový zájezd na poloostrově "Hicacos", kde se nachází nejznámější kubánské letovisko "Varadero". Toto letovisko je vzdálené od Havany asi 140 km. První historické zmínky o poloostrově sahají do roku 1555. V této době zde byl španělský přístav. Nejatraktivnější letovisko Kuby nabízí kromě jedné z nejkrásnějších pláží na světě také řadu turistických lákadel jakými jsou například delfinárium, přístav ze kterého denně odplouvají katamarány na přilehlé panenské ostrůvky nebo 18-ti jamkové golfové hřiště. Prožijte Vaší dovolenou v tomto letovisku v hotelu Mar del Sur 2*, ALL INCLUSIVE.


ODPOČIŇTE SI OD VŠEDNÍHO STRESU A DNEŠNÍHO USPĚCHANÉHO SVĚTA NA BÍLÝCH PLÁŽÍCH, KTERÉ JSOU OMÝVÁNY AZUROVĚ ČISTOU VODOU ATLANTSKÉHO OCEÁNU...

Popis Lokace

VARADERO:

Letovisko „Varadero” se nachází 140 km od Havany a je největším turistickým střediskem na Kubě s více než půl milionem turistů ročně. Nachází se na velmi úzkém (0,5 - 1 km) a 25 km dlouhém poloostrově „Hicacos”. První historické zmínky o poloostrově sahají do roku 1555. V této době zde byl španělský přístav. Dnešní letovisko bylo vystavěno jako sídlo bohatých ve 20. letech minulého století. Po druhé světové válce zde byla postavena kasina a hotely. Nádherná 22 kilometrová pláž věhlasných bílých písků, tyrkysové moře a desítky moderních resortů s programem „ALL INCLUSIVE”, nabízí ideální podmínky pro vodní sporty, koupání, potápění, golf a denní i noční zábavu. Na jihu regionu leží Národní Park „Ciénaga de Zapata” (4 400 km² - bažinné ekosystémy s bohatou endemickou florou a faunou). Součástí parku je areál „Guamá” k němuž patří: krokodýlí farma, indianská vesnice „Aldea Taina” a „Lago del Tesoro” - jezero pokladů. O několik kilometrů dále leží zátoka Sviní se známým epickým muzeem a pláž „Playa Girón”. Za zmínku ještě stojí údolí - „Valle Yumuri” a vyhlídka - „Mirador Bacunayagua” (na půl cesty mezi Havanou a Varaderem). Za návštěvu také stojí nádherná jeskyně „Cuevas de Bellamar”, 10 km od města Matanzas. Varadero je v současnosti oblíbené turistické středisko s bílými písčitými plážemi a moderními zábavními středisky. Jeho pláž se řadí mezi 10 nejkrásnějších pláží světa. Mezi zajímavá turistická lákadla patří 18-ti jamkové golfové hřiště, delfinárium nebo marína, odkud každým dnem odplouvají katamarány na přilehlé panenské ostrůvky.

Popis ubytování

MAR DEL SUR 3***:

Hotelový komplex se nachází přímo v centru Varadera, jen několik desítek metrů od písčité pláže. Hotel dispnuje 314 klimatizovanými pokoji (130 v hlavní budově, 146 bungalovů s jednou nebo dvěma ložnicemi) s vlastním sociálním zařízením, satelitním TV, trezorem, telefonem a lednicí. Nachází se zde také venkovní bazén s lehátky. K občerstvení lze využít restauraci či několik barů. Hostům je dále k dispozici internetová kavárna, obchod se suvenýry, parkoviště a room servis. V těsné blízkosti se nachází dětský zábavní park. Nechybí ani zázemí pro sportovní vyžití, jako jsou nemotorizované vodní sporty. V hotelu se uskutečňují denní i noční animační programy.

Strava

Program ALL INCLUSIVE nabízí svým hostům široký výběr místní i mezinárodní kuchyně a také pestrou nabídku nápojů (káva, džus, pivo, vína, koktejly, likéry). Snídaně, obědy a večeře jsou podávány v bufetové restauraci a 1x během pobytu lze také navštívit a la carte restauraci. Po celý den lze využít lehkého občerstvení u některého z hotelových barů k neomezené konzumaci rozlévaných nealkoholických a alkoholických nápojů místní výroby.

PROGRAM

1. DEN
Přílet do Havany v odpoledních hodinách (cca 18.00 lokálního času).
Přivítání s česky mluvícím průvodcem. Transfer do hotelu na Varaderu. Ubytování.
2.,3.,4., - 14. DEN (délka pobytu dle Vašeho výběru)
Volné dny v programu ALL INCLUSIVE s možností využití fakultativních výletů.
POSLEDNÍ DEN
Volný dopolední program.
11:00 - 15:00 transfer na letiště José Martí v Havaně .
Ve večerních hodinách odlet z Havany Air France nebo Swiss směr Praha. Přílet následující den.
ASISTENCE ČESKY MLUVÍCÍHO DELEGÁTA S MOŽNOSTÍ NÁKUPU FAKULTATIVNÍCH VÝLETŮ

Cena zahrnuje:

Leteckou přepravu v ekonomické třídě dle letového řádu (vč. přepravy 1 zavazadla o hmotnosti 23 kg a příručního zavazadla o hmotnosti 8 kg na každou osobu) Kolektivní transfer z letiště do hotelu na Varaderu Ubytování na Varaderu ve vybraném hotelu v režimu ALL INCLUSIVE Kolektivní transfer z hotelu na Varaderu na letiště Služby česky mluvícího delegáta po celou dobu pobytu s možností dokoupení fakultativních výletů (24 hod. na telefonu, sídlí v Havaně) Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:

Vstupní vízum - cena 920 Kč Cestovní pojištění - léčebné výlohy + storno (51 Kč-139 Kč/os/den - dle typu zvoleného pojištění) Fakultativní výlety Příplatek za pokoj s výhledem na moře nebo za pokoj vyšší kategorie

Informace o hotelu

 • Vzdálenost od pláže 250 m
 • Vzdálenost od letiště 35 km
 • Klimatizace ano
 • Vnější bazén ano
 • Lehátka a slunečníky u bazénu zdarma, Lehátka a slunečníky na pláži zdarma ano
 • TV ano
 • Lednička ano
 • Dětský koutek, Dětské hřiště, Dětský bazén ano
 • Golf ano
 • Surfování ano
 • Potápěčské centrum ano
 • Silnice kolem hotelu ano
 • Klidná lokalita ano
 • Animační programy ano
 • Bar ano
 • Hotelová restaurace ano
 • Volejbal ano
 • Wifi zdarma ano
 • Kuchyňský kout ano

Pořádající CK

KENTLUCKY s.r.o. IČ: 26475693

Recenze hotelu

Hodnocení 4,0 / 5
Invia

Výborné (27 hodnocení)

Ubytování 3,8 / 5

Strava 3,7 / 5

Okolí 4,5 / 5

Cena 4,1 / 5

Tento hotel je 70. nejlépe hodnoceným hotelem z celkového počtu 492 v Kuba.

Pavel Mikeš

Hodnocení 4,3 / 5
Mojí dovolenou ovlivnilo nejhorší počasí na Kubě ( v místě pobytu jsem byl již 7x). Byl velmi studený vítr a velké vlny.
Celkové hodnocení

Mojí dovolenou ovlivnilo nejhorší počasí na Kubě ( v místě pobytu jsem byl již 7x). Byl velmi studený vítr a velké vlny.

Ubytování 3,7 / 5

Strava 5,0 / 5

Okolí 4,3 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Hotel není vybaven na chladné období. V pokoji byl neustálý průvan a tím i chladno.

Strava
Strava byla na úrovni kategorie hotelu.

Služby hotelu
Na dobré úrovni.

Pláž
V době velkých vln bylo na pláži velké množství velmi nebezpečných medůz (modrých). které většina našich lidí nezná a ty nikdo neuklízel.

Celkový dojem
Vzhledem k tomu, že jsem věděl kam jedu, tak až na počasí jsem byl spokojen.

Byla tato recenze užitečná? (4) (0)

Radim Červený

Hodnocení 4,2 / 5
Byl jsem připraven na nejhorší, ale nakonec se dostavilo velmi milé překvapení.
Celkové hodnocení

Byl jsem připraven na nejhorší, ale nakonec se dostavilo velmi milé překvapení.

Ubytování 4,7 / 5

Strava 3,5 / 5

Okolí 4,1 / 5

Cena 5,0 / 5

Ubytování
Na 2* a na Kubu - velmi prostorné ubytování včetně okolního vybavení

Strava
Mohla být i pestřejší, ale komu nevadí fazole, rýže a vajíčka na snídani, bude spokojen ;-)

Služby hotelu
Drobným dárkem si nakloníte personál, jsou ochotní Vám pak přijít i odemknout zabouchnutý pokoj v 5:50 ;-)

Pláž
Čistá pláž vzdálená cca 150m od hotelu s barem a občas i občerstvením (když si člověk pospíšil)

Celkový dojem
Na místě jsme si zakoupili několik výletů po Kubě a jeden letecky do Karibiku na ostrov Cayo Largo (vřele doporučuji!!!) Prostě pokud rádi cestujete a poznáváte nová místa, máte-li rádi rum, slunce, koupání v Atlantiku, latinské rytmy, pohodu a přitom nepotřebujete okázalost a luxus FRČTE NA KUBU ! ;-)

Byla tato recenze užitečná? (7) (0)

Filtrovat recenze

Lucie B.

Hodnocení 2,4 / 5
Hotel byla naše poslední zastávka při poznávací cestě po Kubě. Strávili jsme zde celkem 4 noci. Na hotelu je hodně znát, že má to nejlepší za sebou. Je zde spousta věcí, která by chtěla změnit a vylepšit. Obsluha hotelové restaurace za nás naprosto nefunguje. Hosté, kteří se za náš krátký pobyt stihli v hotelu vystřídat, byli až na výjimky nevychovaní. To znepříjemnilo pobyt ještě víc, než špatně
Celkové hodnocení

Hotel byla naše poslední zastávka při poznávací cestě po Kubě. Strávili jsme zde celkem 4 noci. Na hotelu je hodně znát, že má to nejlepší za sebou. Je zde spousta věcí, která by chtěla změnit a vylepšit. Obsluha hotelové restaurace za nás naprosto nefunguje. Hosté, kteří se za náš krátký pobyt stihli v hotelu vystřídat, byli až na výjimky nevychovaní. To znepříjemnilo pobyt ještě víc, než špatně fungující personál. Bohužel cenová kategorie hotelu je podle všeho dobře dostupná pro lidi z okolních latinskoamerických zemí. Přesto se dá hotel doporučit aspoň nenáročným turistům, kteří se vydají na nízkonákladovou dovolenou.

Ubytování 2,5 / 5

Strava 1,5 / 5

Okolí 3,0 / 5

Cena 2,5 / 5

Ubytování
Pokojem nám překvapivě bylo prostorné 2+kk s teplou vodou (!) po celou dobu pobytu. Hotel se udržuje čistý podle kubánských standardů. Nic skvělého, ani nic strašného.

Strava
Na celé Kubě je k dostání ten samý sortiment potravin. Stále dokola rýže, maso, nějaká ta zelenina (řepa, mrkev, nějaká tykev, zelí, orurka a rajče, fazolky), občas brambory, banány alá brambory, sladké brambory, pečivo (buchtovýtého tvaru i chuti), ovoce (papája, ananas, meloun, vyschlé pomeranče), vejce a nějaké sladké (většinou tvrdé). Žádná velká gastronimie se zde neodehrává, ani ta ,,zážitková" v hotelových restauracích.

Služby hotelu
V této sekci má hotel neskutečné mezery. Úklid na pokojím moc nefunguje. Prvních pár dní se u nás uklízečka vůbec nestavila, ručníky za celou dobu nevyměnila, i když ležely špinavé na zemi.

Hotelová restaurace je kapitola sama pro sebe. Kapacitně absolutně nedostačuje kapacitě hotelu. Pokud bychom ráno nestáli minimálně půl hodiny před jejím otevřením, tak snad ani nemáme šanci se na jídlo dostat. Během našeho pobytu dorazily ještě tak 2-3 autobusy španělsky hovořících turistů. Ti se chovali jako nevychovaní. Každý den před jídlem jim jeden či dva drželi místo před restaurací a když se blížila doba otevření, tak se k nim nahrnulo dalších tak 20 lidí. Ti všichni se pak vecpali do otevřené restaurace, kde v mžiku docházelo připravené jídlo, talíře i příbory, což obslucha nestíhala doplňovat. Po takovém návalu obsluha restauraci zamkla...jedni hosté zamčení v ní, další čekající před zamčenými dveřmi, až je obsluha pustí dovnitř. To je za nás naprosto nepřijatelné, pokud máte zaplacený all inclusive a na jídlo můžete leda koukat oknem. Při poslední večeři stáli lidé před zamčenými dveřmi ještě 2 hodiny po otevření. Nechci si ani představovat kolik čeho jim pak vůbec byl nabídnuto k jídlu. Dalším problémem obsluhy restaurace byla naprostá lhostejnost k oblečení hostů. Nikdo neočekává žádnou velkou večerní róbu, ale obsluha s klidem pouštěla lidi v v mokrých plavkách rovnou od bazénu, kteří se na vás pak mokří tlačili u bufetu, zamokřili židle i ubrusy (btw. špinavé ubrusy se také moc nemenily), další tam přicházeli jen s jakousi sítí přes plavky, ale snad všichni měli 0,5-1l termohrnek na pití i na zmrzlinu.

Pláž
Pláž na Varaderu je nádherná s bílým pískem. Udržuje se čistá a snad nikdy není přecpaná lidmi. Na pláž je to od hotelu jen kousek přes silnici. Jsou tam hotelová lehátka, slunečníky i bar.

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Helena Pošteková

Hodnocení 3,4 / 5
S dovolenkou na Kube sme boli spokojní, hlavne nás prekvapili poloprázdne pláže na Varaderu, bolo to úžasné
Celkové hodnocení

S dovolenkou na Kube sme boli spokojní, hlavne nás prekvapili poloprázdne pláže na Varaderu, bolo to úžasné

Ubytování 2,8 / 5

Strava 3,5 / 5

Okolí 4,0 / 5

Cena 4,0 / 5

Ubytování
Hotel, v ktorom sme bývali bol pre nás trochu pod "úroveň" ale vlastne sme si ho vybrali sami s tým, že nepatrí do najvyššej kategórie, ale chceli sme byť medzi domácimi dovolenkármi a nie v rezorte, kde by sme určite stretali len zahraničných turistov. Takto sme mali možnosť predýchať atmosféru domácej klientely a môžem povedať, že sme sa stretli s priateľským prístupom a boli sme milo prekvapení, keď nás staršia generácie neraz oslovila po slovensky alebo česky.

Strava
Strava bola vynikajúca

Služby hotelu
Hotel nesplňal naše požiadavky, určite by sme si do budúcna vybrali lepší

Pláž
pláž bola pomerne čistá, poloprázdna, dostatok lehátok, more úžasne

Byla tato recenze užitečná? (0) (0)

Michal

Hodnocení 3,0 / 5
Ubytování odpovídalo kategorii ** , celkový dojem z Kuby je však velice pozitivní
Celkové hodnocení

Ubytování odpovídalo kategorii ** , celkový dojem z Kuby je však velice pozitivní

Ubytování 2,5 / 5

Strava 2,5 / 5

Okolí 5,0 / 5

Cena 2,5 / 5

Ubytování
Ubytování odpovídalo kategorii **

Strava
stále rýže, rýže, rýže

Služby hotelu
nezapomenutelnou službu nám poskytla pokojská, která nezavřela sprchu - po návratu z pláže a otevření dveří pokoje nám k nohám připlul kufr - v pokoji bylo 5cm vody.

Pokoj nám uklidili a jako odškodnění nám nechali lahev rumu ;-)

takže spíše úsměvná situace, než stresující, s ohledem na skutečnost, že k žádné škodě na naší straně nedošlo

Pláž
pláž celkově perfektní - počínaje all inclusive barem, nádherným mořem, uklizenou pláží - nemělo chybu

Byla tato recenze užitečná? (8) (0)

Josef N.

Hodnocení 2,2 / 5
Hotel neudržovaný, zanedbaný.
Celkové hodnocení

Hotel neudržovaný, zanedbaný.

Ubytování 1,5 / 5

Strava 1,5 / 5

Okolí 3,0 / 5

Cena 3,5 / 5

Ubytování
Pokoj zastaralý, neuklízen. Nejde otvírat okna, v noci křik ubytovaného personálu. Silný hluk z místní silnice celou noc - katastofa.

Strava
Dobrá, stále se opakující.

Služby hotelu
Nevyužívány,bary průměrné, bazén čistý, personál ochotný.

Pláž
Krásná, ale znečištěná, dostupná po silnici 300m

Byla tato recenze užitečná? (7) (0)

Přemysl Hlava

Hodnocení 3,1 / 5
Za dané peníze dobré
Celkové hodnocení

Za dané peníze dobré

Ubytování 2,5 / 5

Strava 2,5 / 5

Okolí 4,0 / 5

Cena 4,0 / 5

Byla tato recenze užitečná? (5) (0)

Nenašli jste zájezd, který splňuje všechna vaše přání? Zavolejte mi na číslo +420 226 000 611 a připravím vám dovolenou na míru.

Karolína, specialista prodeje zájezdů

Mapa a oblast

Mapa nemusí obsahovat všechny nalezené hotely. Poloha hotelů na mapě má pouze informativní charakter. Nahlásit

Doprava letecky

11:00 h

Popis

Původně malá vesnička, kde se vyráběla pouze sůl, se dnes rozrostla v největší turistické letovisko na ostrově, které se vyznačuje moderními hotely, kvalitním servisem, příjemnými domorodci, úchvatnou, cca 20 km dlouhou pláží s bílým jemným pískem (bez nadsázky patřící mezi 10 nejlepších pláží v Karibiku) a průzračně čistým Karibským mořem. Varadero ale nenabízí jen 40 km svých věhlasných bílých pláží a tyrkysové moře ideální ke koupání, naleznete zde perfektně udržované 18-ti jamkové golfové hřiště. I potápěči nebo milovníci mořského rybolovu si zde přijdou na své. V letovisku, které je lemováno lagunou, najdete mnoho restaurací, barů, kaváren a obchůdků. Můžete si udělat jednodenní výlet na katamaránu nebo navštívit zdejší delfinárium. Zkusit můžete také „Jungle tour“, jedná se o dvouhodinovou projížďku na skútru se zastávkou v delfináriu a zdejším ZOO (plném krokodýlů, hadů a jiných zvířat). Varadero vám poskytne vše, co očekáváte od vysněné dovolené (bílé pláže, dobře přístupné průzračné moře, ideální pro plavání, restaurace, noční zábavu, tenisová a golfová hřiště, potápěčská centra, vodní sporty a v neposlední řadě personál, který mluví běžně anglicky, německy, rusky, španělsky). Ve Varaderu se také nachází mezinárodní letiště, kam létají některé letecké společnosti přímo z Evropy. Varadero se nachází 140 km od Havany (cca 2 hod. jízdy z letiště v Havaně).
 • Vzdálenost od pláže 250 m
 • Vzdálenost od letiště 35 km

Počasí

Aktuální počasí

 • Teplota 29 °C v noci 24 °C

 • Teplota vody 29 °C

Předpověď na další dny

 • Zítra 30 °C v noci 24 °C

 • Středa 31 °C v noci 23 °C

 • Čtvrtek 30 °C v noci 24 °C

 • Pátek 30 °C v noci 25 °C

Nejlepší čas pro dovolenou

 • Nejlepší
 • Dobrá
 • Nízká sezóna
 1. Leden
 2. Únor
 3. Březen
 4. Duben
 5. Květen
 6. Červen
 7. Červenec
 8. Srpen
 9. Září
 10. Říjen
 11. Listopad
 12. Prosinec